5 wskazówek jak znaleźć partnera

1
7178
5 wskazówek jak znaleźć partnera

Dookoła widzimy coraz więcej singli, czyli osób niebędących w stałym związku. Wiele z nich w pełni świadomie wybiera tę drogę, rozkoszując się życiem singla, jednak są i tacy, którzy tęsknią za stałym związkiem. Okazuje się więc, że znalezienie partnera nie jest taką prostą sprawą.
Przygotowaliśmy zatem 5 wskazówek, które jednym ułatwią znalezienie drugiej połówki, innym zaś udowodnią, że jest to w ogóle możliwe.

Na zdjęciu: Mur oddzielający protestancki cmentarz od katolickiego w mieście Rurmond, a zarazem małżeństwo — protestanta i katoliczkę. Ze względu na zwyczaje panujące w XIX w. w Holandii nie mogli zostać pochowani razem.

Wskazówka 1.: Nie odcinaj się od swojej przeszłości

W przypadku wielu osób, poprzednie związki pozostawiły po sobie jedynie rany i niezagojone blizny. Jeśli nadal są one boleśnie odczuwalne, trudniej jest zaufać nowemu partnerowi. Tak długo, jak kocha się swojego ekspartnera lub jest się na niego wściekłym, nie można obdarzyć uczuciem kogoś innego.
Niektórzy traktują nowy związek jako pocieszenie po niedawno zakończonej znajomości. Najczęściej jednak takie postępowanie skazane jest na niepowodzenie.

Musisz być całkowicie wolny, aby móc zbudować nowy związek.
Potrzeba czasu, aby przeboleć utraconą miłość. Daj sobie szansę i wyraź swój cały żal. W ten sposób będziesz w stanie krok po kroku zapomnieć o stracie oraz staniesz się otwarty i gotowy na nową miłość.

Jeśli nie chcesz przechodzić przez to sam, możesz spróbować porozmawiać o swoich kłopotach z ludźmi, którzy są w podobnej sytuacji. Najczęściej na obszarze dużych miast działają grupy wsparcia, a w Internecie znajdują fora poświęcone temu problemowi. Dzięki nim możesz umówić się z kimś na spotkanie lub wymienić kilka e-maili.

Wskazówka 2.: Daj szansę przeznaczeniu

Jeśli chcesz kogoś poznać, musisz spotykać się z ludźmi. Przebywając w domu lub poruszając się jedynie w kręgu tych samych znajomych, nie dajesz sobie szansy znalezienia nowej miłości.
Dobrym rozwiązaniem są spotkania z osobami, z którymi coś cię łączy. Dobrym miejscem na to są np. różnego rodzaju kluby, których członkowie podzielają Twoje hobby lub zainteresowania. Rozglądnij się w miejscach, w których przebywasz: praca, uniwersytet, rynek itp. W wielu miastach organizowane są imprezy dla singli – wizyta tam może się opłacić.

Również ogłoszenia towarzyskie mogą być szansą na poznanie nowych ludzi. Taki sposób poszukiwania partnera cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzieje się tak ze względu na fakt, iż na tego rodzaju imprezy przychodzą z reguły osoby poszukujące drugiej połówki, w przeciwieństwie do spotkań w grupach, gdzie nie do końca wiadomo, kto jest w związku a kto nie.
W zależności od tego, co preferujesz, możesz spróbować odpowiadać na ogłoszenia towarzyskie lub po prostu zamieścić swoje.

Pamiętaj jednak o tym, aby czytać i kierować swoje ogłoszenia do konkretnej grupy osób, w zależności od cech Twojego charakteru. Jeśli jesteś intelektualistą, powinieneś celować raczej w gazety i magazyny dla osób ceniących podobne, jak Ty wartości, jeśli zaś jesteś sportowcem, poszukaj magazynów dla ludzi o pokrewnych zainteresowaniach. Oferty towarzyskie zamieszczane są również w lokalnych gazetach. Z pewnością zaletą tego jest fakt, że możesz poznać osoby mieszkające w Twojej okolicy.

Zarówno podczas zamieszczania, jak i czytania ogłoszeń powinieneś pozostać realistą. Naturalnie musisz zaprezentować się z jak najlepszej strony, ale pamiętaj, że nie ma sensu koloryzować w swoim ogłoszeniu, jak i wierzyć w perfekcyjnie brzmiące anonse, gdyż w niektórych punktach z pewnością nie odpowiadają rzeczywistości. Zamieszczaj i czytaj przede wszystkim sympatycznie brzmiące ogłoszenia.

Wskazówka 3.: Nie szukaj perfekcyjnego partnera

Często ludzie poszukują partnera, mając w głowie jego idealne wyobrażenie: jak powinien wyglądać, jaki powinien mieć charakter, zainteresowania, gdzie powinien pracować itp. Mając zbyt duże wymagania, ciężko jest znaleźć kogoś, kto spełni je w całości.

Uświadom sobie: im bardziej wygórowane są Twoje oczekiwania, tym mniejsze szanse na znalezienie swojej drugiej połówki. Odrzucając większość kandydatów na samym początku, nie masz pewności czy właśnie nie skreśliłeś swojego przyszłego partnera.

W tym miejscu powinieneś sobie uświadomić, co jest dla Ciebie najważniejsze i co koniecznie musi mieć Twój potencjalny partner. Skup się na nich, niech wszystkie inne oczekiwania będą nieważne.

Otwórz się na propozycje, które składa Ci życie – w wielu przypadkach wymarzony partner miał inny kolor włosów, wzrost czy wykonywał zupełnie inny zawód niż ten, którego sobie wyśniłeś.

Wskazówka 4.: Nie chciej za bardzo

Rzeczą zrozumiałą jest tęsknota za partnerem, która wzrasta wraz z czasem poszukiwań. Okazuje się jednak, że zbyt wielka chęć znalezienia kogoś odpowiedniego może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Może zabrzmieć to dość dziwnie, ale mało ludzi uważa natychmiastową potrzebę za coś atrakcyjnego. A tym właśnie się odznaczasz, jeśli za bardzo chcesz znaleźć partnera.

Ciekawym zjawiskiem, występującym z reguły u osób, które kiedyś zdecydowały na bycie singlem, jest fakt, że partner pojawia się w ich życiu znienacka. Wyjaśnienie jest oczywiste: decyzja o byciu samemu sprawia, że człowiek staje się bardziej samodzielny i pewny siebie, a właśnie to jest atrakcyjne dla innych.

Kto się w porę zorientował, że poszukiwanie nowego partnera stało się jego obsesją, powinien zastosować się do kilku wskazówek:
• Znajdź inny cel w życiu niż szukanie partnera. Mając inne zadania, hobby czy czynności do wykonania, które są dla Ciebie ważne, nie ograniczasz się jedynie do szukania swojej drugiej połówki.
• Stwarzaj okazje do poznania potencjalnego partnera, ale nie rób nic na siłę. Nie wymuszaj na sobie tego, że musisz kogoś znaleźć – to ważne, uświadom to sobie.
• Uświadom sobie, że byłoby miło, gdybyś mógł dzielić z kimś swoje życie, ale nie dzieje się nic złego, jeśli jeszcze chwileczkę pobędziesz sam.
• Znajdź profesjonalną pomoc do opracowania Twojego przypadku. Jeśli jesteś bardzo zrozpaczony swoją samotnością, zmień to – pamiętaj, że nie zawsze dasz sobie z tym rade sam.

Wskazówka 5.: Naucz się akceptować siebie samego

Wskazówka 5. jest bezpośrednio związana ze wskazówką 4. Jest najtrudniejsza do zrealizowania, ponieważ nie będzie dla Ciebie z początku zbyt oczywista. Jak akceptacja samego siebie ma mi pomóc w znalezieniu partnera?

To proste: śmiałe, pewne siebie osoby, które potrafią powiedzieć „tak”, promieniują swoją charyzmą i są atrakcyjne. Osoby trzymające swoje życie w garści potrafią fascynować. Jeśli ktoś nie potrafi zaakceptować siebie samego i nie wierzy we własne możliwości, emanuje tym na zewnątrz, a to potrafi odstraszyć.

Pracując nad umiejętnością powiedzenia „tak” oraz starając się być w życiu zadowolonym i aktywnym, skupisz na sobie uwagę innych.
Rób dla siebie możliwie jak najwięcej:
• Traktuj siebie jak swojego dobrego przyjaciela.
• Bądź dla siebie troskliwy i dodawaj sobie odwagi.
• Czerp radość z realizacji małych i wielkich rzeczy – naucz się czegoś nowego lub rozglądnij się za lepszą pracą, jeśli nie jesteś zadowolony z obecnej.
• Zrób coś dla swojego zdrowia i sprawności fizycznej.
• Ciesz się sobą i swoim życiem – chociażby bez partnera!

1 KOMENTARZ