10 praktycznych porad jak każdy może podróżować po świecie prawie za darmo

4
2578
10 praktycznych porad jak każdy może podróżować po świecie prawie za darmo

Życie w ciągłym ruchu jest szalenie fascynujące. Jednak za zmianę miejsca oraz nowych znajomych trzeba płacić. Jak zatem podróżować po świecie, by na tym nie ucierpiał nasz budżet?

Przygotowaliśmy dla was listę 10 stron, które pomogą zaoszczędzić pieniądze na biletach.

(Foto: MikeBehnken)

1. CouchSurfing. Ta strona umożliwia podróżowanie po świecie dla wszystkich i bez większych wydatków. Po przyjeździe do obcego kraju mamy możliwość zamieszkania w miejscowej rodzinie. Co więcej, gospodarze mogą nam towarzyszyć podczas zwiedzania i pomogą ciekawie spędzić czas.

Regulamin społeczności zabrania żądania opłat od gości, jednak mile widziane są prezenty lub pomoc przy domu.

2. Turtle Teams (żółwie zespoły). Jest to nazwa tysiąca niewielkich grup rozproszonych po całym świecie. Pomagają w ratowaniu żółwi, którym zagraża wyginięcie. Więcej informacji znajdziecie na stronach Sea Turtle Restoration Project oraz Sea Turtle Conservancy.

3. Conservation Volunteer (Australia i Nowa Zelandia). Nazwę organizacji można w przybliżeniu przetłumaczyć jako wolontariusze w obronie przyrody. Głównym celem uczestników jest ochrona natury oraz rozwój agroturystyki. Istnieje również brytyjski odpowiednik – BTCV (British Trust for Conservation Volunteers).

4. Sudan Volunteer Programme. Program jest skierowany na pomoc dzieciom sudańskim w nauce języków obcych. Dla tych, co znają język angielski jest to niezły sposób na dodatkowe pieniądze w lecie.

5. Appalachian Trail Conference. Celem – zachowanie niezwykle cennych zasobów organizacji, a mianowicie 250000 arów zielonej ziemi od stanu Man do Georgii.

6. Trip Leader for HF Holidays. (Europa) to jedna z najpopularniejszych organizacji europejskich wysyłająca wszystkich chętnych na wycieczki piesze.

7. Help Exchange. na tej stronie są wylistowani gospodarze z całego świata, którzy potrzebują pomocy – praca na farmie lub w ogrodzie, szkole lub kościele, na budowie lub w organizacji społecznej.

8. Peace Corps. to unikalna szansa na życie i pracę za granicą. Pracujemy w różnych branżach, zaczynając od służby zdrowia i kończąc na projektach ekologicznych. Oprócz tej organizacji istnieje również amerykański odpowiednik tej organizacji – Voluntary Services Overseas (Dobrowolne usługi za granicą).

9. United Nations Volunteers – wolontariusze ONZ – świadczy szerokie spektrum pomocy, zaczynając od działań w służbie zdrowia i kończąc na pomocy ofiarom kataklizmów.

10. World Wide Opportunities on Organic Farms. Każdy, kto chce pracować na farmie przez 6 godzin dziennie, wypełnia formularz, w którym zadeklaruje chęć wykonywania prac w rolnictwie. W zamian farmerzy oferują dach nad głową oraz jedzenie. Mamy niezły wybór – po wybraniu kraju otrzymujemy listę wszystkich farmerów-uczestników programu. Pozostaje jedynie wykręcić numer i ustalić terminy oraz warunki pobytu. Obecnie WWOOF działa w 53 krajach.