30 pomysłów, dzięki którym wzbogacisz swoje życie w 30 minut lub mniej

0
1885

Wielu z nas próbuje zmierzyć własne szczęście, licząc czas trwania korzystnych doświadczeń w naszym życiu. Wydaje się nam, że im dłużej będą trwać dobre doświadczenia, tym będziemy szczęśliwsi. Natomiast tak naprawdę życie jest serią małych, niezależnych od siebie chwil, które zmieniają się jak w kalejdoskopie. Kilka dobrze spędzonych minut może uczynić sporą pozytywną różnicę w długoterminowej jakości naszego życia.

Oto 30 rzeczy, które możesz zrobić w 30 minut, które będą miały pozytywny wpływ emocjonalny na ciebie i twoich bliskich. Zdaję sobie sprawę, że niektóre z tych sugestii mogą prowadzić do działań i projektów, których wykonanie wymaga prawdopodobnie więcej niż 30 minut natomiast, aby je rozpocząć, wystarczy pół godziny. Podejmij więc wyzwanie i zrób najtrudniejszą część, spożytkuj następne 30 minut, aby ZACZĄĆ i wróć jutro, aby kontynuować działanie od miejsca, w którym je przerwałeś.

30 pomysłów, dzięki którym wzbogacisz swoje życie w 30 minut lub mniej

1. Naucz się czegoś nowego, rozpoczynając darmowy kurs za pośrednictwem miejsc samokształcenia przez internet, umieszczonych tutaj: 700 darmowych kursów internetowych od największych uniwersytetów świata.
2. Obejrzyj jeden z tysięcy edukacyjnych video na TED.com, Academic Earth, Khan Academy.
3. Znajdź w internecie listę książek i wybierz jedną pozycję, którą wypożyczysz przy następnej wizycie w bibliotece. Oto 25 najważniejszych książek o biznesie, które powinien przeczytać każdy. Oto kolejna lista — tysiące najnowszych książek zarówno w postaci ebooków, jak i drukowanych książek. I kolejna. Możesz też znaleźć książkę dla siebie na liście bestsellerów Amazona.
4. Zacznij czytać klasykę w internecie za darmo na Polska Biblioteka InternetowaProject Gutenberg, The Online Books Page, Gizmo’s Free Books Online, E-books Directory.
5. Zrób sobie 30-minutową przerwę i pracuj nad czymś, co ma dla ciebie znaczenie. Zaangażuj się w ważny osobisty projekt lub dodaj sobie motywacji do rozpoczęcia czegoś, co chciałeś zrobić od dłuższego czasu, ale zabrakło ci determinacji. Możesz wybrać coś z listy 60 małych kroków w kierunku podniesienia jakości życia w ciągu następnych 100 dni.
6. Zbadaj nowy projekt Zrób To Sam na DIY Network, Instructables lub na DoItYourself.com. Jeżeli czytasz Lifehackera dopiero od niedawna, przejrzyj również nasze archiwum: Zrób to sam.

(Foto)

7. Dodaj coś nowego do listy rzeczy, które chcesz zrobić i uporządkuj zadania z Remember The Milk, Ta-Da List, lub przy pomocy Google Tasks.
8. Kilka minut poświęconych na organizację czasu i stworzenie listy zadań sprawi, że będziesz przygotowany na każdy nowy dzień.
Stwórz ciekawą, graficzną mapę myśli obejmująca twoje nowe pomysły na bubbl.us, Mindomo, lub Mindmeister.
9. Wyślij e-maila do dobrego przyjaciela lub członka rodziny, z którym dawno nie rozmawiałeś i odnówcie kontakty.
10. Spędź czas lub porozmawiaj z osobą, która sprawia, że się uśmiechasz. Kto wzmacnia i wspiera twoje szczęście? Poświęć kilka minut i odwiedź taką osobę, jeśli mieszka blisko lub zadzwoń do niej.
11. Dziel się swoimi ulubionymi zdjęciami cyfrowymi, filmikami, itd. z rodziną i rób kopie zapasowe swoich ważnych plików (kiedyś będziesz zadowolony, że to zrobiłeś) używając Dropbox.
12. W naszym wciąż rozwijającym się cyfrowym świecie każdy ucieszy się z prawdziwego listu. Poświęć kilka minut i wyślij papierową kartkę z pozdrowieniami do przyjaciela lub krewnego używając serwisu  Kartki wirtualne Edycja Świętego Pawła.
13. Rzuć wyzwanie swojemu sposobowi myślenia i swojej życiowej perspektywie odpowiadając na te inspirujące pytania. Oto kolejna lista pytań. I kolejna. Zasubskrybuj również newsletter Lifehackera, aby otrzymywać tygodniową dawkę pytań prowokujących do myślenia.
14. Zacznij naukę nowego języka online za darmo na BBC Languages lub Livemocha.
15. Obejrzyj jedną z wnikliwych i inspirujących pięciominutowych prezentacji na Ignite Show.
16. Praw szczere komplementy. Doceniaj każdą szansę, jaką otrzymasz. Nie szczędź komplementów i kibicuj tym, którzy na to zasługują. Upieczesz dwie pieczenie przy jednym ogniu, ponieważ, gdy twój komplement wzbudzi uśmiech na czyjejś twarzy, ty też mimowolnie się uśmiechniesz.
17. Użyj Memorize Now lub iMemorize, żeby zapamiętać fajny dowcip, inspirujący cytat, itp.
18. Posłuchaj edukacyjnego podcastu na iTunes U.
19. Zainspiruj się i obudź swoją kreatywność, patrząc na pokaz slajdów najwyżej ocenianych zdjęć na Flickr z siedmiu ostatnich dni.
20. Weź udział w edukacyjnym quizie na Quizlet lub zagraj w edukacyjną grę online na Lumosity, Sporcle, Games for the Brain lub Math Run.
21. Dodaj do swojego otoczenia uspokajający dźwięk deszczu, używając Calm.com lub RainyMood.com i po prostu zatop się w swoich myślach i zrelaksuj się na kilka minut.
22. Miej świadomość rzeczy, za które możesz być wdzięczny. Kiedy zaczniesz liczyć swoje powody do szczęścia, poczujesz się lepiej. Załóż dziennik, w którym będziesz codziennie wyrażać swoją wdzięczność.
23. Sprzedaj na eBay lub Allegro coś, czego już nie potrzebujesz i zarób w ten sposób dodatkową gotówkę.
24. Wspieraj szczytny cel za darmo na Freerice.com lub wpłać kilka złotych na dobry cel przez Pola Nadziei i inne.
25. Baw się z dzieckiem. Podziwiaj dziecięcy entuzjazm. Obserwuj, w jaki sposób dzieci nawiązują kontakty, jak marzą, jak zadają pytania, itd. Większość dzieci nie potrafi długo utrzymać koncentracji; kilka minut mądrze spędzonego czasu z kochającym dorosłym może wzbogacić ich dzień, a tobie pomoże pozostać w kontakcie ze swoim wewnętrznym dzieckiem.
26. Słuchaj dobrej muzyki lub znajdź nowego artystę do słuchania na podstawie muzyki, którą lubisz na Google MusicGrooveshark, Pandora lub last.fm.
27. Wpraw swoje ciało w ruch i pozwól krwi intensywnie krążyć. Skacz, poruszaj się, obracaj w kółko. Pozwól sobie poczuć radość z poruszania się w rytm swojej ulubionej muzyki lub dźwięków, jakie grają w twojej głowie. Biegaj, spaceruj i jeździj na rowerze aż do utraty tchu.
28. Obejrzyj dwa razy przemowę Steve’a Jobsa z 2005 r. dla absolwentów Uniwersytetu Stanforda i 10 minutowy skrót ostatniego wykładu Randy’ego Pauchsa. Wiele zyskasz po przeczytaniu 31 najwyżej ocenionych cytatów z konferencji TED.
29. Poświęć kilka minut na oglądanie zachodu słońca z osobą, na której ci zależy. Nie potrzeba niczego więcej. Po prostu siedź spokojnie i chłoń naturalne piękno nieba i doceń to, że możesz dzielić to doświadczenie z kimś wyjątkowym.
30. Zatrzymaj się, aby udzielić komuś pomocy. W życiu otrzymujesz to, co sam z siebie dajesz. Kiedy wpływasz pozytywnie na czyjeś życie, ulepszasz także swoje istnienie. Następnym razem, kiedy zobaczysz kogoś na poboczu drogi, kto zmaga się z przebitą oponą samochodu lub kogoś, kto potrzebuje kilku minut twojego wsparcia, zatrzymaj się i zapytaj, jak możesz pomóc.

W jakich prostych czynnościach ulepszających życie uczestniczycie w życiu codziennym? Prosimy o podzielenie się swoimi pomysłami w komentarzach.