7 codziennych błędów, które zamieniają nasze życie w piekło

5
2329

Utknęliście w martwym punkcie? Czujecie, że zasługujecie na coś więcej, a jednak nic się nie dzieje?

Wiedzcie, że nie jesteście sami. Podświadomość staje się wyjątkowo kreatywna, gdy umysł upora się z doczesnymi koszmarami. Wielu przeciera oczy ze zdumienia, uświadamiając sobie, że życie, które prowadzą, radykalnie różni się od wymarzonego. Zdają sobie sprawę, że mogą robić to, co kochają i żyć na całego.

To samo dotyczy nas.
Czytacie ten artykuł nie bez powodu, dlatego zwróćcie szczególną uwagę na 7 błędów, które są przedstawione poniżej ↓

7 codziennych błędów, które zamieniają nasze życie w piekło

(Foto: Nicolò Paternoster)

1. Myśli

Myśli decydują o naszym życiu. Te z nich, którym pozwalamy na zdominowanie naszego umysłu, wpływają na to, jak czujemy się i jak widzimy świat. W rzeczywistości, myśli są niczym innym jak tylko sugestiami, które pojawiają się znikąd.

Pojawiają się i znikają. Skupiając się na strasznej myśli, zaczynamy w nią wierzyć. Zaczynamy analizować, przeżywać i starać się zapobiec tragedii, podczas gdy tak naprawdę nie ma czemu zapobiegać.

Jeżeli obserwujemy swoje myśli na spokojnie i nie angażujemy się w nie, pozwalamy im odejść. Nieangażowanie się oznacza spokojne oddychanie.

Większość zmartwień, strachów i niepewności wyłania się z nas, bo sami je tworzymy, mimo że nie istnieją. Prowadzi nas to do drugiego błędu.

2. Marzenia

Możemy robić to co kochamy.

Możemy mieć takie życie, jakiego pragniemy. Lifehacker to nie miejsce na jakieś oderwane od rzeczywistości dyrdymały. Po prostu chcemy zwrócić uwagę na to, że często na własne życzenie wtłaczamy się w twarde ramy.

Nie jest prawdą, że ludzie nie marzą. Odwrotnie – marzą prawie wszyscy, ale wielu jednocześnie uważa, że musi coś mieć albo kimś być, zanim podejmie jakieś kroki w sprawie realizacji marzeń. Kto stoi na naszej drodze? Wystarczy rozejrzeć się dookoła i okaże się, że raczej nikt. Nikt poza nami.

Odrzućmy wymówki i wątpliwe „powody”, by nic nie robić. Zacznijmy dziś. Niech każdy z nas zada sobie pytanie: co mogę zrobić w tej chwili, by moje serce zaczęło śpiewać. Przeczytajcie →15 sposobów by żyć, a nie egzystować

3. Kontrola

Nie możemy zmienić innych ludzi, ponieważ mają swoje życie. Próbując kontrolować lub zmieniać innych, zmarnotrawimy swoją energię.

W pomaganiu innym nie chodzi o wymuszenie na kimś zmiany, lecz zmianę siebie samego.

Do Mahatmy Gandhiego przyszła kobieta prosząc, by zmusił jej syna do niejedzenia tylu cukierków. Gandhi powiedział kobiecie, by przyszła za trzy dni, a gdy zjawiła się, poprosił chłopca, by nie jadł cukierków. Kobieta ze zdumieniem zapytała Gandhiego, czy nie mógł tego powiedzieć od razu. Mahatma odpowiedział, że nie, ponieważ trzy dni wcześniej też jadł cukierki.

Zmieniając się, stajemy się przykładem tego, że się da. Porzucając próby naprawiania innych, umożliwiamy sobie zmianę własnego życia. Możemy zacząć iść w kierunku tego, co tak naprawdę jest dla nas ważne. I jeżeli z tego powodu odpadnie nam kilku znajomych, najwyraźniej tak ma być.

4. Brak priorytetów

Czy wiecie czego chcecie?

Większość ludzi nie wie. Chodzi o to, by mieć przynajmniej jakieś cele. Cokolwiek, pod warunkiem, że popchnie nas do przodu.

Samo jednak skupienie nie wystarczy. Potrzebne jest działanie.

Jeżeli nie wiecie od czego zacząć, polecamy lekturę →No, to czego chcesz? Jak podejmować słuszne decyzje

5. Brak działania

Musimy zawsze chcieć podejmować działanie. Nawet gdy jesteśmy zmieszani.

Będziemy przerażeni, przytłoczeni i zmartwieni, jednak mamy iść do przodu.

Nie podejmując żadnego działania, niczego nie wymyślimy. Peter Drucker powiedział kiedyś mądrą rzecz: najlepszym sposobem przewidywania przyszłości, jest jej tworzenie.

Zawsze.
Idź.
Do przodu.

Jeżeli trafiliście na ten artykuł przypadkowo, zapamiętajcie powyższe trzy punkty, bo będą kluczowe.

6. Nieodpowiedzialność

W pierwszej kolejności należy przejąć odpowiedzialność za swoje życie. Nikt nie jest nam nic winny. Jeżeli nasze życie toczy się w innym kierunku, niż to sobie zaplanowaliśmy, to tylko mamy moc, by to zmienić.

I tak – w naszym życiu mogą zaistnieć pewne okoliczności, których nie będziemy mogli zmienić. Za to zawsze możemy coś zrobić. Jeżeli postanowimy nie robić nic, to też będzie naszym wyborem. Henry Ford podzielił się kiedyś trafną obserwacją: Jeśli sądzisz, że potrafisz, to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.

Przeczytajcie wpis →12 rzeczy, które powinieneś móc powiedzieć o sobie

7. Niechęć do wysłuchania

Wreszcie trzeba móc sobie zaufać. Kiedy tracimy kontakt z tym, czego chcemy, popadamy w depresję, stajemy w miejscu, a życie wydaje nam się bezsensowne.

Przestańmy słuchać kogokolwiek poza nami. W końcu to nam przyjdzie podjąć decyzję, co chcemy robić i kim chcemy zostać.

Może już czas przestać wreszcie oszukiwać się i podjąć działanie?

[via]

5 KOMENTARZE

    • Dokładnie tak jest – wszyscy uwielbiamy inspirujące i motywujące cytaty i może nawet wywołują one w nas jakieś emocje, ale to szybko mija i wracamy do naszych szarych, nudnych i pustych żyć pozbawione wielkich marzeń i celów.