10 rzeczy, których można się nauczyć od dzieci

0
994
10 rzeczy, których można się nauczyć od dzieci

Bycie dzieckiem jest cudowne, a zachowanie w sobie dziecięcej radości po wielu latach – jeszcze wspanialsze.

Każdy z nas z czasem będzie miał dzieci, a niektórzy już nawet mają. Dzieci dorastają i dążą do samodzielnego, dorosłego życia. Jeśli będziesz uważnie obserwował to, jak one rosną, to zauważysz w nich mnóstwo przydatnych rzeczy, których Ty jako przedsiębiorca będziesz się mógł od nich nauczyć. Dlatego też wspólnie oceńmy niezwykłe podejście dzieci do życia, ich nowe pomysły i nieustanną radość spowodowaną różnymi drobiazgami.

(Foto)

1. Dziecięca logika

Dzieci zawsze się wszystkim interesują. One przypatrują się wszystkiemu i analizują to, co zobaczą. I tak jakby od nowa przyswajają wszystkie rzeczy. Także przedsiębiorcy powinni patrzeć na swój biznes, jak również biznes konkurencji czujnym spojrzeniem. Czasami rewolucyjne pomysły idą w parze z nowym sposobem myślenia. Trzeba myśleć i robić tak, żeby nie poddawać się zwyczajnym prawom logiki.

2. Dzieci są ciekawskie

Dzieci zawsze chcą dużo wiedzieć o świecie, o przedmiotach, które je otaczają, o tym, jak wszystko działa i oczywiście o tym, kim są ci wszyscy ludzie wokół. One rosną i się rozwijają, ale zachowują naturalną zdolność do absorbowania i zapamiętywania ogromnej ilości informacji. Przedsiębiorca powinien również szukać nowych informacji, zbierać nowe pomysły i się rozwijać. Nigdy nie przestawaj szukać. I staraj się wydobyć wszystko, co najlepsze dla Twojego rozwoju.

3. Twórcy

Dzieci są bardzo pomysłowe. One nieustannie tworzą coś nowego. Znajdują jakiś przedmiot i natychmiast wymyślają jego nową funkcję. Łatwo znajdują nowe rozwiązania dla problemów, jak się tylko one pojawią. Dzieci nie boją się popełniać błędów i zawsze mają swoje zdanie na każdy temat. Przedsiębiorcy powinni być tak odważni i nie mniej pomysłowi w swoim podejściu do pracy i biznesu.

4. Komunikatywność

Gdy dziecko wyjeżdża na letni obóz, idzie do nowego przedszkola lub szkoły, na samym początku poznaje nowych przyjaciół. Jako dorośli stopniowo tracimy umiejętność komunikowania się, tak po prostu i bez wysiłku tworzenia nowych relacji. Jak się okazuje, tak naprawdę podstawą działalności są kontakty z innymi ludźmi. Istotne jest to, żeby się komunikować, przyjaźnić, dowiadywać się więcej o ludziach, którzy pojawiają się w Twoim życiu.

5. Dzieci korzystają z tego, co mają

Kiedy dziecko stawia czoła jakiemuś problemowi, to ono wykorzystuje wiedzę i narzędzia, które posiada. Na przykład, jeśli chce wejść na duże, wysokie drzewo, to często używa roweru jako drabiny. Małe firmy także powinny zacząć umiejętnie wykorzystywać wszystkie narzędzia, które mają. Nie posiadasz biura? Pracuj w kawiarni, wspólnie, bądź też w domu. Nie masz środków na zakup drogiego oprogramowania komputerowego? Wykorzystuj Google App lub Open Office. Bądź pomysłowy i zadowolony z tego, co posiadasz.

6. Dzieci są zależne od innych ludzi

Dzieci są zależne od siebie, ale także od dorosłych, którzy są obecni w ich życiu. One potrzebują pomocy, kiedy się uczą, trzeba je nakarmić i ubrać. Od kogo one oczekują pomocy? Od nas i oczywiście od Ciebie. Przedsiębiorca również jest zależny od swoich układów, zwolenników, współpracowników i inwestorów. Rozkręcenie biznesu bez polegania na kimś jest praktycznie niemożliwe, dlatego też nawet ci przedsiębiorcy, którzy odnoszą sukcesy, powinni zwracać się o pomoc, kiedy tego potrzebują.

7. Dzieci wiedzą jak cudownie spędzić czas

Pamiętasz, jak zjeżdżałeś rowerem z górki? Najweselsze i najsilniejsze przeżycia to prędkość i wiatr wiejący w twarz. Przy prowadzeniu niedużego biznesu przeżycia powinny być właśnie takie. Konieczna jest umiejętność ryzykowania. Poczuj,że podążasz do przodu z ogromną prędkością. Tylko nie zapominaj o trzymaniu rąk na kierownicy i obserwowaniu swoich ruchów.

8. Dzieci próbują wszystkiego

Na pewno wiesz, że wcale nie nadajesz się na muzyka, koszykarza, czy też tancerza. Jak byłeś dzieckiem, na pewno zdążyłeś się o tym przekonać. Jednak niewątpliwie próbowałeś tego z ciekawości, tylko po to, żeby miło spędzić czas z innymi dziećmi.

Przedsiębiorcy często muszą robić to, co im się niekoniecznie udaje. Współpraca z ludźmi jest Twoją słabą stroną? Jednak nie jest tak, że powinieneś lekceważyć współpracowników i system zarobków. Nie posiadasz 1C? Ale to nie oznacza, że nie będziesz musiał się z tym zetknąć.

9. Pieniądze nic nie znaczą

Dzieci wolą cukierki niż pieniądze. Przynajmniej tak było, jak my byliśmy dziećmi. Jednak nie jest tak, że zamiast wypłaty trzeba dawać batoniki. Zwraca się tylko uwagę na to, że należy doceniać zabawne, miłe rzeczy. Przecież pogoń za zyskiem jest tylko jednym z celów Twojego biznesu, lecz nie jedynym.

10. Dzieci wiedzą jak zapewnić sobie rozrywkę

Ile razy widziałeś swoje dziecko bądź też cudze bawiące się same z sobą. Dzieci nie potrzebują tego, by ktoś zapewniał im rozrywkę. One mają zabawkę, książkę, telewizję, rower. Jeśli Ci się znudziło to, co robisz, to nie trzeba się tym nawet zajmować.