7 powodów, dlaczego nie odnalazłeś jeszcze swojej pasji życiowej (i tajemnica, którą musisz poznać)

1
1141
7 powodów, dlaczego nie odnalazłeś jeszcze swojej pasji życiowej (i tajemnica, którą musisz poznać) - Lifehacker

Problem wielu ludzi polega na tym, że ciężko im jest zdefiniować, czego tak naprawdę potrzebują i co ich „kręci”. James Clear, założyciel strony PassivePanda.com, pomagającej ludziom zarabiać więcej, pokazuje, że znalezienie swoich prawdziwych pasji i talentów oraz zrozumienie, co Cię tak naprawdę inspiruje – oto klucz do sukcesu (nie tylko finansowego)

7 powodów, dlaczego nie odnalazłeś jeszcze swojej pasji życiowej (i tajemnica, którą musisz poznać) - Lifehacker

1. Jedyne co robisz to tylko poszukujesz swojej pasji

Nie da się znaleźć pasji poprzez samo przeszukiwanie zakamarków umysłu – zamiast kontemplować, należy działać i zdobywać doświadczenie.

2. Przedkładasz uczucie nad doświadczenie

Czy można polubić artystę przed usłyszeniem choćby jednego jego utworu?
Poczujesz pasję dopiero wtedy zdobędziesz doświadczenie. Nie wcześniej.

3. Utrzymujesz ten sam kurs

Nie ma nic złego w utrzymywaniu tego samego kierunku przez jakiś czas, jednak warto pamiętać, że po drodze można napotkać wspaniałe nowe szanse: na znalezienie pracy, nowego hobby albo na poznanie nowej osoby.

(Zdjęcie: brewbooks)

4. Szukasz kierunku oraz jasności

Odnalezienie pasji życiowej nie równa się wiedza nt. tego, co robić ze swoim życiem. Znalezienie pasji zakłada obranie drogi, sporadyczną zmianę kierunku w zależności od ciekawych rzeczy napotkanych po drodze, a następnie podążanie za nimi.

5. Niczego nie tworzysz

Podstawowa różnica pomiędzy ludźmi żyjącymi z pasją a tymi, którzy nadal jej poszukują: ci pierwsi już coś stworzyli. Znaleźli pracę, założyli poczytnego bloga, namalowali ciekawy obraz albo uczestniczą w niecodziennym projekcie. Ważny jest sam fakt tworzenia, ponieważ pozwala na zrozumienie siebie samego. Nigdy nie dowiemy się, co nas pasjonuje, jeżeli nie zmusimy się do tworzenia czegoś nowego. Tylko w ten sposób zobaczymy, co dla nas jest ważne, w czym jesteśmy dobrzy i dla jakiej sprawy jesteśmy gotowi się poświęcić.

6. Planujesz całe życie, zapominając o chwili

To zrozumiałe – każdy chce wiedzieć, jak ma wyglądać jego życie. Jednak znalezienie pasji składa się z wielu małych kroków.

7. Nie poświęcasz siebie konkretnemu celowi

Wszyscy mamy jakieś zainteresowania, jednak zajmujemy się tym tylko od czasu do czasu. Osiągnięcie celu jest ważne, ponieważ otwiera przed nami szanse, których nie możemy przewidzieć na początku.

Nie jest ważne to, czy pierwotny cel zostanie osiągnięty albo nie. Ważne są możliwości, które napotykamy w drodze do celu.
Realizuj swoje zainteresowania, skupiając się na konkretnym celu, a zobaczysz, że pasja sama Cię odnajdzie.

(adaptacja artykułu →„7 Reasons You Haven’t Found Your Passion Yet”)