5 fantastycznych zastosowań nowego Google Drive

5
1863
5 fantastycznych zastosowań nowego Google Drive

5 fantastycznych zastosowań nowego Google Drive

Telefon wbrew przeznaczeniu może stać się łodzią podwodną, a laptop może uciąć sobie wieczną drzemkę. Jednak bez względu na to, co się dzieje z urządzeniami, Twoje pliki są bezpieczne na Dysku Google.
W ten sposób Google zachwala swój nowy produkt.

Tuż po premierze Google Drive okazało się, że jest to jeden z najlepszych produktów do sychronizacji danych pomiędzy urządzeniami.

Jeżeli nie miałeś nigdy wcześniej do czynienia z tzw. chmurą, masz wreszcie wspaniały powód, by to zrobić.
Tworzenie, współdzielenie, współpraca nad plikami – to zaledwie część możliwości, które daje Google Drive.

1. Wysyłanie załączników z GMaila do Google Drive

Zapewne już wkrótce Google umożliwi tę czynność dla wszystkich załączników, ale na razie zastosujemy sprytny wybieg.

1. Utwórz w swoim Google Drive kopię tego pliku
2. Po otwarciu pliku wybierz w górnym menu Gmail (Click here)>Initialize, odpowiedz twierdząco na pytanie o prawa, po czym wróć do tego samego menu, wybierz Run i zamknij dokument.

Wysyłanie załączników z GMaila do Google Drive

Zaczynając od tego momentu, wszystkie załączniki do wiadomości na GMailu, które zaznaczysz używając etykiety GoogleDrive, będąc lądowały na Dysku Google.

Aby zarchiwizować stare załączniki do wiadomości, wpisz w pasku wyszukiwania wiadomości has:attachment, a następnie zaznacz maile z interesującymi Cię załącznikami, które mają być zapisane w Google Drive.

UPD: Od kilku dni ten hack nie działa. Alternatywą jest zainstalowanie rozszerzenia dla Google Chrome: Gmail Attachments To Drive.

2. Edycja zdjęc przy pomocy Pixlr

Jeżeli korzystasz z Google Chrome, zainstaluj rozszerzenia Pixlr Editor oraz Pixlr Express.

Edycja zdjęc przy pomocy Pixlr

Tuż po instalacji będziesz mógł otwierać pliki graficzne z Google Drive w Pixlr, edytować i zapisywać podrasowane fotki z powrotem na Dysku Google.

3. Wysyłanie i cyfrowe podpisywanie faksów poprzez HelloFax

Aby zintegrować wysyłanie faksów z Google Drive, wejdź na stronę HelloFax.com/GoogleDrive i zaloguj się przy pomocy swojego konta w Google. Kreator poprowadzi Cię za rękę i już po kilku minutach będziesz mógł wysyłać i odbierać faksy bezpośrednio z Google Drive.

Wysyłanie i cyfrowe podpisywanie faksów poprzez HelloFax

Najlepsze jest to, że dzięki temu osiągasz jeszcze jedno: przechowywanie faksów w Google Drive oraz ich późniejsze wyszukiwanie.
Błyskawicznie, ekologicznie i wygodnie – po prostu kwintesencja lifehackingu!

4. Udostępnianie plików z Google Drive w Google+

Dużą zasługą firmy Google jest doskonała integracja jej produktów. Teraz możesz udostępniać w Google+ pliki, które (już) przechowujesz w Google Drive.

Udostępnianie plików z Google Drive w Google+

Przesyłanie zdjęć z Google Drive do Google+ znacznie ułatwia życie, ale najważniejszą funkcją jest

5. Integracja Google Drive z Twoim desktopem

Oferowany przez Google Drive dysk można wykorzystać do przechowywania najważniejszych plików, by nie stracić ich z powodu awarii komputera itp.

Przesłanie plików z pulpitu na Dysk Google jest dziecinnie proste: przeciągnij swoje pliki i upuść bezpeśrednio w Google Drive.

5 KOMENTARZE

  1. chcąc przesyłać załączniki do google drive w punkcie 1. przy próbie skopiowania pliku otrzymuje ten komunikat:1, 'Nie możesz już wyświetlać tego dokumentu. Właściciel arkusza kalkulacyjnego zmienił opcje udostępniania.’. Mozecie coś na to poradzić?