8 najlepszych gier integracyjnych dla pracowników

1
20368
Sposób na budowanie zespołu.
Połącz pracę z zabawą i rozwijaj współpracę między pracownikami.

 

Propozycja gier podczas pracy może wydawać się dość dziwnym pomysłem. Przychodzimy przecież do biura po to, aby realizować zadania, pilnować terminów itd. Mamy przede wszystkim pracować. Najpierw praca, potem przyjemności. Jednak czy wiesz, że można genialnie łączyć pracę z zabawą?

Wprowadzenie odpowiednich rozrywek w środowisku pracy może pozytywnie oddziaływać na cały zespół i przełożyć się na jego wyniki. Regularne przebywanie w tym samym pomieszczeniu, z tymi samymi ludźmi, robiąc dokładnie te same rzeczy, może skutkować totalną nudą. Aby temu zapobiec, wymyślono specjalne gry integracyjno-edukacyjne. Nie tylko ratują one pracowników przed nudą, ale także poprawiają kreatywność i służą komunikacji w zespole. Dzięki takim zajęciom atmosfera w pracy staje się przyjemniejsza.

Usprawnij relacje w swoim zespole za pomocą gier integracyjnych.
Integracja zespołu wcale nie musi być droga i skomplikowana. Wypróbuj tych metod!

Chcesz, aby Twoi pracownicy byli bardziej zaangażowani w swoją pracę? Zaproponuj im następujące gry biurowe:

Wygrany kontra Przegrany – numer jeden na liście gier dla pracowników

Dwie osoby opowiadają o jakimś negatywnym wydarzeniu, jakiego doświadczyli w swoim życiu. Tematy mogą obejmować zarówno sferę prywatną, jak i zawodową. Potem mówią o tym jeszcze raz, ale przedstawiając całą sytuację w bardziej optymistycznym świetle. Co więcej, wspierają się nawzajem w dostrzeganiu tych pozytywów. Jest to idealne ćwiczenie na przerobienie przykrej sytuacji w coś dobrego, z czego można wyciągnąć wnioski.

Ślepy rysunek, klasyk wśród gier pracowniczych

Do tego zadania również potrzebne są dwie osoby. Przyda się jeszcze długopis oraz zwykły notes. Jeden gracz otrzymuje zdjęcie przedmiotu albo kartkę z zapisanym wyrazem. Drugi gracz nie ma pojęcia, co to jest. Jego zadanie polega na opisaniu i odgadnięciu danej rzeczy lub słowa. Takie ćwiczenie usprawnia komunikację między graczami, ich wyobraźnię i umiejętność kreowania nowych pomysłów.

Łowca – najzabawniejsza pośród gier integracyjnych

Podziel swój zespół na mniejsze grupy. Podaruj każdemu z nich listę śmiesznych zadań do wykonania. Może to być śpiewanie na stołówce, zdjęcie z obcą osobą, albo zrobienie gwiazdy. Wszystkie zadania mają przydzielone określone punkty i muszą być wykonane w ustalonym czasie. Pracownik, który uzbiera największą ilość punktów, wygrywa konkurencję. To świetny sposób na integrację wielu działów firmy na raz.

Prawda lub fałsz, jedna z najciekawszych gier integracyjnych

W tej rozgrywce udział bierze dowolna liczba graczy. Potrzebny jest tylko długopis i zwykła kartka. Każdy uczestnik zapisuje trzy zdania, dwa z nich są prawdziwe, a jedno fałszywe. Potem następuje odczytywanie tych informacji w dowolnej kolejności. Zadaniem pozostałej grupy jest zwyczajnie odgadnięcie, która wiadomość to fałsz. Wygrywa ten, kto uzyska najwięcej punktów. Taka zabawa umożliwia lepsze poznanie pracowników, którzy wchodzą ze sobą w interakcje.

Szukasz fajnych gier dla pracowników? Postaw na Podglądacza!

Przypomnij sobie czasy beztroskiego dzieciństwa i zbuduj z klocków wieżę. Zrób to trochę wcześniej i zamknij budowlę w swoim biurze. Potrzebujesz do tego zadania dwóch grup. Z każdej drużyny należy wyłonić po jednym śmiałku, który przez kilka sekund ma patrzeć na konstrukcję z klocków. Po powrocie graczy do swoich zespołów wszyscy będą musieli odtworzyć taką budowlę w równie krótkim czasie. Kolega, który widział pierwowzór, musi dawać wytyczne swoim współpracownikom. Żeby było ciekawiej, niech każdy członek grupy obejrzy Twoją wieżę przez chwilkę (każdy z osobna) i wróci do grupy. W ten sposób wszyscy na moment staną się liderami i będą instruować pozostałych. Jest to metoda na poprawę pracy zespołowej i komunikacji między pracownikami.

Top of the top wśród gier biurowych – Manekin

Cały ten trend na zabawę został zapoczątkowany przez #Mannequinchallenge. Do tej gry możesz zaprosić grupy składające się z około 7 pracowników. Zdobądź jakieś pomysłowe rekwizyty oraz urządzenie do robienia nagrań. Zachęć swoje zespoły, by nakręciły film, opowiadające historię manekina. Im więcej użyją do tego ciekawych przedmiotów, tym lepiej. Gotowe filmy należy opublikować na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych Twojej firmy. Kryterium oceny każdego nagrania może obejmować czas trwania filmu, efekty dźwiękowe lub cokolwiek innego chcesz. Wszyscy gracze trenują umiejętności komunikacyjne, poprawiają inwencję twórczą i współpracę w teamie.

Rzuć jajkiem ­– najbrudniejsza pośród gier integracyjnych

Poproś swoich podwładnych, aby zbudowali konstrukcję, której głównym materiałem będą jajka. Na szczycie tejże budowli należy umieścić jedno nieugotowane jajko. Chodzi o to, aby cała struktura była w stanie utrzymać surowe jajko. Jeżeli któreś spadnie i się rozbije, to dana grupa przegrywa konkurencję. Można wspomagać się wyłącznie gazetami, taśmą klejącą lub słomkami. Na taką zabawę przeznacza się godzinę. Celem tej gry jest budowanie zespołu, praca pod presją czasu i rozwiązywanie problemów. Skorzysta na tym także współpraca i komunikacja w zespole.

Nadciągająca katastrofa – must have każdego lidera poszukującego gier integracyjnych

Zabawa ta jest tak samo prosta, jak i podchwytliwa. Użyj swojej niezawodnej wyobraźni i opowiedz pracownikom jakąś hipotetyczną historię. Na przykład powiedz, że wszyscy, jak jeden, lecicie balonem. Nagle zdarza się nieprzewidziana sytuacja i balon zaczyna spadać. Decydujecie, że należy pozbyć się tych przedmiotów, które są najcięższe. Wspólnie ustalacie, że musicie zostawić 10 najważniejszych rzeczy. Pracownicy dyskutują na temat tego, co można wyrzucić, a co zachować. W przypadku tej gry, uczestnicy uczą się ustalania priorytetów i przekonywania innych do swoich racji. Fantastyczna zabawa, zwłaszcza dla osób zajmujących się sprzedażą, które chcą poćwiczyć umiejętność nakłaniania do czegoś.

Która z tych gier najlepiej odpowiada potrzebom Twojego zespołu?

1 KOMENTARZ