21 najlepszych postów ostatnich trzech miesięcy

0
1179

Przedstawiamy dzisiaj najlepsze posty opublikowane w ciągu ostatnich 3 miesięcy. O tym, co tu trafi, decydowała przede wszystkim ilość odsłon, ale braliśmy pod uwagę również ilość udostępnień w serwisach społecznościowych.
Poprzedni przegląd najlepszych postów znajdziecie tu.

Gotujemy z LH naleśniki w butelce - 5Gotujemy z LH: naleśniki w butelce Przepis dla wszystkich racjonalnie myślących ludzi, którym szkoda czasu na zmywanie garów.

 

 

PasswordCard - sposób na bezpieczne przechowywanie haseł i kodów PINPasswordCard – sposób na bezpieczne przechowywanie haseł i kodów PIN Warto dbać o to, aby hasła były wystarczająco bezpieczne. Muszą być skomplikowane, a do tego często zmieniane. Ciężko jednak pamiętać je wszystkie. Strona PasswordCard generuje specjalną kartę, której możesz użyć do przygotowania mocnego hasła.

Nowy profil - Facebook TimelineJak włączyć już dziś nowy widok profilu na Facebooku (Wehikuł czasu a.k.a. Timeline) Podczas konferencji f8 Mark Zuckerberg zaprezentował nowe funkcje, którymi już wkrótce będą cieszyli się użytkownicy Facebooka. Serwis nie chce pozostawiać w tyle za konkurentem Google+ i oferuje coraz ciekawsze funkcje. Jedną z nich jest Timeline (Wehikuł czasu) – nowa wersja profili. Nasi czytelnicy mogą włączyć nowy widok Facebooka jeszcze dziś. Reszta musi zaczekać jeszcze parę tygodni.

10 życiowych zasad, co do których mama miała rację10 życiowych zasad, co do których mama miała świętą rację Zasady te są lekceważone, mimo że zawierają głęboką mądrość i troskę – w końcu najwięcej cierpliwości i zrozumienia otrzymujemy od bliskich osób, które bardzo nas kochają i życzą nam jak najlepiej. Przypomnijmy sobie najczęściej słyszane (i przez dłuższy czas skutecznie lekceważone) lifehacki od naszych mam.

30 prawd o życiu, o których warto pomyśleć przed 30-ką30 prawd o życiu, które warto poznać jeszcze przed 30-ką Połowa naszych czytelników to trzydziesto- i czterdziestolatkowie. Ciekawe, co byście zmienili w życiu, gdybyście dostali drugą szansę? 

6 lekcji, które pomogą Wam w życiu 6 ważnych lekcji opowiedzianych przy pomocy dowcipów.

15 najpopularniejszych wykładów TED, które pomogą Ci w karierze Nawet we współczesnym świecie, otoczeni przez wielu doskonale wyedukowanych ludzi, możemy dużo usprawnić, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie dobrej pracy.
Przedstawiamy kolekcję najlepszych wykładów poświęconych pracy, karierze i zwiększeniu produktywności. Wszystkie filmy są utrzymane w duchu „Edutainment” (education + entertainment, czyli nauka połączona z rozrywką).

Anna Mularczyk-Meyer (Ajka minimalistka) - Minimalizm – poradnik dla początkujących - Lifehacker PolskaMinimalizm – poradnik dla początkujących Minimalizm – to ostatnio takie modne słowo. Wiele już powiedziano o tej postawie życiowej. Niektórzy rodzą się minimalistami, inni dopiero z czasem wypracowują sobie taki styl życia. Jak zostaje się minimalistą? Jak zacząć, jeśli takie podejście wydaje się nam atrakcyjne?

 

Infografika - 35 lifehacków, które musisz znaćInfografika: 35 lifehacków, które mogą Ci uratować tyłek Oto niezbędnik lifehackera. Wszystkie lifehacki są pogrupowane według kategorii tematycznych: dom, szkoła/edukacja, praca/wydajność, darmowe rzeczy, zdrowie/ciało, inne. Wybrane są najlepsze, a jeżeli chcesz mieć pełną listę w zasięgu ręki, po prostu wydrukuj infografikę.

7 wspólnych przyzwyczajeń nieszczęśliwych ludzi „Nieszczęśliwość” wynika ze sposobu myślenia, zachowania oraz przyzwyczajeń. Szczęśliwie (nomen omen) dla nas, wszystkie te przyzwyczajenia można zidentyfikować i wykorzenić.

12 mocnych powodów, by kupić czytnik e-booków Amazon Kindle (i jak to zrobić najtaniej, nie odrywając się od lektury Lifehackera!)12 mocnych powodów, by kupić czytnik e-booków Amazon Kindle (i jak to zrobić najtaniej, nie odrywając się od lektury Lifehackera J) Wyobraź sobie, że cała Twoja biblioteka mieści się w cieniutkim urządzeniu, książki kosztują Cię grosze, a oczy wcale nie są zmęczone. Masz do swojej dyspozycji darmowy Internet w kraju i za granicą. Dodatkowo jesteś coraz bliżej zostania minimalistą z prawdziwego zdarzenia.
Najwyższa pora przedstawić czytelnikom LH wspaniałe możliwości oferowane przez ucyfrowienie biblioteki.

Tarka jako stojak na biżuterię8 sposobów na przechowywanie biżuterii Jak przechowywać biżuterię, aby naszyjniki się nie rozsypywały, a znalezienie pary jednakowych kolczyków na dziś nie przyprawiało o zawrót głowy? Przedstawiamy Wam przegląd różnych ciekawych rozwiązań – praktycznych, a zarazem łatwych do wykonania w warunkach domowych.

Leo Babauta: Jak w czterech krokach zmieniłem swoje życie Podróż na tysiąc mil zaczyna się od pierwszego kroku. Leo Babauta skupił się na 4 wybranych przez siebie celach: zaczął biegać, zdrowo odżywiać się, wyszedł z długów i wreszcie (ciekawostka!) … zrezygnował ze stawiania celów.

Dlaczego warto więcej czytać, jak to robić oraz parę słów o Goodreads Jeszcze w maju został opublikowany artykuł „8 porad nt. prawidłowego czytania”, jednak często problem dotyczy czegoś innego – od czego w ogóle zacząć?

Jak ludzie manipulują ludźmi (Robert Cialdini) Dr Robert Cialdini z Arizona State University spowodował niemałe zamieszanie, studiując odruchy ludzkie i to, jak działa perswazja przy użyciu słów oraz jak niektórzy ludzie wykorzystują w swoich celach naturalne ludzkie reakcje. Cialdini ogłosił kilka podstawowych zasad, które pokazują, jak często możemy być manipulowani przez tych, co wiedzą, jak zmusić nas do robienia czegoś wbrew sobie. Oto krótkie streszczenie.

Dlaczego wielozadaniowość zabija produktywność i jak skupiać się na jednym zadaniuDlaczego wielozadaniowość zabija produktywność i jak skupiać się na jednym zadaniu Dostęp do informacji staje się z roku na rok coraz powszechniejszy, a jej nadmiar niewiarygodnie rozprasza i wymaga ciągłego przełączania się z jednego zadania na inne. Ma to niebagatelny wpływ na naszą psychikę, ponieważ każda dawka informacji uwalnia organiczny związek chemiczny pod nazwą dopamina.
W ten sposób człowiek uzależnia się od informacji i zaczyna mieć problemy z koncentracją.

Praca na kilku monitorach w systemach Apple (iMac)Praca na kilku dużych monitorach = większa produktywność? Magiczny trzeci monitor Pracując przez kilka-kilkanaście godzin dziennie przy komputerze, należy zainwestować w ergonomiczny fotel, porządny komputer oraz monitor. A może jednak kilka monitorów?

12+ przydatnych poleceń Google Chrome, o których nie wiedzą Twoi przyjaciele Przeglądarka Google Chrome znana jest z minimalistycznego wyglądu.Aby zarządzać ustawieniami Google Chrome, używamy malutkiej ikonki, znajdującej się w prawym górnym rogu. Są to ustawienia widoczne domyślnie. Jeżeli natomiast chcesz poznać zaawansowane ustawienia Google Chrome albo po prostu zobaczyć, jak szybko przechodzić do poszczególnych ukrytych ustawień, zobacz listę przydatnych poleceń w pasku adresu.

9 tajemnic Facebooka, o których Twoi znajomi nie mają pojęcia9 sztuczek na Facebooku, o których Twoi znajomi nie mają pojęcia Facebook jest bardzo rozbudowanym serwisem i z pewnością korzystasz z wielu jego funkcji. Nie zawsze jednak wiemy o pewnych funkcjach. Niektóre są wbudowane, inne wymagają doinstalowania małej wtyczki lub programu. W dzisiejszym poście zobaczysz szereg możliwości, których możesz potrzebować, lecz nie umiesz znaleźć.

Mini-test na produktywność. W tym właśnie poście został pogrzebany przysłowiowy piesMini-test na produktywność. W tym właśnie poście został pogrzebany przysłowiowy pies Zostało zrobione przez artystę Wima Delvoye’a, który poprosił swoich przyjaciół o posmarowanie się małą ilością baru. Następnie mieli oddać się namiętności w jednej z klinik. Uprawiali seks, a Wim Delvoye robił im w tym czasie rentgen. Zanim przejdziecie do znajdującego się pod zdjęciem rozwiązania, przyjrzycie się uważnie zdjęciu i odpowiedzcie na 2 proste pytania…

4 podstawowe błędy, które niszczą dobrą konwersację4 podstawowe błędy, które niszczą dobrą konwersację Wiesz na pewno, jak ważne jest pierwsze wrażenie. Poznajesz drugą osobę, a jej mózg na podstawie doświadczenia błyskawicznie dokonuje oceny Twojej osoby. Mimika, sposób ubierania się, chód – to wszystko jest kodowane i w ten sposób w głowie drugiej powstaje obraz, zdanie nt. Ciebie.