7 kroków bliżej sukcesu

3
878
7 kroków bliżej sukcesu

Masz problemy z osiągnięciem postawionych sobie zadań? Pomożemy Ci to zmienić!

Mam nadzieję, że poniższy artykuł skłoni Cię do refleksji, pomoże zidentyfikować przeszkody, przezwyciężyć wszelkie problemy i osiągnąć sukces!

7 kroków bliżej sukcesu

(Foto: johnloo)

1. Rób to co kochasz

Znajdź swoją prawdziwą pasję i podążaj w tym kierunku. Nigdy się nie poddawaj! Jedyna sposób żeby zrobić coś wielkiego to kochać to co się robi.

2. Planuj rozsądnie

Zastanów się co jest dla Ciebie ważne, co tak na prawdę musisz lub chcesz zrobić. Jeśli tylko to możliwe, oddelegowuj zadania – będziesz mieć więcej czasu dla siebie. Planując – nie przeceniaj swoich możliwości. Zbyt wiele obowiązków może Cię przytłoczyć. Każde zadanie dokładnie przemyśl, może nie jest tak ważne, może będziesz potrzebować więcej czasu, może warto żeby ktoś Ci pomógł?

3. Bądź szczegółowy

Stawiając przed sobą jakieś zadanie bądź jak najbardziej szczegółowy. „Pobiegać przez 30 minut” jest o wiele lepszym celem niż „Pobiegać trochę”. Wiedząc dokładnie co chcesz osiągnąć sprawisz, że będziesz bardziej zmotywowany.

4. Wykorzystuj okazję

Korzystaj z każdej szansy jaką otrzymasz, niektóre dostaniesz tylko raz. Jeśli nie uda Ci się jej wykorzystać spróbuj sam ją stworzyć!

5. Ucz się

Stały rozwój powinien być dla Ciebie celem samym w sobie. Ucz się nowych rzeczy, ucz się na popełnionych błędach, trenuj już posiadane umiejętności, wykorzystuj każdą możliwą sytuację.

6. Ćwicz silną wolę

Siła woli pozwola Ci osiągnąć szybko i sprawnie Twoje cele. Jeśli jednak Ci jej brakuje, powinienieś ją ćwiczyć. Postaw sobie za cel coś, czego nie lubisz robić – „kłaść się spać przed północą”, „robić 50 przysiadów dziennie” i po prostu rób to! A kiedy przestanie Ci to przeszkadzać – zmień swój nielubiany cel.

7. Myśl „zrobię”

Nie myśl o tym, czego nie będziesz robił. „Nie będę jadał fast-foodów”, „nie będę oglądał tyle telewizji” pogarszają tylko sprawę, sprawiają, że myślisz o tym częściej. Myśl co zrobisz w zamian – „zamiast fast-foodów będę jadł owoce i sałatki”, „zamiast oglądać telewizję, poczytam książkę”.

[stextbox id=”info” caption=”O autorze” bcolor=”a6d995″]
Tomasz Jacek Rydzewski TJR - Lifehacker

Tomasz Jacek Rydzewski (@TJRim) jest studentem informatyki na Uniwersytet Newcastle. Zafascynowany technologią Java dąży do zostania programistą i tworzenia fajnych aplikacji. Uwielbia chip cookies i kawę.

Zwycięzca konkursu Lifehackera zaimponował swoim własnym systemem zarządzania czasem.
W ramach podziękowania za dawkę motywacji postanowił napisać swój pierwszy artykuł na Lifehackerze i… pisze ;)

[/stextbox]

3 KOMENTARZE