5 aplikacji na Androida dla osób uczących się rysunku

5
5965
5 aplikacji na Androida dla osób uczących się rysunku

Techniki rysunku nie ulegają zbyt dużej zmianie – zawsze najważniejszą rolę odgrywają umiejętności. Zmianie ulegają tylko narzędzia i metody, dzięki którym można nauczyć się sztuki rysowania. Wcześniej używano przede wszystkim pędzli oraz kredek do rysowania – aktualnie do naszej dyspozycji mamy specjalne narzędzia. Teraz każdy posiadacz Androida ma możliwość nauki rysunku przy użyciu specjalnych programów na swoim telefonie czy tablecie.

 

Numerem jeden na liście programów do nauki rysowania jest ArtFlow. Narzędzie posiada bogatą paletę możliwości działania do wyboru, dzięki którym będzie można ćwiczyć swoje umiejętności –  można między innymi wyciągnąć takie detale, jak cienie w rysunku. Po zakończeniu rysowania na aplikacji możliwe jest wygodne zapisanie gotowej pracy w wysokiej rozdzielczości obrazu. Aplikacja jest zupełnie darmowa i każdy może ją pobrać na swojego Androida.

[appbox googleplay com.bytestorm.artflow]

 

Kolejnym narzędziem top 5 aplikacji do rysowania jest Nieskończony Painter – nazwa może brzmi dziwnie, jednak narzędzie jest bardzo dobre. Aplikacja oferuje swoim użytkownikom bogato rozbudowane zaplecze kolorów oraz pędzli, dzięki czemu możliwa jest zarówno nauka, jak i tworzenie profesjonalnych obrazów. Podobnie jak profesjonalny pogram Photoshop, tak również ten oferuje warstwowe rozdzielanie obrazu i możliwość takiego samego rysowania. Aplikacja kosztuje symboliczne 4,99 dolarów i jest do pobrania w sklepie Google.

 

SketchBook ekspres pochodzi od twórców programu Autodesk. SketchBook jest bardzo profesjonalnym narzędziem z przyjemnym i intuicyjnym interfejsem. Same narzędzia do rysowania są rozbudowane o dużą ilość pędzli, wzorów na palecie, czy nawet samego płótna, na jakim można rysować lub malować. Aplikacja do perfekcyjnego działania potrzebuje przynajmniej 4-calowego ekranu – wówczas można cieszyć się wszystkimi opcjami, jakie aplikacja oferuje. Co najważniejsze – aplikacja jest zupełnie darmowa i dostępna do pobrania z Google Play.

 

Czwartą polecaną aplikacją jest Inteligentna Farba, która pozwala na tworzenie inteligentnych obrazów na systemie Android. Bardzo wygodny w użyciu jest interfejs aplikacji, zdecydowanie przejrzysty. Aplikacja posiada funkcje warstw, co poprawia tworzenie i cały proces powstawania rysunków. Posiada pełen zestaw zarówno wygodnych narzędzi, jak również kolorów, a co najważniejsze jest całkowicie darmowa i dostępna na Google Play.

 

Aplikacja Farba może być znana posiadaczom systemu Windows, jednak niedawno zagościła także jako narzędzie przeznaczone na Androidy. Farba to przede wszystkim idealna aplikacja dla dzieci – dzięki niej możliwe jest przeobrażenie ich wyobraźni w rysunek. Aplikacja jest darmowa, a co najważniejsze wszystkie zawarte w niej opcje są bardzo intuicyjne. Idealne narzędzie dla każdego, kto zaczyna swoją przygodę z rysowaniem.

 

Jeżeli naszym hobby jest rysowanie i nie chcemy tracić pieniędzy na płótna, czy inne przybory do rysowania, warto zainteresować się aplikacją na Androida. Dzięki temu można korzystać z aplikacji w każdym miejscu i o każdej porze. Idealnie nadaje się np. w podróży, kiedy można zająć się szkicowaniem, a nie nudnym oczekiwaniem na ostatni przystanek.

 

Są wśród was miłośnicy rysunku lub sztuki? Używaliście wymienionych przez nas aplikacji? Podzielcie się w komentarzach swoimi spostrzeżeniami.

 

Zdjęcie:mpclemens/Flickr

Zobacz również:
3 sposoby jak tworzyć efektywne notatki
Chcesz ciekawie pisać i malować? Kradnij jak artysta (i 9 innych zasad, których nauczyłem się sam)
Dlaczego nuda ma dobry wpływ na naszą kreatywność?
Dla osób artystycznych – (nie)szablonowe komunikaty i wzorki na kawie
Przydatna infografika – Jak robić prezentacje na iPadzie

 

5 KOMENTARZE