18 prawd, które należy zacząć sobie powtarzać

5
1848

Każdy z nas ma do przejścia swoją drogę. Możemy zaprosić drugą osobę do przejścia tej drogi Z NAMI. Nikt jednak nigdy nie przejdzie jej ZA NAS.

Chcemy się z Wami podzielić 18 prawdami, które inspirują, motywują i przypominają, że nie ma żadnych ograniczeń, które inni mogliby nam narzucić.

Zaczynając od dziś, całkowicie odpowiadasz za swoje życie.

18 prawd, które należy zacząć sobie powtarzać

(nomdeblog.over-blog.fr)

1. Mogę być tylko samym sobą. Przestań próbować dopasować się do cudzego idealnego wzorca. Bądź niedoskonałą wersją perfekcyjnego siebie. Bądź SOBĄ. Gdy śmieją się z tego, że jest odmienny, zaśmiej się, ponieważ też są odmienni (od Ciebie).
Judy Garland kiedyś powiedziała: „Zawsze należy być swoją własną wersją, nie wersją kogoś innego, jakby z drugiej ręki”. Żyj tym stwierdzeniem. Nie można postawić się w czyjejś sytuacji. Jedyna sytuacja, w której możemy się znaleźć, dotyczy nas. Jeżeli nie jesteśmy sobą, to tak naprawdę nie żyjemy, lecz zaledwie egzystujemy. Przeczytaj →30 rzeczy, które należy przestać sobie robić

2. To jest moje życie i moje marzenia są go warte. Życie to śmiała podróż albo nic. Nie możemy zostać kimś, kim chcemy być, nadal robiąc dokładnie to, co robimy. Jeżeli coś Cię kręci, puść się za tym w pogoń, niezależnie od tego, co inni o tym myślą. W ten właśnie sposób osiąga się marzenia. Jedynym miejscem, w którym nasze cele oraz marzenia są niemożliwe, jest nasza głowa. W momencie gdy o czymś pomarzysz, osiągnąłeś już połowę sukcesu. Pozwól swoim marzeniom pokonać obawy, zaś uczynkom być głośniejszymi od Twoich słów. Podążaj za swoim sercem, niezależnie od tego, co mówią inni. Koniec końców, te decyzje dotyczą Twojego życia, nie zaś ich. →7 objawów tego, że zaczynasz rezygnować z własnych marzeń

3. Wszystko – zarówno dobre, jak i złe – jest lekcją życiową. Kogokolwiek spotkasz, cokolwiek doświadczysz , to wszystko są elementy doświadczenia, które zwie się „życie”. Nigdy nie zapominaj o tym, by wyciągnąć wnioski z lekcji, zwłaszcza gdy sprawy nie idą po Twojej myśli.
Jeżeli nie możesz znaleźć wymarzonej pracy albo nie układają Ci się relacje, to oznacza jedynie to, że czeka Cię coś lepszego. A pierwsza lekcja, którą właśnie przyswoiłeś, jest pierwszym krokiem w tym kierunku.
Pamiętaj: nie ma błędów, lecz lekcje. Kochaj siebie, ufaj swoim wyborom, pamiętaj, czego jesteś wart i idź do przodu.

4. Wszystko, czego potrzebuję, to kilku PRAWDZIWYCH przyjaciół. Jeżeli chodzi o relacje, stawiaj jakość ponad ilość. Spędzaj czas z przyjaciółmi, którzy Cię kochają, doceniają i zachęcają do tego, byś rozwijał się w zdrowy i ciekawy sposób. To oni sprawiają, że czujesz się żywszy i nie tylko akceptują cię takiego jaki jesteś, lecz również akceptują cię bezwarunkowo takiego jakim chcesz być. Spędzaj więcej czasu z tymi, co wywołują uśmiech na Twojej twarzy, a mniej – z tymi, którym próbujesz na siłę się przypodobać. Już zwykła obecność tych ludzi sprawia, że Twój dzień jest trochę jaśniejszy. Lepiej jest mieć jednego prawdziwego przyjaciela, niż milion kontaktów w książce telefonicznej.

5. Moje czyny i słowa wpływają bezpośrednio na otaczające mnie istnienia. Użyjmy przykładu. Praktykuj to, co wyznajesz, albo nie módl się wcale. Żyj tym, w co wierzysz! Ludzie bardziej patrzą na Twoje czyny niż słowa. Inspiruj, rzucaj wyzwania, zachęcaj ludzi do tego, by dawali z siebie wszystko. Rób to, dając wszystko Z SIEBIE. Gdy ktoś robi kawał dobrej roboty, powiedz, że jesteś z niego dumny. Wspieraj ich. Poświęć chwilę, by docenić ich wysiłek. Jeżeli będą wiedzieli, że Twoim zdaniem robią wspaniałe rzeczy, zaczną robić jeszcze wspanialsze rzeczy, by sprostać Twoim oczekiwaniom. Zostań najbardziej pozytywną osobą, pełną entuzjazmu. Optymizm przyciąga szczęście. Pozostając pozytywny i pewny siebie, przyciągasz dobre rzeczy i dobrych ludzi.

6. Niedotrzymane obietnice niszczą relacje. Składając komuś obietnicę, składasz ją jednocześnie sobie. Jeżeli nie dotrzymujesz słowa, dasz innym do zrozumienia, że nie dbasz o ich czas ani o Wasze relacje, jako takie. Nie obiecuj za dużo – lepiej obiecuj mniej, ale dawaj więcej niż obiecałeś. I jeszcze jedno – nigdy nie podejmuj decyzji gdy się gniewasz i nigdy nie składaj wielkich obietnic, gdy jesteś czymś podekscytowany. →Komunikacja naprawdę skuteczna. Niezawodny sposób dotarcia do klientów, pracowników i znajomych

7. Małe rzeczy okazują się często wielkimi rzeczami. Upraszczaj. Najprostsze rzeczy, takie jak zachód słońca czy czas spędzony z rodziną, sprawiają największą radość. Ciesz się z małych rzeczy, ponieważ pewnego dnia możesz spojrzeć wstecz i dostrzec to, że były to wielkie rzeczy.

8. Ludzie żałują rzeczy, których NIE zrobili. Żałujemy 100% nieoddanych strzałów. Zacznij dokonywać wyborów, zmieniać się i wykorzystywać szanse. Aby czegoś spróbować, musisz najpierw podjąć decyzję; w przeciwnym razie Twoje życie się nie zmieni. Koniec końców, bardziej od błędów żałujemy niepodjętych decyzji, nienawiązanych relacji oraz decyzji, z których podjęciem zbyt długo zwlekaliśmy.

9. Mali ludzie mogą robić DUŻĄ różnicę. Pozostawaj pozytywny, gdy otaczają Cię negatywne rzeczy. Uśmiechaj się, gdy inni marszczą brwi. Istnieje mnóstwo prostych czynności, które mają wspaniały wpływ na Twoją rodzinę, wspólnotę oraz świat. Możesz podnieść papierek na ulicy, wesprzeć, pozbyć się jakichś niepotrzebnych rzeczy i oddać potrzebującym. Każdy docenia otrzymane wsparcie i tego, kto je okazuje. Zostawiaj wszystko w lepszym stanie, niż zastałeś. Zobaczysz, że było warto.

10. Przeciwności losu czynią nas silnymi i mądrzejszymi. Ból czyni nas silniejszymi, łzy – odważniejszymi, złamane serca – mądrzejszymi. Bądź wdzięczny za swoją przeszłość, ponieważ wyrzeźbiła Cię takiego, jaki obecnie jesteś. I dziękuj przeszłości za lepszą przyszłość. Żyj dniem dzisiejszym, ucz się dniem wczorajszym i pokładaj swoją nadzieję w dniu, który nadchodzi. W życiu nie chodzi o to, by przeżyć burzę, ale o to, by tańczyć w deszczu.

11. Każdy zasługuje na dobroć i szacunek. Traktuj każdego z dobrocią i szacunkiem, nawet tych, co są wobec nas chamscy – nie dlatego, że to oni są fajni, lecz dlatego, że Ty jesteś dobry. Nie ma określonych kryteriów określających, kto zasługuje na szacunek. Traktuj każdego tak samo, jak byś traktował dziadka i z cierpliwością, jaką byś otoczył swojego młodszego braciszka.

12. Każdy ma coś niezwykłego do zaoferowania. Przyjmuj ludzi takich, jacy są. W większości przypadków i tak nie możesz ich zmienić. Ba! już sama próba jest raczej niemile widziana. Każdy ma coś wspaniałego do zaoferowania, pod warunkiem, że da mu się szansę. Otwórz swój umysł, ramiona oraz serce na wszystkich ludzi: jesteśmy zjednoczeni w różnorodności, a dzięki niej – silniejsi.

13. Nie ma powodu, by coś robić, jeżeli nie zamierzamy tego robić jak należy. Wspaniali gitarzyści, mówcy motywacyjni, przedsiębiorcy, sportowcy… – wszyscy się doskonalą. Doskonal się w pracy i po godzinach.

14. Nie wolno tolerować nieszczerości. Nikt nie lubi kłamców. Na dłuższą metę, prawda zawsze wychodzi na jaw. Albo Ty panujesz nad swoimi czynami, albo Twoje czyny zapanują ostatecznie nad Tobą. Szczere życie oznacza spokój ducha, a ten jest bezcenny. Kropka.

15. Rozwój osobisty sprawia na początku dyskomfort. Rozwój zaczyna się tam, gdzie kończy się Twoja strefa komfortu. Wyjdź ze strefy komfortu i spróbuj czegoś nowego. Zmagaj się z nieznanym i rozkoszuj się doświadczeniem. Zajrzyj do tej nowej restauracji. Zatrzymaj się w tym nowym pobliskim parku. Rutyna jest zabójcza. Nowe doświadczenia sprawiają, że rozwijamy się i czynią nasze życie ciekawszym. Zrób wysiłek, by spróbować czegoś nowego w tym tygodniu. Może to być zupełnie nowa aktywność lub mała czynność, taka, jak rozmowa z nieznajomą osobą. Z biegiem czasu te nowe doświadczenia otworzą Ci drogę do wspaniałych szans życiowych. Robiąc takie małe kroczki w kierunku rozwoju osobistego, możemy przeskoczyć największą barierę: strach.
Nawet z poziomu totalnego „zera” można bardzo wiele osiągnąć. Jeśli pokonasz ograniczające Cię lęki i zaczniesz podchodzić do życia z odwagą, rozpadną się ściany Twojego wewnętrznego więzienia i zaczniesz kontrolować wydarzenia, porzucając rolę biernego ich uczestnika. Zdobądź się na skrajną odwagę, niekonwencjonalność, elastyczność. Niech prowadzi Cię niezaspokojony głód świata. Sięgnij po książkę 50 Centa i Robert Greene →Prawo odwagi. Siła, która na zawsze odmieni Twoje życie

16. Szczęście jest wyborem, którego muszę dokonać sam. Bycie szczęśliwym nie oznacza, że wszystko jest doskonałe. Jest to zdolność do patrzenia ponad niedoskonałościami. Istnieją wybory, których dokonujemy, być poczuć się szczęśliwi. Wybieraj towarzystwo właściwych ludzi. Skupiaj się na tym, co masz, nie zaś na tym, czego nie masz. Wybieraj dobre nastawienie. Wybieraj wdzięczność, przebaczenie i dbałość o swoje ciało. Zacznij już dziś odpowiadać za swoje szczęście. Wybór należy do Ciebie. Poznaj →7 kluczy do osiągnięcia Szczęścia

17. Im więcej inwestuję w siebie, tym większą mam kontrolę nad swoim życiem. Inwestuj każdego dnia w siebie czas i energię. Inwestując w siebie, nigdy nie przegrasz, a z czasem zmienisz trajektorię swojego życia. Jesteś produktem tego, co wiesz. Im więcej czasu i energii spędzasz na przyswojeniu właściwej wiedzy, tym większą masz kontrolę nad swoim życiem.

18. Wiedza bez czynów nie jest nic warta. Główną rzeczą, która ciągnie bystrych ludzi do tyłu, jest ich niechęć do podejmowania działań na podstawie wiedzy, którą posiadają. Innymi słowy, wierzą, że potrzebują nowych informacji, umiejętności, doświadczenia, zanim umiejętnie rozegrają określoną partię. Fajnie jest mieć większą wiedzę, jednak nie jest nic warta, dopóki nie zaczniemy działać. Trzeba opierać się na swojej dotychczasowej wiedzy i to muszą być małe kroczki. Należy pamiętać, że przyswojenie wiedzy nie oznacza automatycznie, że staliśmy się mądrzejsi. Rozwój dokonuje się wtedy, gdy nasza wiedza wpływa na nasze życie. Wypróbuj darmowy →newsletter Lifehackera

[18 Truths to Start Telling Yourself]

5 KOMENTARZE