Dzisiaj chciałbym zadać ci pytanie. Uważasz się za osobę silną i wytrwałą? Chcesz taką osobą zostać? W tej liście zostanie wymienionych 6 rzeczy, których nie robią silni ludzie.

6 rzeczy, których nie robią silni ludzie

Nigdy. Pod żadnym pozorem.

1. Nie tracą czasu na użalanie się nad sobą

Ludzie silni psychicznie nie siedzą z założonymi rękami, użalając się nad sobą i narzekając na swoją sytuację życiową lub na to, jak inni ich traktują. W zamian biorą odpowiedzialność za swoje czyny i akceptują fakt, że życie nie zawsze jest łatwe i sprawiedliwe

2. Nie oddają swojej władzy innym ludziom

Nie pozwalają innym ludziom, by ci ich kontrolowali, nie dają innym władzy nad sobą. Nie mówią rzeczy typu „Przez mojego szefa źle się czuję”, ponieważ rozumieją, że mają kontrolę nad swoimi emocjami i sami decydują, jak będą reagować.

3. Nie uciekają od zmian

Ludzie silni psychicznie nie usiłują unikać zmian. Przeciwnie, przyjmują pozytywne zmiany i są elastyczni. Rozumieją, że zmiany są nieuniknione i wierzą w swoją zdolność do przystosowania się.

4. Nie tracą energii na rzeczy, których nie mogą kontrolować

Nie usłyszycie, jak silne psychicznie osoby narzekają na uliczny korek. Prędzej skupią się na tym, co mogą w swoim życiu kontrolować. A wiedzą, że jedyne co mogą kontrolować, to ich podejście.

5. Nie próbują spełniać cudzych marzeń i oczekiwań

Ludzie silni psychicznie wiedzą, że nie muszą zawsze wszystkim dogadzać. Nie boją się powiedzieć „nie” oraz bronić swojego zdania, kiedy to potrzebne. Starają się realizować swoje cele i bronić siebie, a jednocześnie być sympatyczni i fair oraz szanować prawa innych.

6. Nie boją się podjąć oszacowanego ryzyka

Nie podejmują lekkomyślnego lub nierozsądnego ryzyka, ale skalkulowane tak. Ludzie silni psychicznie spędzają czas, rozważając możliwość ryzyka i korzyści przed podjęciem poważnej decyzji, są w pełni świadomi ewentualnych minusów, zanim cokolwiek zrobią.

To już koniec mojej listy. Jakie jest twoje zdanie na ten temat? Silni ludzie, czyli jacy? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzu!