Wideo: 1000 wykładów TED, 6 słów

0
1088

W archiwum Lifehackera znajduje się niemało przykładów tego, jak automatyzacja potrafi zaoszczędzić nam czas, którego tak rozpaczliwie potrzebujemy na realizację swoich celów życiowych.
To tym można wytłumaczyć spore zainteresowanie organizerami, aplikacjami do GTD. Ktoś idzie o krok dalej i wyrywając życiu minuty (a w skali roku całe dni!) używa stałej Wadswortha, tnie filmy Snipreelem, słucha audiobooków z przyspieszonym odtwarzaniem.

Znacie doskonałe wykłady TED, podczas których można dowiedzieć się przydatnych rzeczy w maksymalnie krótkim czasie.
Lektorzy streszczają swoje myśli w ciągu maksymalnie 19 minut, a niektórym udaje się skrócić swoje wystąpienia nawet do 5. I popularność tych wystąpień jest zrozumiała – częstokroć taki wykład jest bardziej efektowny i łatwy do przyswojenia niż półgodzinne lanie wody (porównajcie z atomową metodą tworzenia prezentacji Setha Godina).

A mimo to Sebastian Wernicke uważa, że każdy wykład TED może być streszczony w sześciu słowach, a nawet jeszcze mniej.

Co więcej, sprowadził WSZYSTKIE wykłady TED do jednego 6-wyrazowego zdania. Jakiego? Dowiecie się po obejrzeniu jego lakonicznego wykładu.

1000 wykładów TED, 6 słów

(Flickr/comedy_nose)

Może pomyślicie, że streszczenie 10 wykładów TED w 6 słowach to szaleństwo. Wcale nie, czego przykładem jest profesor statystyki, Hans Rosling.

Z pewnością wielu z Was widziało jego wykłady. Jest ich w internecie osiem, i w zasadzie da się je wyrazić 4 słowami, bo sprowadzają się do stwierdzenia: z naszą intuicją jest bardzo źle. Zawsze dowiedzie, że nie mamy racji.