10 wyjątkowych sposobów na wykorzystanie torebek po herbacie

2
2240

Herbata ma mnóstwo korzyści dla zdrowia – jest dobra w profilaktyce raka, zmniejsza ryzyko zawału i innych chorób. Wreszcie ożywia komórki. A co się dzieje po tym jak wypijemy ostatni łyk tego napoju? Wyrzucamy torebkę do kosza.

Będziecie zdziwieni, jak wiele istnieje sposobów na powtórne wykorzystanie torebek po herbacie. Oto kilka z nich.

Ukojenie dla zmęczonych i podrażnionych oczu

Skutkiem nieprzespanej nocy są spuchnięte oczy. Można oczywiście wykorzystać lód, jednak torebka po herbacie działa lepiej. Zmocz ją w lodowatej wodzie i przyłóż do powieki jako okład. Herbata odmładza cerę, usuwa zaczerwienienie oraz opuchliznę. Szczególnie powinni wypróbować ten sposób osoby cierpiące na ostre zapalenie spojówek.

10 wyjątkowych sposobów na wykorzystanie torebek po herbacie

Nadaj smak mięsu

Mięso smakuje doskonale, gdy odpowiednio je przyrządzimy. W przeciwnym razie będzie mdłe, żylaste i nieapetyczne. Oto jedna z rad, które mogą pomóc: wykorzystaj do zamarynowania mięsa torebki po herbacie (albo nawet resztki herbaty). Słodycz napoju doda aromatu twojemu daniu z grilla.

Mniej „wybuchowe” drinki

Jeżeli jesteś stałym czytelnikiem Lifehackera, z pewnością dbasz o swoje zdrowie i wiesz, jak niekorzystny wpływ na twoje zdrowie mają drinki i ogólnie napoje alkoholowe. Aby zmniejszyć poczucie winy z powodu wypicia „kilku głębszych”, możesz zastąpić połowę objętości herbatą.
Zanurz zużytą torebkę po herbacie w zimnej lub gorącej wodzie i pozostaw na parę minut. Następnie dolej taką samą ilość alkoholu i porządnie wymieszaj. W konsekwencji napój będzie zawierał mniej kalorii oraz cukru, lecz smak będzie bardziej intensywny.

(Foto: naama)

Bezpieczny środek czyszczący

Herbata efektywnie usuwa tłuszcz i brud ze szkła, podłóg, a nawet linoleum. Dlaczego zatem nie wykorzystać jej jako kolejny bezpieczny środek czyszczący? Herbata nadaje się również do mycia drewnianych podłóg, blatów kuchennych oraz niefarbowanych drewnianych mebli. Upewnij się tylko, że zrobiłeś to jak należy, jeżeli nie chcesz mieć plam.

Usuwanie brodawek

Brodawki są ohydne i szpetne. Istnieje liczne domowe sposoby na ich usunięcie. Jednym z nich są wykorzystane torebki po herbacie.W Zmocz je w gorącej wodzie i przyłóż do kurzajki na 20-30 minut. Pamiętaj, by później taką torebkę wyrzucić do śmietnika.
Ten sposób jest gorszy i nie tak szybki, jak wykorzystanie octu, ale i tak warty wypróbowania!

Odświeżanie pomieszczeń

Torebki po herbacie wsiąkają wodę, ale to samo dotyczy przykrego zapachu butów lub szaf. Umieść kilka nierozpakowanych/niewykorzystanych torebek na półmisku, a następnie włóż do szafy. W przypadku butów wystarczy do każdego z nich włożyć po jednej torebce.

Ulga dla ust

Odczuwasz przeraźliwy ból w jamie ustnej? Może ustać sam, jednak możesz to przyspieszyć. Herbata pomoże również w zatrzymaniu krwawienia po usunięciu zęba.

Pomoc przy oparzeniach słonecznych i trądziku

Zużyte torebki po herbacie można wrzucić do wanny, jeżeli zbyt długo wylegiwaliśmy się na plaży. Przemyj poparzone obszary skóry herbatą zaparzoną z wykorzystaniem zużytych torebek. Po kilku podejściach poczujesz przyjemny chłodek i ukojenie.

Nawożenie roślin

Oto świetny sposób na ponowne wykorzystanie zużytych torebek po herbacie, które nam zostają po każdej uczcie herbacianej: wysypujemy zawartość torebek do doniczki. Ten prosty zabieg pozwala roślinom na łatwiejsze wchłanianie wody oraz zatrzymywanie wilgoci. Jeżeli masz problem z dziurkami w doniczkach, znowuż możesz wykorzystać torebkę po herbacie. Szczególnie dobrze to działa w przypadku kwietników wiszących.

Obudź w sobie artystę

Co w pierwszej kolejności powoduje, że niezwłocznie wyrzucamy zużyte torebki? Ponieważ pozostawiają plamy. Pozostaw je na dłużej na powierzchni, a zobaczysz nieprzyjemne efekty. Dlaczego zatem nie wykorzystać torebek po herbacie jako zamiennik do drogich barwników? Możesz wykorzystać je do rysowania na papierze i tkaninach lub w hafciarstwie.

[via]

Czy znacie jakieś inne sposoby na wykorzystanie torebek po herbacie?

2 KOMENTARZE