3 darmowe programy, których prawdopodobnie nie znasz

3
814

Darmowego oprogramowania jest multum, a zdecydowana większość to otwarte i wolne oprogramowanie oparte głównie o licencje GPL i podobne.

Jestem pewien, że nie ma takiej osoby, która nie słyszała o opensource i nigdy nie używała tego oprogramowania.
Dziś przedstawiamy Ci tylko trzy aplikacje, które na pewno zechcesz poznać lub otwarcie i z dumą przyznasz, że ich używasz. Gotowy? Lecimy!

3 darmowe programy, których prawdopodobnie nie znasz

Miro

MiroO Miro dowiedziałem się niedawno i bardzo się cieszę, że tak się stało. Co to jest? Miro to odtwarzacz muzyki i wideo z Internetu. Już nie musisz wchodzić na YouTube, żeby zobaczyć, czy jest aktualizacja Twoich subskrypcji, nie musisz wchodzić na stronę z ulubionym podcastem. Wszystko samo się ściąga w tle!
Przy pomocy Miro możesz również słuchać muzyki z dysku.

VLC Media Player

VLC Media PlayerBezkonkurencyjny odtwarzacz filmów i muzyki wszelkiego rodzaju. Instalujesz VLC i zapominasz o kodekach, bo ten program ma już wszystko, czego potrzebujesz. Do tego działa nie tylko pod Linuksem, znajdziesz jego wersję pod Windows i Mac OS X. Znasz lepszy program? Nie wierzę! Napisz do nas!

Easy TAG

logo EasyTAG

Masz dużą i ciągle powiększającą się kolekcję muzyki? Nie możesz poradzić sobie z tagowaniem plików audio? Ten program jest dla Ciebie. Łatwy, tani (zero złotych to chyba tanio?) i efektywny! Możesz ustawiać opisy piosenek z nazwy plików lub ustalać nazwy plików używając opisów wewnątrz plików muzycznych, aplikacja automatycznie przeszukuje podkatalogi, obsługuje takie pliki audio jak MP3, AAC, FLAC i wiele innych. Do tego jest w wersji polskiej i działa pod Windows. Czego chcieć więcej?

Każdy z tych programów jest darmowy, co nie znaczy, że twórcom aplikacji nie przyda się kilka groszy na utrzymanie witryny, miejsce na kod źródłowy, czy choćby na przysłowiowe piwo. Jeśli aplikacja Ci się podoba i możesz sobie pozwolić na mały wydatek, przekaż małą dotację na aplikację, której używasz. Dzięki temu, że jest ktoś, komu się chce to pisać, możesz cieszyć się używaniem świetnego programu, bez którego nie wyobrażasz sobie życia.

[stextbox id=”info” caption=”O autorze” bcolor=”a6d995″]

Grzegorz Adamowicz - LifehackerGrzegorz Adamowicz (@gstlt) – kreatywny, z masą (czasem nieodpowiednich) pomysłów. Szuka nowych, lepszych sposobów na życie, korzystając z mądrości tych, którym się udało. Uwielbia fantastykę i fantastykę naukową. Woli czyn, niż słowa, choć nie stroni od pisania. Zgłębia magię, która przejawia się w niezwykłych rzeczach, które są w stanie dokonać pozornie zwykli ludzie i która siedzi gdzieś w każdym z nas, o czym można poczytać na jego blogu.

[/stextbox]

3 KOMENTARZE