5 sposobów na lepsze samopoczucie

4
1566
5 sposobów na lepsze samopoczucie - Lifehacker
Uwaga! Do pełni szczęścia nie jest konieczna systematyczna medytacja i rozwiązywanie koanów. Nie musimy ciągle osiągać szczególnych sukcesów w każdej dziedzinie, którą się zajmujemy. Wystarczy zwrócenie większej uwagi na poniższe pięć aspektów życia, aby osiągnąć coś co się nazywa „dobrym samopoczuciem”.
Do takich wniosków doszli badacze uczestniczący w projekcie UK New Economics Foundation rozpoczętym w 2008 roku.
W raporcie „Pięć sposobów na lepsze samopoczucie” przedstawiono wnioski, które można ująć w następujących punktach:
5 sposobów na lepsze samopoczucie - Lifehacker
(Zdjęcie: dudumvf)

 

1. Wchodź w interakcje

…z innymi ludźmi. Rodziną, przyjaciółmi, kolegami i sąsiadami. W domu, pracy, szkole lub lokalnej społeczności. Takie związki wspierają i wzbogacają Twoje życie każdego dnia.

2. Bądź aktywny

Wyjdź na spacer albo pobiegaj. Wyjdź na zewnątrz. Pojeździj na rowerze. Tańcz. Pracuj w ogrodzie. Ćwiczenia powodują, że czujesz się lepiej. Najważniejsze to odnaleźć zajęcie które sprawia Tobie przyjemność i odpowiada poziomowi Twojej kondycji fizycznej.

3. Bądź uważny

Zwracaj uwagę na piękno. Odnajduj rzeczy niezwykłe. Zwróć uwagę na zmieniające się pory roku. Ciesz się chwilą, nieważne co robisz. Dostrzegaj otaczający Cię świat i to co czujesz. Te doświadczenia pomogą Ci zrozumieć, co jest w życiu naprawdę ważne.

4. Ucz się

Stale. Spróbuj czegoś nowego, przypomnij sobie swoje stare pasje. Zreperuj rower. Idź na kurs. Naucz się grać na gitarze albo gotować. Nauka nowych rzeczy spowoduje wzrost pewności siebie oraz będzie wspaniałą zabawą.

5. Daj coś od siebie

Uśmiechaj się. Zrób jakąś miłą przysługę dla przyjaciela lub nieznajomego. Podziękuj za coś. Poświęć swój czas sprawie społecznej. Wizja siebie i swojego szczęścia w związku z większą grupą może być niesamowicie budująca i tworzy wartościowe związki.

Zachęcam do zapoznania się z pełnym raportem, który prawa autorskie należą do The New Economics Foundation i jest udostępniony na licencji Creative Commons i jest do pobrania tutaj.

W trakcie lektury można posłuchać Reginy Spector.

Jakie są Wasze wrażenia po przeczytaniu artykułu? Podzielcie się nimi w komentarzach!
Możecie zalogować się używając swojego konta na Twitterze, Facebooku, Disqus albo nawet anonimowo.

[stextbox id=”info” caption=”O autorze” bcolor=”a6d995″]

Kazimierz Janeczko - Lifehacker Polska

Kazimierz Janeczko jest niestrudzonym poszukiwaczem prostych rozwiązań do zawiłych problemów. Jego główne hobby to testowanie dziesiątek aplikacji tygodniowo, dzięki czemu ma wrażenie, że robi coś pożytecznego. Z wykształcenia socjolog, pasjonuje się maszynami liczącymi już od 20 lat. Rodzina stanowi dla niego nieustanne źródło inspiracji co ostatnio przejawia się w niedawno odkrytej pasji do pieczenia ciast. Pracuje w angielskiej firmie produkującej łodzie mieszkalne. Najskuteczniejszym środkiem komunikacji z autorem jest Twitter: @KJaneczko[/stextbox]

4 KOMENTARZE