5 sposobów na porządek w szufladach

3
3043
5 sposobów na porządek w szufladach PRZED

Jeżeli macie tendencję do gromadzenia rzeczy i rozglądając się w sypialni widzicie bałagan, ten artykuł będzie dla was. Łatwo wpłyniemy na stan swojego umysłu poprzez zmianę stanu swojego otoczenia. A że weszliście na Lifehackera z samego rana… Chcemy wam zaprezentować 5 szybkich sposobów na porządek w szufladach, byście mieli jasne myślenie przez cały dzień.

5 sposobów na porządek w szufladach PRZED

Popatrzcie na powyższy obrazek. Czy to co widzicie wygląda znajomo? Tutaj często trafiają świeżo wyprane ubrania. Oczywiście obiecujemy sobie, że w najbliższy weekend zrobimy z tym porządek, ale jakoś nie zawsze to nam wychodzi.

Oto co zrobic:

1. Co kilka miesięcy wyciągajcie wszystko z szuflad i składajcie ponownie. Nie jest to być może zbyt przyjemne, za to pozwoli utrzymać szuflady czyste i zorganizowane. Dodatkowo może się okazać, że część zawartości stanowią zupełnie niepotrzebne rzeczy, których chcemy pozbyć się z domu.

2. Zamiast składać rzeczy, spróbujcie je wkładać bokiem już poskładane, jak to pokazano na dolnym obrazku. Zazwyczaj wyciągając swoją ulubioną koszulkę spod stosu innych, pognieciemy tamte i będziemy zmuszeni ponownie wszystko poskładać. Wkładając poskładane ubrania bokiem zapomnicie o tym problemie.

3. Trzymajcie w szufladach małe skrzynki (nieważne, co tam wrzucicie – stare monety, guziki czy naszyjniki – skrzynka to bardziej odpowiednie miejsce lub szuflada, w której trzymamy takie rzeczy luzem).

4. Jeżeli macie zbyt duże szuflady, podzielcie je w środku na mniejsze sekcje za pomocą odpowiednio wyciętych kartonów lub specjalnych pojemników.

5. Przechowujcie w szufladach świece zapachowe lub kostki mydła. I tak kupujecie je przeważnie hurtowo. Kilku używacie, a reszta niech leży w szufladzie. Dzięki temu ubrania będą mile pachniały po wyciągnięciu.

Popatrzcie teraz na efekt końcowy – tak może wyglądać wasza szuflada już za parę chwil ;)

5 sposobów na porządek w szufladach PO

W jaki sposób utrzymujecie porządek w szufladach? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

[via]