5 niekonwencjonalnych sposobów na realizację swoich pasji

1
983

Wiele jest osób, które świeżo po ukończeniu studiów nie wiedzą co chcą robić z resztą swojego życia. Albo ludzi, którzy po utracie pracy gapią się na puste ściany i nie mają pojęcia co dalej ze sobą począć. Te sytuacje może i wydają się przerażające, ale są doskonałą okazją do wprowadzenia zmian w swoje dotychczasowe życie.

5 niekonwencjonalnych sposobów na realizację swoich pasji

Otóż, nie jesteś tą samą osobą, którą byłeś kilka lat temu i jeżeli naprawdę chcesz spełnić swoje marzenia, musisz być gotowy na skok na głęboką i nieznaną wodę. Wtedy dopiero odkryjesz co w Twoim przypadku sprawia, że chce się żyć.
Oto 5 szybkich wskazówek jak znaleźć i podążyć za swoją pasją:

1. Odpuść

Odpuść sobie próbowanie rozgryzienia tego wszystkiego.
Nie jesteś w stanie przewidzieć co Cię spotka w przyszłości. Jedyne co możesz zrobić to skupić się na teraźniejszości. Skup się na danej czynności i wykonuj ją najlepiej jak potrafisz.

Kiedy zaczynałem swój blogowy biznes, na początku była to droga przez mękę, ponieważ spodziewałem się błyskawicznych wyników i bałem się porażki. W końcu po prostu zacząłem i wziąłem sprawy w swoje ręce.
To wtedy zdałem sobie sprawę, że nie muszę wiedzieć wszystkiego o danej dziedzinie. Muszę po prostu pracować w danym momencie i słuchać swojego serca. Muszę po prostu podążać za tym co mnie pasjonuje i co kocham robić. A więc odpuść sobie i żyj daną chwilą. Słuchaj wskazówek jakie daje Ci życie i ciesz się przygodą.

2. Słuchaj serca

Twoje serce jest Twoim wewnętrznym GPS-em. To ono wie gdzie powinieneś iść. Kiedy masz dobre przeczucie o czymś to znaczy, że Twój wewnętrzny GPS działa. Jednak trzeba uważać aby nie pomieszać różnych sygnałów docierających do Ciebie ponieważ uczucia mogą skutecznie zagłuszyć głos Twojego serca.
Umiejętność wychwytywania głosu serca, intuicji można zdobyć jedynie poprzez doświadczenie, a więc musisz popełniać błędy i się na nich uczyć.
W tym momencie najprawdopodobniej nie podążasz za głosem swojego serca.

Jak zacząć?
Po prostu zacznij robić to co Cię ekscytuje. Głęboko w sobie nosisz pomysł na to co chcesz w życiu robić, ale zwątpienie bierze górę. Myślisz, że to się nie uda. Słuchaj głosu serca i podążaj za jego wskazówkami.

3. Dezorientacja

Zmiany odbywają się w każdym momencie naszego życia, co dezorientuje, w szczególności gdy chcesz realizować swoją pasję.
I nie zrozum mnie źle, bycie zdezorientowanym nie jest złe, oznacza to, że się zmieniasz na lepsze.

Na początku możesz odczuwać dyskomfort, ale wszystko kiedyś się ułoży. Nie walcz z nieznanym ponieważ będziesz się zastanawiać co przyniesie przyszłość przez całe swoje życie. Aby podążać za swoją pasją musisz wziąć w objęcia zdezorientowanie i pogodzić się, że tak będzie przez całe życie.
Ponieważ to właśnie w zdezorientowaniu drzemią nowe możliwości. A więc gdy nie wiesz albo nie jesteś pewny co tak naprawdę Cie pasjonuje, uświadom sobie, że tak po prostu w życiu jest. Skup się na danym momencie i zapytaj się: co mam teraz ochotę robić?

4. Status quo

Twoja rodzina i przyjaciele mogą oponować przeciwko Twojemu podążaniu za swoja pasją, ale musisz nie zwracać na to uwagi.
To co oni myślą i czują jest nie Twoją sprawą. Wszystko co możesz zrobić to podążać za swoimi marzeniami i sercem, bo tylko tak poznasz swoje przeznaczenie.

Jeśli chcesz czuć się w życiu spełnionym, musisz podążać za tym co jest dla Ciebie dobre. Ja miałem to szczęście, że doszedłem do tego w dość wczesnym etapie mojego życia.
I to jest to co sprawia, że codziennie rano budzę się podekscytowany i szczęśliwy.

Zapomnij o tym, co inni ludzie chcą dla Ciebie, i skup się na tym, co czujesz, że jest dla Ciebie dobre. Nikt nie przeżyje Twojego życia za Ciebie.

5. Determinacja

Życie nie jest łatwe.
Znalezienie i podążanie za swoją pasją nie jest łatwe. Możesz znaleźć ciepłą posadę, ale obaj wiemy, że to nie uczyni Cię szczęśliwym.

Zmierz się ze strachem, podążaj za swoimi marzeniami i podejmuj ryzyko. Tak, owszem rób to z głową. Ale uważaj bo, jeśli nie robisz postępów to znak, że sam się powstrzymujesz.
Jeżeli będziesz na tyle zdeterminowany aby spełniać swoje marzenia, sprawisz, że przestaną być tylko marzeniami.

Podsumowanie

Znalezienie i podążanie za swoją pasją może być trudne, ale warto. Będziesz zdezorientowany i przestraszony, ale to nie ma znaczenia. Nie musisz tego wszystkiego rozgryzać.
Wszystko co musisz zrobić to podążać za swoim wewnętrznym GPS-em, swoim sercem i robić małe kroczki naprzód.

Co w tym momencie Cię ekscytuje?
Podążaj za tym.
I nie poddawaj się.

[via Dumb Little Man]

1 KOMENTARZ

  1. Tochę za dużo paulocoelhowskiego stylu argumentowania ale istota problemu ujęta trafnie. Jeśli ktoś ciągle usiłuje robić to, czego oczekuje od niego ototczenie, nie znajdzie ani szczęścia ani spokoju. Czasem jest tak, że czujemy, iż musimy coś zrobić, coś czego zawsze pragnęliśmy chociaż nie zawsze w pełni zdawaliśmy sobie z tego sprawę i zanim tego nie zrobimy nie odnajdziemy w życiu spokoju.