4 zaskakująco proste słowa, które mogą zagwarantować ci sukces

0
1713
4 zaskakująco proste słowa, które mogą zagwarantować ci sukces
Większość ludzi w procesie socjalizacji nie uczy się, by bazować na swoich mocnych stronach, a koncentruje się na radzeniu sobie ze swoimi słabościami. Nie bądź jednym z nich. Zamiast usiłować pokonać swoje słabości, przygotuj się do tego, by odnosić sukcesy poprzez rozwijanie swoich talentów i umiejętności. Im częściej wykorzystujesz swoje mocne punkty, tym łatwiej będzie ci osiągnąć twój najwyższy potencjał.

Powinieneś więc zapamiętać te cztery słowa:

Wykorzystaj swoje mocne strony

 

„Mocne strony to nie rzeczy, w których jesteś dobry, ale takie, które czynią cię silniejszym. Twój mocny punkt to coś, na co masz ochotę, zanim zaczniesz to robić; kiedy to robisz, czas mija szybko, a ty koncentrujesz się z łatwością; kiedy zaś to zrobisz, czujesz, że zaspokoiłeś jedną ze swoich potrzeb” – mówi Marcus Buckingham (pisarz zajmujący się strategią siły).

Możesz znacznie zwiększyć swoje szanse na sukces w życiu i biznesie, jeśli skupisz swoją uwagę na tym, w czym jesteś naprawdę dobry. Świadomość tego czasem zanika, ponieważ wielu z nas usiłuje osiągnąć zbyt wiele rzeczy na raz — zyskujemy w ten sposób tak dużo różnych umiejętności, że nie jesteśmy w stanie osiągnąć biegłości w jednej z nich. Aby stać się kimś niezastąpionym, należy zamiast tego skupić się na swoich mocnych stronach.
Już dziś zacznij ograniczać swoją uwagę i dawać z siebie wszystko, koncentrując się na swoich podstawowych umiejętnościach.

Pamiętaj, że nie będziesz w stanie wykorzystać swoich mocnych punktów, jeśli nie masz pojęcia o tym, co czyni cię wyjątkowym. Poświęć trochę czasu, by zidentyfikować tę jedną umiejętność, która sprawia, że jesteś lepszy niż reszta twojego zespołu.

Najlepszym sposobem, by to ustalić, jest dowiedzenie się, co cię naprawdę pasjonuje. Jedną z metod jest zapytanie samego siebie, co chciałbyś robić, kiedy masz wolny czas w pracy.

Jeżeli twoje aktualne stanowisko nie pozwala ci realizować tych zainteresowań, zacznij wprowadzać niewielkie, ale istotne zmiany, które pomogą ci przybliżyć się do tego, w czym jesteś najlepszy. W wolnym czasie zapisz się na kursy, które nie będą wymagały twojej fizycznej obecności.

Kiedy już będziesz gotów, możesz nawiązać dialog z twoimi pracodawcami i pomóc im zrozumieć, jak wydobyć twój pełny potencjał. Jest to sytuacja, w której nie ma przegranych: zajmujesz się tym, co czyni cię szczęśliwym i niezastąpionym, a jednocześnie podnosi twoją produktywność.

Twój sukces zależy od tego, jak będziesz rozporządzać swoimi umiejętnościami i talentami w każdej możliwej sytuacji. Daj swoim zdolnościom pierwsze miejsce w harmonogramie, pielęgnuj je i wykorzystuj najlepiej, jak tylko się da.

 

A jakie są Wasze sposoby na sukces? Macie jakieś sprawdzone metody, które kiedyś przyniosły rezultat? Podzielcie się nimi w komentarzu. 

 

Zdjęcie:GotCredit/Flickr

Zobacz również:
Jak być skutecznym pracownikiem?
Jak rozwinąć kreatywność?
7 rzeczy, których powinieneś przestać oczekiwać od innych
11 pewnych sposobów na usprawnienie swoich umiejętności zarządzania czasem
5 wskazówek, jak mieć więcej czasu