17 porad jak podwoić swoją produktywność w 14 dni

6
1961

Podróżując po Trynidadzie i Tobago Robin Sharma kończył intensywną, acz wzbogacającą podróż po Ameryce Łacińskiej. Rozmawiał z przedstawicielami rządu tego bogatego w zasoby naturalne i kulturę kraju. A także z 350 uczniami o Liderze bez Tytułu. Uświadomił sobie przy okazji, jak bardzo uwielbia uczyć dzieci o przywództwie.

17 porad jak podwoić swoją produktywność w 14 dni

(Zdjęcie)

Zobacz także:

Pragniemy podzielić się 17 sposobami, które pomogą wam jak najlepiej wykorzystać swoją produktywność:

17 porad jak podwoić swoją produktywność w 14 dni

1. Wyłącz wszystkie elektroniczne urządzenia na 60 minut w ciągu dnia i skup się na najważniejszej pracy.

2. Pracuj w 90-minutowych cyklach (mnóstwo badań naukowych potwierdza, że jest to optymalna proporcja pracy do odpoczynku).

3. Zaczynaj dzień od ćwiczeń przez przynajmniej 30 minut.

4. Niech sprawdzenie poczty elektronicznej nie będzie pierwszą rzeczą jaką wykonujesz o poranku

5. Wyłącz wszystkie elektroniczne powiadomienia.

6. Wykorzystaj jeden dzień w tygodniu na ponowne naładowanie baterii i regenerację (co oznacza żadnych emaili, telefonów i zero pracy). Potrzebujesz jednego dnia w tygodniu na regenerację, w innym przypadku zaczniesz zmniejszać swoją wydajność.

7. Dane mówią, że pracownicy odrywają się od swojej pracy co 11 minut. Rozpraszanie wpływa negatywnie na produktywność. Naucz się chronić swój czas i powiedz „nie” przerwom w pracy.

8. Planuj każdy dzień tygodnia co niedzielę rano. Konieczność uwalnia od męki wyboru (jak mawiał pisarz Saul Bellow). Przywraca skupienie i dostarcza energii.

9. Pracuj w blokach czasowych. Wielcy geniusze mieli 2 wspólne cechy: kiedy pracowali, byli tym całkowicie pochłonięci i kiedy pracowali, robili to z maksymalną koncentracją przez długie okresy czasu. Jest to rzadkie w świecie przedsiębiorców, gdzie trudno jest wysiedzieć w miejscu.

10. Wypijaj litr wody z samego rana. Budzimy się odwodnieni. Najcenniejszą zaletą przedsiębiorcy nie jest czas – tylko energia. Woda przywraca utraconą energię.

11. Nie odbieraj telefonu za każdym razem, gdy dzwoni.

12. Zainwestuj w rozwój zawodowy, co pozwoli na wartościowsze wykorzystanie czasu w pracy.

13. Unikaj plotek i czynności, które pożerają twój czas.

14. Każdym dokumentem lub emailem zajmuj się tylko jeden raz.

15. Prowadź listę rzeczy, które powinieneś przestać robić.

16. Wstawaj o 5 rano.

17. Prowadź spotkania na stojąco.

Bądź produktywny i spraw, aby twoja praca była dla ciebie ważna!

Mamy nadzieję, że powyższe rady okazały się pomocne.

[via]

6 KOMENTARZE

  1. Jestem przedsiębiorcą, a moja praca jest umysłowa. mam jednak mnóstwo spotkań z klientami i stale min. 50 „projektów” na biegu. Wcześniejsze rozpoczynanie pracy to podstawa. To ten najlepszy czas kiedy telefony jeszcze nie dzwonią, współpracownicy nie zawracają głowy a umysł jest wypoczęty. Postarałem się wyeliminować poranne nawyczki – prasówke w internecie, portale społecznościowe, parzenie kawy itp. Nastawiam się tak, że po wejsciu do biura jak najszybciej wykonuję jakieś ważne zadanie zwiazane z pracą, o którym myślę już w drodze. Efekty niesamowite.
    Próbuję wdrożyć poranne ćwiczenia ale z rana jestem tak ospały i „zastany”, że jakoś nie może mi to wyjść.

  2. Chodzi o to ze wstajac na 2, 3 godziny przed praca jestesmy efektywniejsi. Ktos juz kiedys o tym pisał. Chyba w artykule o dniu bogatych ludzi. Ja widze w tym sens. Wtedy praca nie jest moim celem, dla ktorego wstaje a zycie. Prace zaliczam mimo to. Jestem juz rozbudzona i gotowa zeby 8 godzin spedzic mimochodem w biurze.

    • Ja poszedłbym jeszcze dalej. Skoro już wstałem o 5 to co mi przeszkadza w przyjeździe do pracy na 6? Skoro jestem o 6, mam 2 godziny zanim przybędzie reszta ludzi. W te 2 godziny jestem w stanie zrobić więcej niż w pozostałe 6. Zainspirowało mnie to do napisania artykułu o wykonaniu całodziennej pracy w ciągu pierwszych dwóch godzin. Do przeczytania tutaj: http://wesel.co/produktywnosc/

    • To taka magiczna godzina :D Ale tutaj raczej chodzi o to, by wstawać po prostu rano, by nie marnować dnia. Co mogę powiedzieć od siebie na ten temat? Otóż ostatnio, tj. minione 2 tygodnie, byłem zmuszony (ale to była tez moja decyzja), wstawać codziennie o 6 rano. Jako, że zajęcia na uczelni mam tylko w dwa dni, to musiałem coś robić. To jeździłem na uczelnię/do czytelni i nadrabiałem zaległości. Postarałem się utrzymać tryb wstawanie również w sobotę i niedzielę, w które to dni nie było konieczności pobudki tak wcześnie. I powiem szczerze, że w ciągu 2 tygodni z człowieka zmęczonego życiem (a raczej jego brakiem, bo po prostu przepuszczałem czas przez palce) stałem się swoim obrazem obróconym o 180 stopni jeśli chodzi o podejście do różnych spraw. Stałem się produktywny, zacząłem się naprawdę uczyć, podjąłem się nowych obowiązków, wyzbyłem się strachu przed odpowiedzialnością itd. A wszystko przez to, że poczułem, że mam czas. Że mogę go swobodnie poświęcić, bo się ze wszystkim wyrobię. Może to być dla niektórych nic, takie tam dyrdymały, ale to zadziałało :)