30 pomysłów na randkę w domu

3
12841
30 pomysłów na randkę w domu

Zawsze myśleliście, że będziecie należeć do tych rodziców, którzy zatrudnią opiekunkę i będą często wychodzić z domu, aby się zabawić? Nie zamierzaliście pozwolić na zmianę swojego stylu życia ze względu na dziecko? Kilka-kilkanaście miesięcy po tym jak urodziło się Wasze maleństwo, rzeczywistość dała jednak o sobie znać?

Trudno znaleźć dobrą, godną zaufania opiekunkę, a ponadto ich ceny są wysokie. Oczywiście Wasza rodzina pomagała i pomaga Wam w opiece nad dzieckiem, ale z pewnością nie chcecie być dla nich obciążeniem. Czy teraz sytuacja skłania Was do kreatywnych rozwiązań i dzięki temu chcecie bawić się na domowych randkach, kiedy Wasze pociechy już śpią?

Domowe randki są niezwykle ważne dla zachowania dobrej kondycji małżeństwa. Budują zaufanie i są okazją, by zrobić przerwę od codziennej rutyny, zatrzymać się, zrelaksować i cieszyć się sobą nawzajem. Na randce nie powinno się mówić o dzieciach, pracy i rachunkach. Zachowajcie takie rozmowy na inny czas. Nie myślcie też o obowiązkach domowych, które muszą być dopilnowane.

Jeśli jesteś, Czytelniku, typem osoby, która nie może się zrelaksować, jeśli w zlewie pozostał jeden brudny talerz, pozmywaj przed randką i zamów do domu jedzenie na wynos. Chodzi o relaks.

(Foto)

Trzeba dobrze zaplanować randkę i strzec tego czasu. Najlepszy czas na randkę w domu to weekendowa noc. Zdarza się, że coś pokrzyżuje Wam plany, ale na pewno nie potraficie zbyt długo się obyć bez czasu tylko dla siebie. Czasem mówicie drugiej połówce: „Chcę się rozerwać” i ona już wie co macie na myśli. Potrzebujecie wspólnych chwil tylko we dwoje i gdy macie przerwę, tęsknicie za tym. Śmiało poproście o taką randkę, możecie nawet ją umieścić w kalendarzu rodzinnym.

Oto 30 pomysłów na wieczorną randkę w domu, którą możecie zorganizować, gdy wasze dzieci leżą w łóżkach i spokojnie śpią:

1. Zorganizujcie kolację w ogródku, na tarasie lub na przydomowym trawniku.
2. Obejrzyjcie kolejny raz pierwszy wspólnie obejrzany film.
3. Nie gotujcie i zamówcie danie z dostawą do domu.
4. Stwórzcie wieczór tematyczny. Wasz strój, posiłek i wybrany przez was film powinny być zainspirowane wspólnym tematem przewodni. Jeśli hasłem jest western, ubierzcie się jak kowboje, przygotujcie potrawy z rusztu i obejrzyjcie film Tombstone. Jeśli wybierzecie temat Francji, ubierzcie się elegancko, zróbcie francuską zupę cebulową i obejrzyjcie „Amelię”. To może być cokolwiek!
5. Połóżcie koc na podłogę i zróbcie sobie piknik przed telewizorem.
6. Przygotujcie wyjątkowy deser i rozkoszujcie się nim. Upiecz ciasteczka czekoladowe, a po wyjęciu z piekarnika nałóż na górę lody waniliowe i polej sosem czekoladowym. Nawet upieczenie gotowego ciasta w proszku może ocieplić atmosferę w domu.
7. Weźcie prysznic, ubierzcie się jak na specjalną okazję, ale pozostań w domu. Panie mogą np. włożyć sukienkę ze swojej studniówki. Nie ubierzesz jej na huczną imprezę, ale nadal ją uwielbisz i możesz ją nosić w zaciszu domowym.
8. Wskoczcie na kanapę i obejrzyjcie film.
9. Spróbujcie pobić swój życiowy rekord.
10. Drogie panie, załóżcie swoje stare bikini, którego już nigdy nie włożycie w miejscu publicznym, ponieważ Wasze rozstępy lśnią zbyt wyraziście w słońcu ! Ha. Waszym mężom nie będą przeszkadzać i będą uważali, że świetnie wyglądacie.
11. Grajcie w gry planszowe. Przegrany będzie musiał pozmywać, a jeśli chcecie to nawet nago.
12. Ubierzcie swoją ulubioną bieliznę pod codzienne ubrania. Jednak najlepiej nie noście niczego pod spodem.
13. Usiądźcie gdzieś na świeżym powietrzu i czytajcie razem.
14. Zróbcie sobie kolację przy świecach w jadalni, której rzadko używacie.
15. Stwórzcie składankę na płycie CD lub playlistę, która będzie wam umilać wieczór.
16. Tańczcie! Potraktujcie pokój jako wasz prywatny parkiet i bawcie się do upadłego. Nie martwcie się o to, jak wyglądacie w trakcie tańca, nikt was nie widzi.
17. Napiszcie kartkę z zaproszeniem dla twojej połówki na otwarcie Waszego prywatnego klubu nocnego tylko dla VIP-ów.
18. Zajadajcie się pysznymi serami, owocami, krakersami i delektujcie się winem.
19. Całujcie się podczas rozbrzmiewania muzyki z menu DVD.
20. Zróbcie sobie masaż pleców.
21. Podzielcie się swoimi ulubionymi wspomnieniami z przeszłych randek podczas kolacji.
22. Ustawcie świece w pokoju. (Wiem, że to dość oklepany pomysł, ale zawsze jest miło wprowadzić go w życie).
23. Przebierzcie się za postać filmową, jaką wybrał dla was wasz partner lub partnerka.
24. Ćwiczcie razem. Stwórzcie miejsce do ćwiczeń w garażu lub na podwórku, potrzebne będą skakanki, hantle i przyrządy treningowe.
25. Gotujcie razem i testujcie nowe przepisy na kolację lub na koktajl.
26. Idźcie wcześnie do łóżka.
27. Grajcie razem w gry video.
28. Oglądajcie razem sport, jedząc przy tym pizze, hot dogi czy chipsy.
29. Ustawcie obok siebie dwa krzesła, usiądźcie na nich i zanurzcie stopy w basenie dla dzieci.
30. Jedzcie kolację w łóżku i oglądajcie telewizję.

Urządzacie sobie domowe randki? Co robicie? Czy im dzieci są starsze tym trudniej zorganizować taką randkę?

3 KOMENTARZE