Poranki już na samą myśl o nich przyprawiają niejednego o dreszcze. W szczególności, jeśli nie zaliczamy się do grona ludzi, którzy jak skowronki ochoczo wstają skoro świt. A gdyby tak przygotowania do następnego dnia rozpocząć jeden wieczór wcześniej? Jeśli się ze mną zgadzasz, to koniecznie sprawdź cztery rzeczy, które należy zrobić przed snem.

Czy jest zatem jakiś sposób, by ułatwić sobie ten nieprzyjemny, codzienny obowiązek? Jest, a nawet cztery.

Co należy zrobić przed snem, by nasz kolejny dzień był lepszy?

Do wszystkich ważnych wydarzeń w naszym życiu przygotowujemy się z największą pieczołowitością, natomiast poranną rutynę traktujemy wręcz „po macoszemu”, choć niejednokrotnie determinuje ona nasz cały dzień.

Wymienię po kolei cztery rzeczy, które warto zrobić przed snem.

1. Podsumuj swój dzień

Zanim zanurzysz się w mięciutkiej poduszeczce poświęć choć parę chwil na podsumowanie swojego dnia. Spójrz krytycznym okiem na to, co udało się osiągnąć, a co można było zrobić lepiej. Taka refleksja jest konieczna jeśli nie chcesz popełnić tych samych błędów i pracować coraz bardziej produktywnie. Nie zapomnij także o znalezieniu minimum trzech rzeczy, za które jesteś wdzięczny, gdyż na dłuższą metę, kultywowanie pozytywnych emocji z pewnością przełoży się na Twoje dobre samopoczucie każdego dnia.

Zobacz też, jak zorganizować swój dzień na podstawie pamiętników wielkich ludzi.

2. Stwórz listę zadań na następny dzień

Stworzenie listy zadań na następny dzień przed snem jest absolutnie konieczne, gdyż tylko wtedy będzie mieć jasno określone priorytety, dzięki czemu będziesz mógł pracować wydajniej. Oczywiście wszystko może się zmienić, ponieważ nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkiego, ale posiadanie choćby z grubsza naszkicowanego planu zdecydowanie pomoże Ci stawić czoła wszelkim nieprzewidzianym wydarzeniom. Pamiętaj jednak, by nie stawiać sobie więcej niż pięć celów każdego dnia, z którymi koniecznie musicie się uporać. Rzecz jasna, z pewnością uda Ci się zrobić więcej, ale te pięć zadań muszą zostać wykonane bez względu na wszystko.

Możesz przygotować listę zadań „do odstrzału” w NowDoThis, użyć zwykłego Notatnika lub wypróbować aplikację Remember the Milk.

3. Przygotuj swój strój

Większość ludzi nie ma szafy wypełnionej koszulkami w dokładnie w tym samym kolorze i fasonie jak Mark Zuckerberg. Co oznacza, że każdego dnia musimy stanąć przed wyborem stroju przed wyjściem z domu. Ponoć szata nie zdobi człowieka, ale niestety czasem trzeba się zastanowić jakie ubranie najbardziej pasuje do danej okazji. Wszak raczej nie przyjdziesz ubrany w dres na rozmowę kwalifikacyjną do pracy w międzynarodowej korporacji. Dlatego warto zastanowić się nad tym, co na siebie włożymy jeszcze przed snem. Wybór stroju zajmuje średnio do piętnastu minut każdego ranka, a czas ten można poświęcić na coś innego.

4. Przygotuj swój lunch

Warto zainwestować chwilę czasu wieczorem na przygotowanie i spakowanie lunchu na następny dzień przed snem, gdyż jeśli z jakiegoś powodu jutro zaśpisz, to z pewnością nie będziesz mieć na to ani chwili. Ale jeśli zadbasz o drugie śniadanie dzień wcześniej, będziesz mógł zregenerować się po porannym stresie i nabrać siły na resztę dnia. Na dłuższą metę taki zwyczaj sprawi, że będziesz jadać regularnie, co z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na twoje zdrowie.

Można jeść prawdziwe jedzenie i nie spędzać w kuchni wieczności. Przykładowo przepis na bezglutenowe wrapy z tapioką zakłada, że poświęcisz na przygotowanie maksymalnie 15 minut.

Podobne artykuły:

Co jeszcze Waszym zdaniem należy zrobić przed snem?