5 rzeczy, które musisz wiedzieć aby odnaleźć pracę marzeń

0
2362
5 rzeczy, które musisz wiedzieć aby odnaleźć pracę marzeń

Jednym z głównych kluczy, osiągnięcia szczęścia, jest odnalezienie pracy, którą będziesz kochać, taką która pozwoli Ci realizować rzeczy, które Cię pasjonują i motywują. Jednakże odpowiedź na pytanie: Jaka to praca?, jest skomplikowana, ale nie niemożliwa.

Oto kilka wskazówek, które ułatwią Twoje poszukiwania.

 

Praca, sama Cię nie odnajdzie, musisz jej poszukać. Ten sam sposób prowadzenia się, każdego dnia, nie zaprowadzi Cię do pracy, którą kochasz. Pomimo że dużo ludzi odnalazło idealne zajęcie, bez większego wysiłku, większość osób nie ma tyle szczęścia. Trzeba ruszyć się, właśnie dziś rozpocząć poszukiwania.

 

Nie przestawaj szukać, dopóki jej nie odnajdziesz. Jak mówił Steve Jobs: „kochaj to, co robisz, nie zgadzaj się”. Jeżeli odnajdziesz coś, co byłoby przynajmniej trochę lepsze od twojego codziennego zajęcia, to na pewno jest lepsze. Pomimo to nie zostawaj przy tym, szukaj dalej i nie przestawaj.

 

Szukaj inspiracji, robiąc interesujące rzeczy. Eksperymentuj z nowymi hobby, rozmawiaj z nowymi ludźmi, czytaj artykuły, odwiedzaj ciekawe miejsca. Inspiracja pojawi się tam, gdzie najmniej jej oczekujesz.

 

Prawdopodobnie nie zakochasz się w swojej pracy, dopóki ty sam nie będziesz w niej wystarczająco dobry. Czasami od razu wie się, że można to pokochać, jednakże twoją misją jest maksymalnie wysilenie się, aby być najlepszym. Raz spróbujesz twojej pracy, a już nigdy nie przestaniesz jej wykonywać. Emocje Cię schwytają.

 

Kiedy odnajdziesz już idealną pracę, musisz się jej poświęcić. Potraktuj ją jako prezent, nie zniszcz go. To nie znaczy, że musisz odłożyć na drugi plan pozostałe rzeczy, które Cię interesują (rodzina czy przyjaciele), kiedy jesteś już w pracy, wykonaj ją z oddaniem.

 

„ Musisz odnaleźć to, co kochasz. Jest to tak samo ważne w twojej pracy, jak i poza nią. Twoja praca wypełni dużą część Twojego życia i jedyny sposób na to, aby być prawdziwie spełnionym to robić to, co wierzysz, że jest świetną robotą. A jedyny sposób na robienie świetnej roboty to kochanie tego, co robisz.” Steve Jobs.

 

Zdjęcie: tec_estromberg/Flickr

Zobacz również:
Ewolucja produktywności: od kartki papieru do tekstu w formie elektronicznej
Jak NIE robić wielu rzeczy naraz – pracuj łatwiej i rozsądniej
Jak być skutecznym pracownikiem?
Praca na siedząco vs. praca na stojąco – chłodna kalkulacja
Nigel Marsh: Musisz osiągnąć równowagę między życiem a pracą