5 zdumiewająco praktycznych porad z TEDTalks

1
2472
5 zdumiewająco praktycznych porad z TEDTalks (TED)

5 zdumiewająco praktycznych porad z TEDTalks (TED)

Motto konferencji TED brzmi „idee warte rozpowszechniania”. Prawie każde z wystąpień ma co najmniej kilkaset tysięcy odsłon, a nawet te mniej udane zawierają jakąś perełkę.

Kto chce zobaczyć ważne idee mówców TED nt. przywództwa, sensu życia i szczęścia, może pominąć ten wpis i przeczytać 31 najwyżej ocenionych cytatów z konferencji TED. Bo w tym poście znajdziecie 5 odkurzonych przez nas prostych i praktycznych idei z archiwów TEDTalks, które znacznie ułatwią wasze życie.

1. Jak wiązać sznurówki aby się nie rozwiązywały

Jeżeli myślicie, że wiecie wszystko o wiązaniu sznurówek, to (wybaczcie!) jesteście w błędzie.

Jak Fliegen zna 18 sposobów na wiązanie sznurówek, a Terry Moore jeszcze jeden. Podobno cały sekrat polega na sposobie robienia pierwszego węzła!

2. Jak wycierać ręce jednym ręcznikiem papierowym

Oszczędne wycieranie rąk to kolejna przydatna umiejętność. Ratujemy swój budżet oraz europejskie drzewa.

Cały trick polega na tym, by 12 razy potrząsnąć rękami nad zlewem, a następnie przed wytarciem rąk złożyć ręcznik tylko raz, by wchłonął jak najwięcej wody.

3. Jak poprawić swoją pamięć

Główna idea wystąpienia Joshua Foera polega na kojarzeniu rzeczy, które chcemy zapamiętać, z jakimś mocnym symbolem. Podaje śmieszny, ale działający przykład z Kim Kardashian.

Boicie się, że w drodze do domu zapomnicie kupić mleka? Narysujcie w umyśle, że Kim tańczy z krową na skrzyżowaniu obok osiedlowego.
Przechodząc obok sklepu zobaczymy, jak mózg wysyła potężny sygnał-przypominajkę. Jeżeli zapragniecie dodatkowej wiedzy na temat swojej pamięci, przydatny może okazać się wpis jak rozwinąć pamięć fotograficzną.

4. Spróbuj czegoś nowego przez 30 dni

Co jak co, ale każdy nasz czytelnik wie, że dla wyrobienia nowego nawyku potrzeba nam ok. 21 dni. Matt Cutts zachowawczo proponuje robić coś nowego przez 30 dni, by doszło do jakichś namacalnych zmian w naszym życiu. Na przykład Matt pewnego dnia jeździł rowerem do pracy, a następnie przez 30 dni pisał powieść.
Niektóre przyzwyczajenia pielęgnuje dalej, inne porzucił, ale najważniejsze, że dzięki temu sposobowi możemy wykształcić nowe przydatne nawyki.

5. Aby komuś pomóc, trzeba zamknąć się i wysłuchać

To wideo jest przeznaczone zarówno dla wolontariuszy lub pracowników społecznych, jak i przedsiębiorców. Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem, aby pomóc drugiej osobie, jest uważne jej wysłuchanie.

[via]

1 KOMENTARZ