10 sekretów, które chowa pociągający człowiek

2
3851

Każdy z nas spotkał w swoim życiu osobę, której po prostu nie da się nie lubić. Osobę czującą się w każdym towarzystwie jak ryba w wodzie. Tacy ludzie mają w życiu znacznie łatwiej, gdyż zawsze znajdzie się ktoś chętny im pomóc, a i oni często wspomagają innych, jeśli tylko są w stanie. Czy taki typ zachowań jest możliwy do wyuczenia? Czy może tylko nieliczni szczęściarze z mlekiem matki wyssali tę umiejętność, że wydają się pociągający dla wszystkich dookoła? Podane przeze mnie „sekrety” mogą pomóc nieco wyjaśnić tę zagadkę.

(Zdjęcie: Maryland GovPics/Flickr)

1. Szacunek na pierwszym miejscu

Jeśli nauczymy się, że wszyscy dookoła są równi, znacznie łatwiej będzie nam nie dać plamy podczas spotkania biznesowego, czy to poprzez traktowanie z wyższością kelnera, czy też w stosunku do osoby, z którą liczymy na owocną współpracę. Trzeba uwierzyć, że nie jesteśmy lepsi niż inni, mimo że wszyscy się od siebie różnimy.

2. Jedna zasada może wszystko zmienić

Często wspomina się o tym, aby traktować każdego tak, jak sami chcielibyśmy być traktowanymi. W tej zasadzie jest jednak duży błąd: nie każdy potrzebuje takiego traktowania jak my. Dlatego też warto poświęcić chwilę, aby zastanowić się, czego chce osoba, z którą przyjdzie nam spędzić czas, niezależnie czy mowa o biznesie, czy nowych znajomościach. Odkrycie pragnień drugiej osoby, choć nie jest łatwe, a czasami wręcz niemożliwe, daje gwarancję, że będziemy mogli traktować ją tak, jakby tego chciała.

3. Rozmowy o niczym używane w nadmiarze przyczyniają się do śmierci towarzyskiej

Poznając nową osobę, dobrze jest wyczuć grunt poprzez właśnie pogawędki. Jednak nie sprawimy, że staniemy się dla ludzi bardziej pociągający, jeśli przyjdzie nam zamęczać współrozmówcę rozmowami niedającymi żadnej przyjemności intelektualnej, gdyż nie wkraczają one głębiej w żaden temat. W tym samym czasie, kiedy dobijamy swoje szanse na udaną znajomość, uciekając od pewnych pytań i tematów, możemy zaimponować innym swoją inteligencją i szybką reakcją na zmienność w rozmowie.

4. Koncentracja na innych da nam pewność, że ludzie czują się dobrze z nami

Nie można myśleć zbyt wiele o sobie. Kiedy tylko pokażemy, że jesteśmy zbyt egoistyczni, za często mówimy o sobie lub po prostu nie potrafimy słuchać innych, nikt nie będzie chciał spędzać z nami zbyt wiele czasu. Dlatego też warto czasem schować telefon do kieszeni, wyłączyć telewizor i oderwać się na chwilę od codziennych zajęć. Skoncentrujmy się na tym, co mówi do nas znajomy, a nie na naszej reakcji na jego słowa. Nie kosztuje to zbyt wiele, a da przyjemność nie tylko ludziom, z którymi przyjdzie nam przebywać, ale także nam.

5. Jeśli zaczniemy zbyt mocno próbować, staniemy się sztuczni

Starając się pokazać, jak niezwykli jesteśmy, odniesiemy dokładnie przeciwny skutek. Tak łatwo jest przecież udowodnić ludziom, że przechwalamy się tym, jak nasze zachowanie jest odpowiednie, a my sami najlepsi. Nikt nie lubi samochwał. Dlatego też dobrze jest słuchać raczej tego, co mówią inni, a w odpowiednich momentach przekazać im przykłady z naszego życia.

6. Znajdź granicę pomiędzy faktem a opinią, a staniesz się rozpoznawany jako pociągający rozmówca

Staniesz się odbierany jako pociągający człowiek, jeśli z gracją i talentem wybrniesz z każdego, nawet niewygodnego lub kontrowersyjnego tematu. Ważne w takiej sytuacji jest zaznaczenie, iż pewne słowa są opinią, a nie faktycznym stanem rzeczy. Sprawi to, że nie postawimy osób o innych poglądach przed niewygodną sytuacją, w której to nie mogliby przedstawić swojej opinii. Osoby zachęcone do dyskusji staną się przy nas bardziej rozluźnione.

7. Autentyczność jest najlepszym sposobem na zainteresowanie swoją osobą

Sprawmy, że ludziom będzie łatwo dostosować się do naszego stylu życia. Nie można udawać kogoś, kim się nie jest, sztuczność jest łatwa do wyczucia, a nikt nie lubi oszustów. Zauważmy, że sami uciekamy od osób, które nie dają się poznać i nie pokazują jak się czują w naszym otoczeniu.

8. Uśmiech daje szczęście wszystkim dookoła

Na ulicach widać tysiące ludzi, którzy gdziekolwiek zmierzają, wyglądają jak skazańcy idący na stracenie. Chyba każdy doświadczył kiedyś niespodziewanego uśmiechu od nieznanego sobie przechodnia, który sprawił, że humor w jednej chwili się nam poprawił. Starajmy się stać osobami, które pokazując w każdej sytuacji swój uśmiech, naprawiają mały świat dookoła siebie.

9. Pociągający człowiek także dobrze wygląda

Jeśli wyglądacie reprezentacyjnie stajecie się pociągający dla otoczenia. Oczywiście nie można przesadzać, ale trzeba zrozumieć fakt, że sprawianie, iż dobrze się wygląda, jest niczym sprzątanie domu przed przyjściem gości. Nie zapominajmy, że nie robimy tego, aby się popisać, ponieważ to od razu widać. Skoncentrujmy się na tym, aby dobrze wyglądać i zapomnijmy o tym, kiedy już to nastąpiło.

10. Jest wiele przyczyn, aby kochać życie

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, znajdźmy powód, aby kochać życie. Może to być rodzina, przyjaciele, nieważne, byle tylko działało. Ludzie podchodzący do życia z miłością, są bardziej otwarci i nie sprawia im problemu kontakt z innymi. Zauważmy, że każdy ma jakieś problemy w życiu, ale nie można się nimi przejmować, w końcu jutro będzie lepiej.

Powyższe rady są jedynie wskazówkami, jak można spojrzeć na siebie i poprawić pewne rzeczy. Jest to jednak tylko jedna z wielu dróg. Bądźmy dobrzy dla innych, a wszystko ułoży się tak, jak przedstawiłem to powyżej. Mimo że wszystko, co wymieniłem, wydaje się proste, wcale takie nie jest. Mam nadzieję, że gdy przyjdzie nam kiedyś minąć sie na ulicy uśmiechniemy się do siebie nawzajem i pójdziemy dalej w lepszych nastrojach.

2 KOMENTARZE