7 lifehacków do zastosowania w Twoim WC

1
3502

Wstydliwym tematem nie może być ubikacja, lecz fatalny stan czystości sedesu, niegospodarność w kwestii zużycia wody w spłuczce czy nieprzestrzeganie zasad higieny.

Rzuć okiem na te porady klozetowe – wszystkie są proste w wykonaniu, umilają korzystanie z wucetu, a zarazem wznoszą higienę w Twojej toalecie na fantastycznie wysoki poziom.

 

  • Gdy po skorzystaniu z ubikacji użyjesz szczotki, połóż ją na brzegu sedesu, a następnie przyblokuj deską sedesową. W ten sposób szczotka będzie zawsze sucha i nie ubrudzisz okolic sedesu resztkami odchodów (http://i.minus.com/jbmA8atk3hT4Fn.JPG)

Gdy po skorzystaniu z ubikacji użyjesz szczotki, połóż ją na brzegu sedesu

  • Spłuczka w toalecie będzie zużywała o niebo mniej wody, jeżeli włożymy do środka pełną kilkulitrową butlę (http://i.imgur.com/AuSjD.jpg)

Spłuczka w toalecie będzie zużywała o niebo mniej wody, jeżeli włożymy do środka pełną kilkulitrową butlę

  • Do stosowania w szaletach publicznych: pościelony na deskę papier toaletowy odizoluje Twoje pośladki od bakterii (https://twitter.com/pl_lifehacker/status/142308244541550593/photo/1)

Do stosowania w publicznych szaletach: pościelony na deskę papier toaletowy odizoluje Twoje pośladki od bakterii

  • Jeżeli cierpisz na papuresis (rodzaj fobii, trudność bądź niemożność oddania moczu w obecności innych, zarówno we własnym domu, jak i w miejscach publicznych), zacznij powoli odliczanie od dowolnej liczby w dół, wyobrażając sobie, że przebywasz we zamkniętym sanktuarium sikania (źródło)
  • W przypadku, gdy szukasz w mieście darmowej ubikacji, sprawdzonym miejscem od lat pozostaje sieć barów szybkiej obsługi McDonald’s
  • Lifehack dla wyjątkowo oszczędnych: umywalkę można połączyć ze spłuczką klozetową. Ekolodzy będą z Was dumni, ale jeżeli ważniejszy jest dla Was portfel, to i tu czekają Was same profity (http://twitpic.com/5k3u9w)

Lifehack dla wyjątkowo oszczędnych umywalkę można połączyć ze spłuczką klozetową

  • Aby nie ochlapać się podczas załatwiania bardziej skomplikowanych czynności fizjologicznych, wrzuć do sedesu parę metrów papieru toaletowego
  • Lifehack kontrowersyjny, ale skrajnie prosty w wykonaniu: sikaj podczas brania prysznica. Pomijając oszczędność czasu i kwestie ekologiczne, można całkiem niemało zaoszczędzić. Jedno spłukanie wody w WC (w trybie oszczędnym) to ok. 5 litrów wody. Po roku mamy darmową pizzę :) (nadesłane przez czytelnika LH)
  • Wyrzucanie zużytych rolek od papieru toaletowego jest niegospodarne. Krótkie oraz długie (od ręczników papierowych) rolki idealnie nadają się do przechowywania kabli (http://www.tech4mommies.com/wp-content/uploads/2010/10/197845-tp-roll-organizer-box-instructable_original.jpg)

Krótkie oraz długie (od ręczników papierowych) rolki idealnie nadają się do przechowywania kabli

1 KOMENTARZ