21 wskazówek, aby stać się najbardziej wydajną osobą, jaką znasz

1
3189

Chcemy Wam pomóc rozwinąć wybuchową wydajność, abyście robili wielkie rzeczy (i aby Wasze życie miało sens). Poniżej prezentujemy 21 wskazówek od Robina Sharmy, które zaprowadzą Was do najwyższej wydajności.

#1. Sprawdź skrzynkę mailową po południu, aby zachować godziny porannego szczytu energii na najefektywniejszą pracę.
#2. Przestań czekać na idealne warunki do wprowadzenia świetnego projektu. Natychmiastowe działanie napędza pozytywne sprzężenie zwrotne, które motywuje do dalszego działania.
#3. Pamiętaj, że duże i odważne cele uwalniają energię. Dlatego wytyczaj je jasno i wracaj do nich na 5 minut każdego ranka. Możesz sparafrazować 3 pytania, które warto sobie zadać przed pójściem spać.
#4. Bałagan wywołuje stres (dowiedziałem się tego od ikony tenisa Andre Agassi, który powiedział, że nie pozwala nikomu dotknąć swojej torby tenisowej, ponieważ bałagan w niej rozproszyłby go. Tak więc, aby zrobić więcej, posprzątaj bałagan w swoim biurze.

21 wskazówek, aby stać się najbardziej wydajną osobą, jaką znasz - Robin Sharma

(Foto)

#5. Sprzedaj telewizor. Oglądasz tylko innych ludzi odnoszących sukcesy, zamiast zrobić coś, co przybliży Cię do spełnienia Twoich marzeń.
#6. Pożegnaj się z „wampirami energetycznymi” w Twoim życiu (negatywne dusze, które kradną Twój entuzjazm). Przeczytaj 7 nawyków nieudaczników – czy ci ludzie ciągną Cię do tyłu?
#7. Żyj rutyną. Kiedy badałem kreatywne życia niesamowicie wydajnych ludzi jak Stephen King, John Grisham i Thomas Edison odkryłem, że przestrzegali oni ścisłego porządku dnia. (np. o której wstaną, kiedy rozpoczną pracę, kiedy będą ćwiczyć i kiedy odpoczywać). Szczytowa wydajność nie jest kwestią szczęścia. Jest kwestią poświęcenia.
#8. Wstawaj o 5 rano. Wygraj bitwę o wstanie z łózka. Uczyń umysł silniejszym od materaca. Ten jeden nawyk wzmocni Twoją siłę woli tak, aby służyła Ci lepiej w najważniejszych obszarach Twojego życia. Przydatna wskazówka: Jak wstawać od razu po usłyszeniu budzika
#9. Nie przeprowadzaj aż tylu spotkań. (Szkoliłem pracowników naszych 500 SZCZĘSLIWYCH klientów jak to zrobić – włączając kilka spotkań, które teraz przeprowadzają – i przyniosło to dla nich przełomowe wyniki).
#10. Nie spełniaj każdej prośby. Większość z nas odczuwa głęboką potrzebę bycia lubianym. Co w praktyce znaczy zgadzanie się na wszystko – a to jest równoznaczne z końcem Twojej elitarnej wydajności.
#11. Zleć innym wykonanie wszystkiego, w czym nie możesz być „NNŚ” (Najlepszy Na Świecie). Skup się na działalności, w obrębie jak ja to nazywam „Twojej Strefy Picasso”.
#12. Przestań wykonywać kilka czynności jednocześnie. Najnowsze badania potwierdzają, że wszystkie dekoncentrujące sytuacje zakłócające nasze życie, zmieniają sposób pracy naszego mózgu (i obniżają nasze IQ o 5 punktów!). Bądź jednym z rzadko spotykanych, którzy rozwijają dyscyplinę umysłową i fizyczną, aby być maniakalnie skupionym na jednej rzeczy przez wiele godzin. (Wszystko jest kwestią ćwiczeń). Zobacz, dlaczego wielozadaniowość zabija produktywność i jak skupiać się na jednym zadaniu.
#13. Nabierz kondycji jak Madonna. Zdobycie najlepszej z możliwych kondycji fizycznej wytworzy ogromną energię, odnowi Twój przedmiot zainteresowania i zwielokrotni kreatywność.
#14. Trenuj 2x dziennie. To tylko jedna z mało znanych taktyk podnoszących wydajność, przez którą przeprowadzę Cię w moim nowym internetowym programie szkoleniowym TWOJA WYDAJNOSC UWOLNIONA (szczegóły na końcu tego posta) najważniejsze: trening jest jednym z najlepszych na świecie narzędzi podnoszących wydajność. Tak więc ćwicz 20 minut zaraz po przebudzeniu, a następnie zrób kolejny trening około 18-19, aby ustawić się na sukces wieczorem.
#15. Pij więcej wody. Kiedy jesteś odwodniony, będziesz mieć dużo mniej energii. I zrobisz dużo mniej.
#16. Pracuj w 90 minutowych blokach z 10 minutowymi przerwami na uzupełnienie energii i odpoczynek (kolejny ruch zaczerpnięty ze sportu, którego używam osobiście, aby mieć najlepsze wyniki. Wyznaczanie ściśle określonych granic swojego dnia oraz tygodnia pracy to jeden z 10 prostych nawyków mniej zestresowanych ludzi.
#17. Zrób listę rzeczy, których nie wolno Ci robić. Każda wydajna osoba obsesyjnie sporządza listy rzeczy do zrobienia. Osoby wydajne światowej klasy zapisują także czynności, których wykonywania zobowiązują się zaprzestać. Steve Jobs powiedział, że tym, co uczyniło Apple, było nie tyle to, że zdecydowali się zbudować, ale projekty, które zdecydowali się zignorować.
Porównaj: Dwie listy, które należy sprawdzać co rano.
#18. Wykorzystaj czas dojazdów. Jeżeli dojeżdżasz do pracy 30 minut w jedną stronę każdego dnia – wykorzystaj to: na koniec roku spędzisz w samochodzie 6 tygodni złożonych z 8godzinnych dni pracy. Zachęcam, abyś wykorzystał ten czas na słuchanie fantastycznych audiobooków, świetnych podcastów i wartościowych programów szkoleniowych. Pamiętaj, że najszybszym sposobem na podwojenie dochodów jest potrojenie szybkości uczenia się.
#19. Bądź przekorny. Dlaczego kupować artykuły spożywcze, kiedy sklep jest zatłoczony? Dlaczego chodzić do kina w najbardziej popularne wieczory? Dlaczego ruszać na siłownię, kiedy jest zapełniona? Działaj poza godzinami szczytu, a zaoszczędzisz mnóstwo czasu.
#20. Rób rzeczy prawidłowo za pierwszym razem. Większość ludzi w dzisiejszych czasach jest mocno zdekoncentrowana. Z tego powodu popełniają błędy. Aby uwolnić Twoją wydajność stań się jednym z wyjątkowych wykonawców, którzy są nastawieni na bezbłędne wykonywanie zadań za pierwszym razem. Dzięki temu zaoszczędzisz dni, które musiałbyś poświęcić na rozwiązywanie problemów.
#21. Zgub się. Nie bądź aż tak dostępny dla wszystkich. Często spędzam kilka godzin w kawiarni na uniwersytecie niedaleko naszej siedziby głównej. Wyłączam telefony i myślę, tworzę, planuję i piszę. Żadnego przerywania. Czyste skupienie. Ogromne wyniki. Jeżeli uważasz, że jest to niemożliwe, zapewnij sobie od czasu do czasu odpoczynek w Internecie.

[via Robin Sharma]

Naprawdę mamy nadzieję, że te 21 wskazówek na temat wydajności były dla Was wartościowe. Chrońcie je i pozostawajcie wydajni.

1 KOMENTARZ