7 zasad pozwalających na zostanie wolnym człowiekiem

1
1304

1. Zasada lustra. Otaczający mnie ludzie są moim lustrzanym odbiciem. Odzwierciedlają cechy mojej osobowości; takie, z których nie zdaję sobie sprawy.

Przykładowo, jeżeli ktoś jest wobec mnie nieuprzejmy, to znaczy, że tego chcę i pozwalam na to.

Jeżeli ktoś po raz kolejny mnie oszukuje, to znaczy, że mam tendencję do tego, by zaufać każdemu. Czyli nie ma co się obrażać.

7 zasad pozwalających na zostanie swobodnym człowiekiem

(geko78)

 

2. Zasada wyboru. Zdaję sobie sprawę, że wszystko, co dzieje się w moim życiu jest skutkiem moich decyzji.
Jeżeli więc rozmawiam dziś z nudną osobą, to znaczy, że też jestem człowiekiem nieciekawym i nudnym.

Nie ma ludzi złych – są nieszczęśliwi. Jeżeli grzebię w ich problemach, to znaczy, że to mi się podoba.

Czyli nie mogę mieć do nikogo żalu. To ja jestem winny tego, co się ze mną dzieje. Autorem oraz kowalem mojego losu jestem ja i nikt inny.

3. Zasada błędu. Zgadzam się z tym, że mogę popełniać błędy. Nie zawsze moje zdanie lub zachowania zostaną uznane za właściwe. Rzeczywistość nie zawsze jest czarno-biała – może być jasno-szara oraz ciemno-biała. Nie jestem ideałem, lecz zwykłym dobrym człowiekiem i mam prawo do błędów. Grunt to umieć się do nich przyznać i w porę je naprawić.

4. Zasada odpowiedniości. Mam dokładnie to i tyle, czemu odpowiadam, na co zasługuję – ani mniej, ani więcej. Dotyczy to relacji z innymi ludźmi, pracy oraz pieniędzy. Im bardziej się rozwijam, tym więcej mam możliwości. Jeżeli nie mogę kochać z całego serca drugiej osoby, śmiesznym będzie żądanie, by ta osoba bardzo kochała mnie. Dlatego wszystkie moje skargi są bezsensowne. Mimo to, w momencie, gdy postanawiam zacząć się zmieniać na lepsze, zmieniają się (na lepsze) również otaczający mnie ludzie!

5. Zasada zależności. Nikt nie jest mi niczego winien. Jestem przecież zdolny do pomagania i robię to bezinteresownie wszystkim tym, komu mogę pomóc. Cieszy mnie to. Żeby stać się dobrym, trzeba być silnym. Żeby być silnym, należy uwierzyć w to, że mogę wszystko. A wierze! Jednak umiem również mówić NIE!

6. Zasada obecności. Żyję tu i teraz. Nie ma przeszłości, ponieważ każda kolejna sekunda zamienia się w teraźniejszość. Przyszłość nie istnieje, ponieważ jeszcze jej nie ma. Przywiązanie do przeszłości prowadzi do depresji, martwienie się o przyszłość rodzi trwogę. Dopóki żyję dniem dzisiejszym, jestem AUTENTYCZNY. To jest powód do radości!

7. Zasada optymizmu. Dopóki narzekamy na życie, ono mija. Oczy widzą, nogi chodzą, uszy słyszą, serce puka, Dusza się raduje. Mogło być gorzej… Reszta zależy ode mnie!

Gdy skierujemy świadomość i podświadomość na jeden cel, wszystko się uda!

1 KOMENTARZ