5 powodów by wybrać Android Tablet zamiast iPada

2
1252

1. Wymiary. Apple iPad ma wymiary 242,8 x 189,7 x 13,4 mm.applevandroid Nie ma innej opcji, chyba że uznasz iPhone’a za miniaturową wersję iPada.
Z kolei w przypadku Androida są oferowane tablety o różnych wymiarach: 5 (Dell, Acer), 7 (Dell, Samsung, Acer), 9 (LG, Panidigital) albo 10 cali (Motorola Xoom, Acer).  5-calowe tablety są wprawdzie minimalnie większe od smartfonów dotykowych, które mają przeważnie 4 cale, jednak najwyraźniej część użytkowników potrzebuje właśnie tego. Możesz wybrać większy lub mniejszy tablet z Androidem.

2. Prawdziwa multizadaniowość. Apple unika multizadaniowości z powodu czasu pracy akumulatora oraz potencjalnego spadku wydajności. Niektóre wyposażone w procesory dwurdzeniowe tablety z Androidem oferują już prawdziwą wielozadaniowość. Panel wielozadaniowy w Android 3.0, wywoływany stuknięciem w ekran oferuje pełny podgląd uruchomionych aplikacji. Jest także łatwy w obsłudze.

3. Kamery. Apple popełniło poważny błąd, nie dodając do iPada kamery.  W ostateczności mogli zaoferować tylną, choćdellstreak7 żeby wygrać, musieliby również dodać przednią, przydatną w wideoczatach. Większość tabletów z Androidem posiada 2 kamery. Kamera od Google dodatkowo pozwala na modyfikowanie zdjęcia bez konieczności pobierania oraz edytowania w komputerze.

4. Nie jest wymagana synchronizacja. Jeżeli masz iPoda, iPhone’a albo iPada, musisz synchronizować urządzenia z iTunes, używając komputera w celu przesyłania pobranych plików do urządzenia. Szlag Cię trafia? Cóż – to sposób Apple?a na przywiązanie użytkowników do iTunes. Do tego to jest bardzo czasochłonne.
Dzięki sklepowi internetowemu Android Market możesz kupić aplikacje, a następnie je przesłać z komputera do urządzenia przenośnego bez konieczności synchronizowania czegokolwiek.

ipadofficial5. Wymienne baterie. Najbardziej wkurzająca sprawa, zarówno w iPhone jak i iPad, to bateria. Nie da się jej wymienić, a jeżeli się zepsuje, musisz wymienić cały sprzęt. Jeżeli zepsuje się będąc jeszcze na gwarancji, dostaniesz nową. Tyle że musisz za to zapłacić. W przypadku iPada możesz wysłać starą zużytą baterię, a oni Ci wyślą nową. Za 99$.
Aha! Upewnij się, że zsynchronizowałeś urządzenie, zanim Ci „padnie”, ponieważ na wysłanym przez nich nowym urządzeniu nie znajdziesz ani jednej aplikacji czy danych osobowych. Po prostu masz pecha.

Urządzenia z Androidem na pokładzie posiadają własne, wymienne baterie. W przypadku gdy bateria ulegnie zniszczeniu, po prostu kupujesz nową. Z kolei jeżeli była na gwarancji producent może Ci wysłać nową bez konieczności wysyłania tabletu tam i z powrotem.

Wersja oryginalna w języku angielskim oraz źródło obrazków: Five Reasons to Choose an Android Tablet Over an iPad


Nic dziwnego, że w USA Android już pokonał Apple i prawdopodobnie całkowicie pokona tę firmę w 2012 r.
Ciekawa wizualizacja:
Jak zmieniała się liczba użytkowników Androida od października 2008 r. do stycznia 2011 r.?

2 KOMENTARZE