12 mocnych powodów, by kupić czytnik e-booków Amazon Kindle (i jak to zrobić najtaniej, nie odrywając się od lektury Lifehackera J)

19
1126
12 mocnych powodów, by kupić czytnik e-booków Amazon Kindle (i jak to zrobić najtaniej, nie odrywając się od lektury Lifehackera!)

Wyobraź sobie, że cała Twoja biblioteka mieści się w cieniutkim urządzeniu, książki kosztują Cię grosze, a oczy wcale nie są zmęczone. Masz do swojej dyspozycji darmowy Internet w kraju i za granicą. Dodatkowo jesteś coraz bliżej zostania minimalistą z prawdziwego zdarzenia. Najwyższa pora przedstawić czytelnikom LH wspaniałe możliwości oferowane przez ucyfrowienie biblioteki. 

Kindle jest obecnie najbardziej zaawansowanym czytnikiem książek elektronicznych, a biorąc pod uwagę kilka ekstra opcji, o których opowiemy niżej, nie pozostawia alternatywnym rozwiązaniom najmniejszych szans.

Zacznijmy od tego, że istnieją 2 podstawowe wersje produktu.
Jeżeli zastanawiasz się, którą wersję Kindle wybrać, porównaj Kindle Wi-fi (koszt: 139$, ok. 400 zł) oraz Kindle Free 3G + Wi-Fi (189$, czyli ok. 545 zł). Trzecia (tzw. Kindle DX), oferująca większy ekran, paradoksalnie w ogóle nie jest opłacalna (379$, ok. 1090 zł).

W skrócie – jeżeli chcesz również mieć dożywotni dostęp do darmowego Internetu, od razu przyjrzyj się tej drugiej wersji.

Klikając powyższe odnośniki, zobaczysz przy okazji parametry techniczne czytnika oraz dowiesz się, jak w kilku krokach kupić Kindle.

A teraz poznaj powody, dla których warto kupić swój pierwszy czytnik książek elektronicznych.

 1. Dzięki Kindle zaczniesz czytać naprawdę dużo. Proste w obsłudze, bezpieczne dla oczu urządzenie, oferujące tyle funkcji (sprawdź zresztą kolejne punkty), sprawia, że polubisz czytanie nie tylko w domu, ale i w podróży (w tym w samochodzie – czy wiesz, że Kindle potrafi również czytać książki?).
 2. Czytnik zapewnia dostęp do większości czasopism oraz książek. Nie musisz iść do kiosku „Ruchu” ani księgarni, a przy okazji oszczędzasz. Zanim wydasz choćby grosz, możesz zapoznać się z ofertą. W końcu nie chcesz kupować kota w worku.
  Nawet najnowsze pozycje często są sprzedawane za grosze – kosztują mniej niż używane książki w antykwariatach!
 3. Ekran w technologii E Ink. Nie słuchaj ludzi, którzy utrzymują, że do czytania e-booków wystarczy laptop albo tablet z ekranem LCD. Tamte urządzenia po prostu nie są przeznaczone do długiego czytania książek – odbijają światło i męczą oczy. Nie wspominając o baterii.
 4. Bateria – w Kindle będzie działała 10 dni! Hop-hop, to jeszcze nie wszystko – to w sytuacji, gdy masz włączoną sieć bezprzewodową (wi-fi). Jeżeli ją wyłączysz, bateria w Twoim nowym Kindle będzie trzymała przez 2 miesiące!
 5. Ta niesamowita oszczędność miejsca. Cóż – w końcu digitalizacja biblioteki dla wielu jest głównym powodem zakupu Kindle.

  Kindle jest mniejszy i lżejszy od papierowej wersji książki. Pomyśl – w tak małym urządzeniu możesz przechowywać do 3500 książek!
  A przecież mówimy o sytuacji, gdy z niezrozumiałych powodów nie interesuje Cię archiwizacja księgozbioru.

 6. Synchronizacja z innymi urządzeniami przenośnymi (iPadem, Androidem, iPhonem). To jest właśnie mobilność i wygoda.
 7. Amazon może stać się Twoim pierwszym pracodawcą. Twórca Kindle wręcz zachęca do publikowania własnych e-booków i tłumaczy, jak napisać swoją pierwszą książkę (przekornie podpowiadamy, że 90% książek nt. rozwiązywania własnych problemów zawiera te 12 krótkich porad: Jak opublikować swoją pierwszą książkę – poradnik dla wydawców).
 8. Kindle zawsze pamięta stronę, na której zatrzymał się czytelnik, nawet jeżeli tamten czyta kilka książek naraz.
 9. Wiele książek jest oferowanych zupełnie za darmo.
 10. Darmowy Internet. Ciężko jest w to uwierzyć, ale Kindle w wersji Free 3G oferuje dostęp do Internetu zupełnie za darmo. Żadnego abonamentu, żadnych opłat.12 mocnych powodów, by kupić czytnik e-booków Amazon Kindle (i jak to zrobić najtaniej, nie odrywając się od lektury Lifehackera!)Oczywiście Kindle nie jest odpowiednim urządzeniem do ciągłego surfowania w Internecie, jednak jeżeli potrzebujemy sporadycznie sprawdzić skrzynkę mailową albo przejrzeć najnowsze pozycje w księgarniach elektronicznych, ta funkcja okaże się bardzo przydatna.
 11. Możesz wyróżnić interesujący Cię wyraz i sprawdzić jego znaczenie we wbudowanym słowniku. Aha, skoro mówimy o słowniku, dzięki czytnikowi ułatwisz sobie naukę języków obcych.
 12. Jeżeli masz kiepski wzrok (sprawdź, nie odchodząc od komputera), zawsze możesz zwiększyć czcionkę.

Przeanalizuj, która wersja Kindle jest najlepsza dla Ciebie: Kindle Wi-fi | Kindle Free 3G + Wi-Fi | Kindle DX