5 sposobów jak być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie

2
1774
5 sposobów jak być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie

„80% sukcesu zależy od tego, by pojawiać się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie”. Woody Allen

Im więcej sylwetek znanych przedsiębiorców poznacie, tym wyraziściej zaczniecie sobie dostrzegać czynnik sukcesu. Na pewno byście zainwestowali tyle ile trzeba, gdybyście znaleźli się obok Marka Zuckerberga, gdy tylko tworzył swój serwis społecznościowy. Poczulibyście ten dreszczyk, nawet nie będąc zawodowymi inwestorami.
Codzienni w świecie odbywa się mnóstwo transakcji, które z czasem „wypalają” i prowadzą do czegoś wielkiego. Ale nawet jeżeli zejdziemy na ziemię, to nawet w małej mieścinie ciągle powstają jakieś możliwości, które korzystnie wpływają na czyjeś życie. Być może teraz, gdy czytacie ten oto artykuł, 10 metrów od nas ktoś kogoś poznał i ten „kogoś” właśnie szukał „ktosia”.

A to dlaczego wy czytacie ten artykuł, zaś jakiś iksiński znalazł się w miejscu, w którym chcielibyście być i na pewno wykorzystać daną szansę? Co jeżeli powiemy wam, że pomimo Wyższego rozumu istnieją pewne czynniki, które zapewnią nam sukces i przerzucą nas w odpowiednie miejsce w odpowiednim czasie?

5 sposobów jak być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie

1. Nawiązujcie nowe znajomości

Ciągle poznawajcie nowych ludzi różnych zawodów, wyznań i o różnych poglądach. Nowe znajomości, nowe wrażenia, nowa wiedza. Ludzie przeważnie kiszą się w tym samym otoczeniu, omawiają te same tematy i, co najdziwniejsze, spodziewają się czegoś innego i zupełnie odmiennego od tego, co może im dać dotychczasowe otoczenie.

2. Eksperymentujcie i uczcie się

Kogo chcielibyście poznać – ograniczonego człowieka czy wszechstronnie rozwiniętą i ciekawą osobę, z którą spędzony czas minie niezauważenie? Stańcie się ciekawi. Podejmijcie decyzję, że każdego dnia będziecie dowiadywali się czegoś nowego. Może to być na przykład nowy film na National Geographic o delfinach, program radiowy o podgatunkach jazzu albo wizyta w galerii plastycznej.
Pasjonujcie się nowymi rzeczami i nie bójcie się eksperymentować, testować wszystko, co przychodzi wam do głowy, odkrywajcie różne odcienie tego świata. Trzymając się tej zasady, będziecie z pewnością znajdowali ciekawe możliwości.

3. Rozwijajcie intuicję

Macie szósty zmysł, zwany również intuicją? Nieważne co odpowiecie na tak postawione pytanie. Intuicję posiada każdy, choć niestety nie wszyscy potrafią ją wykorzystywać, a co dopiero jej ufać. Szkoda, bo głos wewnętrzny rzadko nas zawiedzie i przynajmniej podpowiada właściwy kierunek. Słuchajcie wewnętrznego głosu i ufajcie mu.

4. Podróżujcie

Wydaje mi się, że nie ma nic lepszego do poznawania nowych idei niż wyjazdy do nieznanych miejsc. W szczególności zalecane są wyjazdy za granicę, nawet jeżeli to jest któryś z krajów ościennych. Być w może w mieście, gdzie się zatrzymamy, czeka na nas unikalna myśl, która pochłonie nas na najbliższe 50 lat.

5. Przypominajcie o sobie

Mnie się wcześniej wydawało, że top menedżerowie dużych firm to półbogowie. Z czasem zaczęłam zauważać, że kierownictwo wielu firm, a nawet politycy to są w większości ludzie przeciętni i niczym się nie wyróżniający.
Z drugiej strony ci ludzie byli zawsze w odpowiednim miejscu, ciągle jadali z kimś obiad, a ich telefony eksplodowały z powodu wielu propozycji oraz próśb. Pewnego dnia jedna z tych szych powiedziała mi: „Majo, przede wszystkim zawsze przypominaj o sobie”.

Bądźcie otwarci, rozwijajcie swoje mocne cechy i nie bójcie się eksperymentować ze swoim życiem.