10 wciągających gier dla znudzonego projektanta

0
5256

Czy uważasz, że trudno znaleźć wymówkę, żeby zrobić sobie przerwę od twoich obowiązków projektowania? Jeśli tak, te piekielnie wciągające gry są idealne dla ciebie. Każda jest doskonała do gry podczas przerwy na kawę, niezależnie od tego ile trwa. I jeśli ktoś zapyta, możesz odpowiedzieć, że te gry pomagają doskonalić twoje zdolności projektowania. Poważnie.

Poniżej znajdziesz 10 wciągających gier, które przetestują twoja wiedzę związaną z projektowaniem: czcionki i kerningi, kolory i odcienie, hex kody, układy stron i wiele więcej. Wyścig z czasem, porównanie wyników z kolegami projektantami, a przede wszystkim dobra zabawa.

Kolor

Myślisz, że znasz amarantowy z fuksją lub kolor śniegu z kości słoniowej? Oto szansa, żeby sprawdzić oko w subtelnych różnicach odcieni, wyścig z czasem, żeby rozpoznać poprawny wzór i kolor w tej świetnej grze od Kolor.

kolorKern Type

Równomierne projektowanie tekstu na stronie, lub „kerning” znany w typografii biznesowej, jest trudniejszy, niż się wydaje. Jednak, każdy szanujący się projektant powie ci, że to integralna część tworzenia zgrabnej treści na stronie.

KernShape Type

To wyśmienita sztuka tworzenia listów, szczególnie jeśli chcesz stworzyć estetycznie przyjemny obraz na ekranie. Sprawdź swoje umiejętności w tej kompatybilnej z tabletem grze. To trudniejsze niż się wydaje.

shapeHex Invaders

Ktokolwiek powiedział, że systemy szesnastkowe (hex kody) były nieużyteczne w codziennym życiu oczywiście nigdy nie grał w tę grę! Oparta na klasycznej grze zręcznościowej, ale oczywiście ze sprytnie wplecionym projektowaniem. Aby zniszczyć najeźdźców, musisz dopasować podane szesnastkowe kody, które pojawiają się na górze ekranu.

HexBrandseen

Brandseen daje ci szansę, aby połączyć twoją wiedzę o najbardziej znanych markach na świecie, ze sprawnością w rozpoznawaniu kolorów. Zobaczysz 9 najbardziej charakterystycznych logo, a potem musisz użyć swoich umiejętności, żeby dopasować właściwy kolor do projektu logo.

brandsenOdd one out

Odd one out w ciekawy sposób podchodzi do tematu gier na rozpoznawanie kolorów Musisz znaleźć niepasujący element, ale ostrzegamy, gra staje się coraz bardziej podchwytliwa! To świetny sposób, aby trenować swoje oczy, przyzwyczaić je do delikatnych różnic między odcieniami, co jest zawsze przydatne, kiedy projektujemy stronę.

OddColor Run

Jeśli sądzisz, że jesteś dobry w rozpoznawaniu subtelnych różnic pomiędzy kolorami, ta gra jest dla Ciebie. Pozwala sprawdzić, jak skutecznie rozpoznajesz jaśniejszy kolor od ciemniejszego, pod presją czasu. Musisz mieć błyskawiczny refleks i szybkie palce, żeby osiągnąć dobry wynik, znakomicie sprawdza się w rywalizacji z przyjaciółmi.

color runPixel perfect

Pixactly to gra, która ocenia, w jakim stopniu rozpoznajesz piksele. Wszystko, co musisz zrobić to narysować czworokąt, który dopasowuje szerokość i wysokość do podanych wymiarów i zobaczyć jak blisko jesteś poprawnej odpowiedzi. Brzmi łatwo, prawda? Istnieje tylko jeden sposób, żeby się dowiedzieć czy faktycznie to takie proste.

PixactlyThe Rather Difficult Font Game

Jako projektanci, cały czas używamy czcionek. Więc dlaczego ich nazwy są tak trudne do zapamiętania? Jeśli wciąż szukasz nazwy czcionki, którą masz na końcu języka, oto gra, która pomoże ci poprawić twoją wiedzę i sprawi, że zrozumiesz subtelne różnice pomiędzy stylami czcionek.

FontDedesign The Web 2

To niesamowite, jak natychmiast rozpoznawalne są niektóre strony, widząc tylko ich układ. Ten fascynujący quiz dowodzi, że będziesz zdumiony, jak wiele stron rozpoznajesz, ale nie jesteś całkiem pewny do jakiej witryny je przypisać!

dedesign