30 minut dziennie: co możesz z nimi zrobić?

1
1671

Czy myjesz codziennie zęby? Czy pracujesz codziennie nad projektem swojego życia? Nie? Czasami?

Twoje zęby zaatakuje próchnica, jeżeli tylko przestaniesz je szczotkować. To samo stanie się z Twoim pomysłem.

Umówmy się: idea wymaga skupienia.

Proste zarezerwowanie małej części dnia pozwala zrealizować przynajmniej skromny pomysł. Np. 30 minut czystej koncentracji w ciągu dnia. Koncentracji na pomyśle, który chcesz zmaterializować.

30 minut dziennie - co możesz z nimi zrobić

(Foto:  Luis Hernandez – D2k6.es)

 

Proste równanie:

(skoncentrowana energia + XX minut) * raz dziennie = manifestacja idei)

To jest bardzo proste i logiczne. Dlaczego więc tak ciężko nam jest realizować swoje pomysły? Haczyk w dyscyplinie.

Przypomina to trochę wypad w góry – wielu zawraca już w połowie drogi i bynajmniej nie dlatego, że nie wiedzą, co należy robić (to jest łatwe). Zawracają, bo góry ich odstraszają.
Dają swojej wyobraźni jeszcze bardziej się zastraszyć śliskimi stokami czy napotkanymi zwierzętami. A stojąc tam, u podnóża góry, komfortowo się patrzy w górę.
I rzeczywiście – nie trzeba myśleć o tym, co nas czeka na szczycie. Trasa turystyczna jest wytyczona w ten sposób, że nie musimy dbać o to, jak idziemy. Wszystko co należy zrobić to rozpocząć iść pod górę. W przypadku pomysłu mówimy o koncentracji.
Istnieje tylko jedna strategia do koncentracji – dyscyplina. Dyscyplina zapewnia skupienie, które w konsekwencji zapewni realizację pomysłu.

Spróbujcie. Można się dyscyplinować, tworząc mniej więcej taką listę rzeczy do zrobienia:

1. Umyć zęby,
2. Pomyśleć o swojej idei przez 30 minut.

Taka lista na jutro. I gdy już wykonamy punkt z listy, po prostu go skreślamy. Inne rzeczy, które będziemy robili w ciągu dnia, już są nieważne, jednak te dwa punkty koniecznie należy wykonać.

Nie trzeba brać wolnego, by znaleźć czas na przemyślenie pomysłu. Róbcie to, co sobie zaplanowaliście, jednak pamiętajcie, że jutrzejszy dzień nie będzie udany, jeżeli nie wykonamy tych 2 punktów.

Przestrzeganie tej instrukcji sprawi, że wkrótce zauważymy postępy w realizowaniu swoich pomysłów i będziemy chcieli robić to codziennie. Niech nawet będziemy dostrzegali co dnia zupełnie minimalne postępy, za kilka dni zamieni się to na jeden wielki krok do przodu.

P.S. I żadna góra już nie stanie nam na przeszkodzie!

[via]