4 sposoby na to, by całkowicie skupić się na pracy

4
1151
4 sposoby na to, by całkowicie skupić się na pracy

Spędzamy w biurze 1/3 swojego życia. Warunki pracy nie zawsze przypominają te, które widzimy w artykułach o siedzibach Google czy Skype, no ale przecież wiele zależy od nas. Wyobraź sobie biuro, w którym będziesz się czuć dobrze. A teraz łap parę podpowiedzi.

Zrób porządek z papierami

Ładnie to zostało opisane w innym artykule.

Spersonalizuj swoje miejsce pracy

Zdjęcie kogoś z rodziny, kwiaty albo ciekawa wyszywanka. To jest miejsce, które ma w sposób jednoznaczny mówić, że tu zasiadasz ty.
Kamil, który jest znany z ułańskiej fantazji, w ogóle nakrył swoje biurko w miejscu gdzie pracuje … obrusem :-)

Zainwestuj w porządne biurko oraz krzesło

Oczywiście kupione w dobrym sklepie i za własne pieniądze.

W przeciwnym wypadku otrzymasz mebel z numerkiem inwentaryzacyjnym (po twoim zwolnieniu zasiądzie przy nim kolejny nieszczęśnik).

A przecież, jak już zostało to podkreślone w zajawce, spędzasz przy biurku ponad 30% swojego życia!

4 sposoby na to, by całkowicie skupić się na pracy
(slworking)

 

Włącz coś sprzyjającego robocie

Jeżeli zgodnie z wytycznymi specjalisty od wydajności porno założysz słuchawki, upewnij się, że jest to muzyka, która zamiast rozpraszać pomaga ci w pracy.

4 KOMENTARZE

  1. Co do porządku z papierami, to jak najbardziej zgoda. To nie podlega dyskusji, że bałagan pogarsza zdolności skupienia/wydajność. Również porządne (przestronne) biurko i wygodny (zazwyczaj drogi) fotel to droga do tego, że pracuje się przyjemniej. Muzyka również – choć tak [email protected]:disqus nie sądzę, żeby zaproponowany kawałek pozwolił mi na skupienie. ;P W moim przypadku sprawdza się muzyka dynamiczna (nawet pop), która dodaje takiego dodatkowego poweru. Smuty na inną okazję ;) Zaś personalizacja biurka… Oj, tu się zupełnie nie zgodzę. Na moim biurku musi być niczym w aucie z USA, typowa amerykańska surówa – żadnych niepotrzebnych bajerów. Duży monitor, klawiatura, kubek z czymś do picia, lampka, telefon i pilot do audio – reszta jest ZBĘDNA, bo tylko nas rozprasza. Skupić mamy się na pracy, a nie na patrzeniu w oczy naszej ukochanej, na zdjęciu w ramce. 

  2. Yantra Manta? Puściłem sobie i za cholerę nie mogłem się na niczym skupić ;)
    Polecam za to kilka stacji radiowych z somafm.com, które są wprost rewelacyjne do pracy! Moje ulubione to Groove Salad i Secret Agent, a gdy potrzebuję mocniej się na czymś skupić i puścić coś jeszcze lżejszego wówczas Drone Zone i Space Station Soma :)