14 postów o sensie życia, które mocno prowokują do myślenia

1
2095

Jack London kiedyś powiedział: „Zadaniem człowieka jest życie, nie zaś marna egzystencja”.

Cofnijcie się pamięcią w czasie. Wystarczy to, jak minął dzisiejszy dzień.
Dla wielu z nas był to taki sam dzień jak wczoraj. Minął jakoś na autopilocie i mimo że wszystko było relatywnie dobrze, towarzyszy nam nieodłączne uczucie, że czas na jakieś zmiany.

Proponujemy 15 propozycji dla tych, którzy desperacko chcą wyrwać się z rutyny codzienności i udać się tam, gdzie można cieszyć się pełnią życia, a nie egzystować.

15 sposobów by żyć, a nie egzystować

→15 sposobów by żyć, a nie egzystować

W naszym dzieciństwie, które przypada na lata 70 i 80, nie wypadało wyróżniać się na tle innych. Może po części był winny socjalizm z jego szarością i przekonaniem, by żyć tak jak inni?
Patrzyliśmy na zapracowanych rodziców i wiedzieliśmy, że należy dobrze się uczyć, następnie ukończyć dobrze studia, znaleźć pracę, które zapewni jakieś pieniądze i, wreszcie, ustatkować się przed trzydziestką.

Teraz życie stało się jaskrawsze. Można rozwijać swoje pasje i umiejętności, podróżować po egzotycznych krajach. Można rozwijać nie znaczy że każdy to rozwija.

W komiksie 11 sposobów na zostanie przeciętniakiem zobaczycie model przeciętnego średniostatystycznego mieszkańca naszej planety. Jeżeli znajdziecie w nim którąś ze swoich cech, będziecie wiedzieli, co trzeba zmienić.

11 sposobów na zostanie przeciętniakiem-1

→11 sposobów na zostanie przeciętniakiem

Życie jest krótkie, a trzeba przecież zdążyć z tyloma rzeczami. Dlatego codziennie staramy się robić coś nowego. Szczególnie dobrze to wychodzi Jamesowi Gandolfiniemu grającemu Tony’ego Soprano w serialu „Rodzina Soprano”.

James Gandolfini (Rodzina Soprano) o tym, jak cieszyć się życiem

→James Gandolfini („Rodzina Soprano”) o tym, jak cieszyć się życiem

Bronnie Ware, pracując jako pielęgniarka w hospicjum, znajdowała się przy swoich pacjentach w ciągu ostatnich kilku tygodni ich życia. Dzielili się z nią swoimi najskrytszymi uczuciami, czemu towarzyszyły olbrzymie emocje.

5 rzeczy, których ludzie najbardziej żałują na łożu śmierci

→5 rzeczy, których ludzie najbardziej żałują na łożu śmierci

Utknęliście w martwym punkcie? Czujecie, że zasługujecie na coś więcej, a jednak nic się nie dzieje?

Wiedzcie, że nie jesteście sami. Podświadomość staje się wyjątkowo kreatywna, gdy umysł upora się z doczesnymi koszmarami. Wielu przeciera oczy ze zdumienia, uświadamiając sobie, że życie, które prowadzą, radykalnie różni się od wymarzonego. Zdają sobie sprawę, że mogą robić to, co kochają i żyć na całego.

7 codziennych błędów, które zamieniają nasze życie w piekło

→7 codziennych błędów, które zamieniają nasze życie w piekło

W czerwcu postanowiłem, aby porzucić oglądanie telewizji na 30 dni. Płyty DVD są OK, ale nie zamierzałem oglądać regularnych programów telewizyjnych, kablówki, ani nagrywać czegokolwiek na płyty. Na koniec mojej trzydziestodniowej próby byłem zadowolony z rezultatów, dlatego też kontynuuję ten eksperyment. Minęło już ponad 60 dni, więc pomyślałem, że podzielę się z wami przemyśleniami na temat życia bez TV.

8 zmian, które zaszły w moim życiu po rezygnacji z oglądania telewizji

→8 zmian, które zaszły w moim życiu po rezygnacji z oglądania telewizji

„Żyjemy tylko raz, ale jeżeli robimy to jak należy, raz w zupełności wystarczy” — Mae West

Wiedz, że jesteś na dobrej drodze, gdy możesz szczerze powtórzyć każdy z poniższych nagłówków. A jeżeli nie, masz nad czym pracować.

12 rzeczy, które powinieneś móc powiedzieć o sobie

→12 rzeczy, które powinieneś móc powiedzieć o sobie

Świat chce, byśmy pozostawali tępi. Począwszy od opłat bankowych i kończąc na dietach cud, człowieka niewykształconego łatwiej jest oszukać i zmanipulować. Ludzie czytający dobre książki zawsze będą dominować nad tymi, co oglądają telewizję.

20 rzeczy, których nie wiedzieliśmy mając 20 lat

→20 rzeczy, których nie wiedzieliśmy mając 20 lat

„Nie trać czasu, kopiąc ścianę w nadziei, że zamieni się w drzwi”. – Coco Chanel

Myśląc o osiągnięciu sukcesu, często skupiamy się na brakujących naszym zdaniem umiejętnościach oraz przyzwyczajeniach. Czasami jednak klucz do sukcesu znajduje się w umiejętności porzucania pewnych nawyków i zachowań. Zobaczmy, co można zrobić już dziś…

10 nawyków, które należy porzucić, by stać się szczęśliwym

→10 nawyków, które należy porzucić, by stać się szczęśliwym

Nie istnieją prawidłowe lub błędne odpowiedzi na poniższe pytania. Czasem zadanie właściwego pytania samo w sobie jest odpowiedzią.

50 pytań, które uwolnią Twój umysł

→50 pytań, które uwolnią Twój umysł

Jedni myślą „przed trzydziestką się ogarnę…”, drudzy mają już konkretny plan na życie, ale chcą usłyszeć Waszą odpowiedź.

Marc, autor bloga o produktywności Marc and Angel Hack Life, obchodził niedawno swoje 30. urodziny i z tej okazji podzielił się swoimi przemyśleniami nt. tego, co przeżył i zobaczył.

30 prawd o życiu, o których warto pomyśleć przed 30-ką

→30 prawd o życiu, które warto poznać jeszcze przed 30-ką

Konfucjusz mówił, że życie jest naprawdę łatwe, lecz to my je komplikujemy. Henrik Edberg zebrał w jednym miejscu listę 42 skutecznych porad.

Wiele z nich poruszaliśmy już co prawda na Lifehackerze, lecz teraz macie je zebrane w jednym miejscu i możecie dzięki nim uprościć swoje życie.

42 sposoby na ułatwienie sobie życia

→42 sposoby na ułatwienie sobie życia

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”.

Zaczynamy marzyć już w dzieciństwie. Myślimy, co chcielibyśmy osiągnąć w życiu, kim chcielibyśmy zostać i (czemu nie?) co pragniemy mieć.

Podobnie jak w przypadku czasu, jedynym zabójcą naszych marzeń jest sam człowiek. Strach i zwykłe lenistwo robią swoje – poddajemy się.

Istnieje 7 znaków ostrzegawczych, dzięki którym zorientujemy się, że zaczynamy rezygnować z marzeń.

7 objawów tego, że zaczynasz rezygnować z własnych marzeń

→7 objawów tego, że zaczynasz rezygnować z własnych marzeń

W grudniu zeszłego roku został opublikowany artykuł „30 rzeczy, które należy przestać sobie robić”.
Trudno powiedzieć, czy odmienił czyjeś życie, ale wywołał liczne dyskusje na forach.
A mimo to Waszym zdaniem pozostawia pewien niedosyt.

Rzecz w tym, że człowiek od urodzenia jest wyjątkowo odporny na wszelkiego rodzaju zakazy.
Powiedz drugiej osobie w trosce o jej dobro, że ma czegoś nie robić, a zobaczysz, że zignoruje Twoje ostrzeżenie.
O wiele sensowniejsze jest wskazanie komuś kierunku. Jest szansa, że drugi człowiek weźmie do serca nasze rady albo przynajmniej zapamięta jako alternatywę do tego, co teraz robi

30 rzeczy, które zrestartują Twoje życie

→30 rzeczy, które zrestartują Twoje życie

1 KOMENTARZ

  1. najczęściej w życiu bywa w ten sposób iż nasze rady choć by najlepsze, najbardziej trafne i szczere,spotykają się z dezaprobatą osoby do której są kierowane.Konkluzja:po to żeby zrozumieć każdy musi powielić nasze w przeszłości już popełnione błędy że by po latach przyznać nam rację