11 sposobów na zostanie przeciętniakiem

7
1331

11 sposobów na zostanie przeciętniakiem-1

W naszym dzieciństwie, które przypada na lata 70 i 80, nie wypadało wyróżniać się na tle innych. Może po części był winny socjalizm z jego szarością i przekonaniem, by żyć tak jak inni?
Patrzyliśmy na zapracowanych rodziców i wiedzieliśmy, że należy dobrze się uczyć, następnie ukończyć dobrze studia, znaleźć pracę, które zapewni jakieś pieniądze i, wreszcie, ustatkować się przed trzydziestką.

Teraz życie stało się jaskrawsze. Można rozwijać swoje pasje i umiejętności, podróżować po egzotycznych krajach. Można rozwijać nie znaczy że każdy to rozwija.

W komiksie 11 sposobów na zostanie przeciętniakiem zobaczycie model przeciętnego średniostatystycznego mieszkańca naszej planety. Jeżeli znajdziecie w nim którąś ze swoich cech, będziecie wiedzieli, co trzeba zmienić.

11 sposobów na zostanie przeciętniakiem-2

1. Akceptuj wszystko co widzisz i słyszysz. 2. Niczego nie podważaj

11 sposobów na zostanie przeciętniakiem-3

3. Zdaj na studia, bo tak „wypada”, a nie dlatego, że masz na to ochotę. 4. Spędzaj w pracy 40 godzin tygodniowo, jednak pracuj produktywnie tylko przez 10 z nich.

11 sposobów na zostanie przeciętniakiem-4

5. Wybierz się parę razy w życiu do jednego z najtańszych, a do tego bezpiecznych i sprawdzonych miejsc (sprawdzonych przez wszystkich znajomych) 6. Weź kredyt, możliwie na jak największą kwotę i spłacaj go przez 40 lat.

11 sposobów na zostanie przeciętniakiem-5

7. Nie próbuj uczyć się języków obcych – Polacy nie gęsi i swój język mają. Poza tym za granicą jest wielu naszych. 8. Myśl o napisaniu książki, ale nigdy tego nie rób.

11 sposobów na zostanie przeciętniakiem-6

9. Pomyśl również o założeniu biznesu, ale nigdy tego nie rób. 10. Nie wyróżniaj się z tłumu.

11 sposobów na zostanie przeciętniakiem-7

11. Czekaj aż życie zrobi ci prezent.

11 sposobów na zostanie przeciętniakiem-8

11 sposobów na zostanie przeciętniakiem-tutaj jest pochowany zupełnie przeciętny człowiek

[via Zen Pencils]

7 KOMENTARZE