4 porady życiowe od Gregorego House’a z Dr House

0
884

„Dr House” to produkowany przez stację telewizyjną FOX amerykański serial medyczny – jeden z 10 najbardziej popularnych na świecie.
Bohater tytułowy, genialny lekarz Gregory House,  ma paskudny charakter, ale jednocześnie doskonałe poczucie humoru oraz umiejętność diagnozowania i leczenia chorób, niewyjaśnionych wcześniej przez innych lekarzy.

Nie jest żadnym ideałem, jednak możemy od niego nauczyć się kilku rzeczy.

4 porady życiowe od Gregorego House'a z Dr House


(caricaturas)

 

Nie bój się bycia odmiennym

Dr House należy do czołówki najlepszych lekarzy i potrafi wyciągnąć wnioski nawet z krótkiej rozmowy. Diagnoza zazwyczaj warunkuje określony sposób leczenia, jednak Gregory House zawsze ma własne zdanie – właśnie to ratuje życie jego pacjentom.

Co prawda czasami się myli, jednak nic sobie z tego nie robi – porażki są wkalkulowane w jego zawód. Poza tym wzbogacają jego doświadczenie.

Analizuj każdy trop

Każdy specyficzny przypadek jest analizowany przy pomocy burzy mózgów. Gregory House opanował do perfekcji sekret rozwiązywania problemów według Einsteina.
Zadaje dodatkowe pytania, podważa cudze wnioski i dzięki temu dociera do prawdziwych powodów schorzenia.

Balans praca-życie

Niektórzy myślą, że dr House to kawał lenia. Nic bardziej błędnego. Trafiając na ciekawy „okaz”, potrafi nie spać kilka nocy pod rząd, próbując rozgryźć dany przypadek.
Jest jednak również doskonałym menedżerem – deleguje wszystko, co tylko da się oddelegować. Dzięki temu ma sporo czasu dla siebie.

A to, że niekoniecznie racjonalnie rozporządza swoim wolnym czasem, jest już jego sprawą ;)

Myśl logicznie

Mimo że House często obraża innych ludzi oraz ich poglądy (również religijne), zachowuje się całkiem logicznie. Nigdy nie pozwala emocjom wpływać na swoje decyzje.

Pamięta wreszcie powód, dlaczego większość ludzi przegrywa.

[via]