5 rzeczy, których ludzie najbardziej żałują na łożu śmierci

9
2063
5 rzeczy, których ludzie najbardziej żałują na łożu śmierci

Czy zastanawiasz się czasami nad tym, że Twój kolejny dzień może nie przyjść? Zapoznaj się z poniższą listą – być może uświadomisz sobie dzięki niej, że masz jeszcze szansę na wprowadzenie zmian w swoim życiu.

5 rzeczy, których ludzie najbardziej żałują na łożu śmierci

(Foto)

Bronnie Ware, pracując jako pielęgniarka w hospicjum, znajdowała się przy swoich pacjentach w ciągu ostatnich kilku tygodni ich życia. Dzielili się z nią swoimi najskrytszymi uczuciami, czemu towarzyszyły olbrzymie emocje.

Oto 5 rzeczy, których większość jej pacjentów żałowało przed śmiercią:

1. Żałuję, że brakowało mi odwagi, aby żyć prawdziwym życiem – tak jak tego chciałem, a nie zgodnie z oczekiwaniami innych

Pomyśl, jak chcesz żyć:

 • co chcesz robić,
 • kim chcesz być i
 • co chcesz mieć.

2. Żałuję, że tak ciężko pracowałem

Czy rzeczywiście zależy Ci na tym, aby pracować ciężko? Jeżeli wiesz, do czego dążysz i masz określone cele w swoim życiu, to zastanów się czy nie jest lepiej skupić się na wydajnej pracy.

I czy wystarczająco dużo czasu przeznaczasz na wypoczynek.

3. Żałuję, że nie miałem odwagi do tego, aby wyrażać swoje uczucia

Jest to kolejny obszar, nad którym możesz zapanować. Zastanów się, czy wystarczająco pracujesz nad sposobami komunikacji? Pomyśl, jak bardzo ułatwisz życie sobie i ludziom z otoczenia, jeżeli zaczniesz dzielić się swoimi uczuciami. Z pewnością niczego nie tracisz, za to wiele możesz zyskać. Spokój wewnętrzny, który dzięki temu osiągniesz, jest naprawdę cenny.

4. Żałuję, że nie utrzymywałem relacji z przyjaciółmi

Pomyśl, ile osób cierpi, bezskutecznie próbując przebić się po raz kolejny przez Twoją pocztę głosową. Przypomnij sobie, ile pozytywnych emocji towarzyszyło Waszym spotkaniom.
Na co czekasz? Najlepszą rzeczą, którą możesz zrobić po przeczytaniu tego wpisu, jest wyłączenie komputera i umówienie się na spotkanie z przyjacielem.

5. Żałuję, że nie pozwalałem sobie na byciem szczęśliwszym

Jest to największy paradoks.
Szczęście jest czymś, do czego dążymy, a jednocześnie w wirze obowiązków nie potrafimy zatrzymać się choć na chwilę, aby uśmiechnąć się, popatrzeć na błękit nieba, zrobić dla siebie coś, o czym marzymy.

(via)

9 KOMENTARZE

 1. Mój przyjaciel Adam malysz kiedys mi powiedział ze nie wolno mieć
  niebieskich butów bo to przynosi nieszczęście. To ja do niego WTF ocb. A
  on ze skoro nie rozumiem to powinienem poczytać książki, np Zbrodnię i
  Karę Dostojewskiego. Tam dowiem się co grozi za takie czyny. Jestem mu
  wdzięczny i teraz wiem że dni są tylko po to by do ciebie wracać każdą
  nocą złoto.