6 porad dla tych, co myślą o własnym biznesie

1
849
Najlepszą inwestycją - inwestycja w siebie!
Źródło: wrzuta.pl

Dzisiejszy artykuł może okazać się przydatny dla tych z Was, którzy myślą o założeniu własnego biznesu, jednak nigdy się na to nie zdecydowali.
Założenie własnego biznesu wcale nie musi oznaczać utraty Twojej dotychczasowej pracy. Wystarczy podejść do tego z głową.

1. Daj sobie szansę i spróbuj. Odpowiedz sobie szczerze na pytanie, czy chcesz w ogóle coś robić poza główną pracą. Robić coś nowego. Założyciele firmy „Nike” chcieli.
Nie myśl na razie o pieniądzach, które możesz zarabiać, pracując na własny rachunek. Zamiast tego zastanów jak bardzo ważna jest dla Ciebie niezależność finansowa. Obecna praca na pewno zapewnia Ci pewne poczucie bezpieczeństwa, ale to nie będzie trwało wiecznie, a prawdziwie zabezpieczony jest ten przezorny.

2.  Nawet jeżeli dobrze sobie radzisz w pracy i nieźle zarabiasz, pamiętaj o tym, że tym lepiej jest budować coś powoli, krok po kroku, mając zabezpieczone tyły, niż działać w pośpiechu i stresie gdy już wyrzucili Cię z pracy.

3. Najcenniejszym rodzajem doświadczenia jest to negatywne. Zamiast je traktować jako osobistą porażkę albo coś złego popatrz na nie jako cenne informacje zwrotne.
Nawet jeżeli będziesz na początku popełniać błędy, zawsze możesz sobie powiedzieć: „Cóż – spróbowałem. Akurat ten scenariusz nie działa, ale są inne i w końcu osiągnę swój cel!”.

4. Zawsze można znaleźć czas na własny biznes. Czy naprawdę wierzysz w to, że nie masz czasu na swój biznes? Oczywiście w przypadku, gdy jesteś na stanowisku kierowniczym i pracujesz 12 godzin dziennie to może być problem. Jednak nie czytałbyś tego, gdybyś już zarządzał własną firmą.
Pomyśl ile można zrobić w kierunku pełnej niezależności finansowej już przy rezygnacji z oglądania telewizji przez 1 godzinę dziennie!

5. Stwierdzenie, że popyt rodzi podaż jest prawdziwe, lecz niekompletne. Pojawienie się na rynku nowej usługi albo towaru samo w sobie może wytworzyć popyt.
Pamiętacie wstydliwy temat o krowich plackach? Albo pomysł z mlekomatami? Zawsze można znaleźć swoją niszę. Był pomysł i osoby, które w myśl zasady „Just do it” zaczęły ciężko pracować nad niezależnością finansową.

 

Najlepszą inwestycją - inwestycja w siebie!
Źródło: wrzuta.pl

6. Nowe doświadczenia i umiejętności. Nowa praca będzie różnić się od dotychczasowej. Inni ludzie, do których będziesz zwracać się w różnych sprawach, ale też nowe umiejętności, które nabędziesz, aby osiągnąć sukces.
Nowe zajęcie będzie wymagać ciągłego lifehackingu i samodoskonalenia, nabywania nowych umiejętności.

Najlepszą inwestycją jest inwestycja w siebie. Dlatego niczego nie ryzykujesz – nawet jeżeli Twój pomysł nie wypali, w myśl zasady nr 3 wykorzystasz to doświadczenie na innym polu!