10 oznak niedopasowania, których nie należy ignorować

0
2007
10 oznak niedopasowania, których nie należy ignorować

Kiedy para chodzi na randki, łatwo jest zignorować wiele dzielących je różnic i uznać je za nieważne. Nawet pary, które są ze sobą przez długi czas lub są zaręczone, często zakładają, że sprawy, w których się nie zgadzają, z czasem znikną. W rzeczywistości na ogół jest wprost przeciwnie. Kwestie, które mogą wydawać się początkowo małe, zazwyczaj staną się większymi przeszkodami w związku.

Przedstawiamy parę punktów, dzięki którym będziecie mogli zawczasu wykryć oznaki niedopasowania.

(Zdjęcie)

Co może spowodować niedopasowanie

1. Poglądy religijne. Nawet jeśli Twoje poglądy religijne nie wydają się żadnemu z Was na tym etapie ważne, to coś, co często zmienia się, kiedy osoba dojrzewa. Jeśli istnieje duża różnica pomiędzy wierzeniami i praktykami dwóch osób lub nawet dwóch rodzin, może się to stać trwającym źródłem konfliktów, które są pełne emocji.
2. Zarządzanie finansami. Pieniądze są jednym z największych obszarów konfliktu dla prawie każdej pary. Rzadko znajdą się dwie osoby, które zgadzają się w każdej podejmowanej, finansowej decyzji. Z tego powodu im bardziej dwie osoby zgadzają się w tej kwestii, tym lepiej.
3. Rodzicielstwo. Kiedy jedna osoba desperacko pragnie dzieci, a druga nie, zakładanie, że któraś strona zmieni swój punkt widzenia w przyszłości, może być dużym błędem. Oczywiście często ma to miejsce, ale czasami z biegiem czasu problem może stać się sytuacją bez wyjścia.
4. Życie towarzyskie. Z reguły introwertycy i ekstrawertycy często się przyciągają. Towarzyska osobowość ekstrawertyka dostarcza rozrywki introwertykowi, a cicha natura introwertyka zapewnia ekstrawertykowi poczucie stabilności i spokoju. Niestety te same rzeczy, które ich przyciągają, mogą ich też rozdzielić. Kiedy dwa, tak odmienne typy osobowości przyciągają się, muszą zrozumieć, że ich towarzyskie nawyki nie są zgodne. Jedno stale będzie chciało wychodzić ze znajomymi, a drugie będzie wzdrygać się na samą myśl.
5. Związki z rodziną. „Nie biorę ślubu z jej/jego rodziną. Wychodzę za nią/niego”. Niestety jest to rzadko prawda. Kiedy wchodzisz z kimś w długoterminowy związek, zazwyczaj musisz radzić sobie również z członkami jego/jej rodziny. Jeśli wcześnie w Twoim związku masz konflikty związane z rodziną, z czasem z pewnością się one pogłębią. To duży znak ostrzegawczy o nadchodzących kłopotach.
6. Rozwiązanie konfliktów. Co stanie się, kiedy dojdzie do konfliktu? Czy jesteście w stanie przedyskutować problem lub czy jedno z was, bądź oboje kończą go krzykiem, albo może jedno z was zawsze poddaje się drugiemu i próbuje uniknąć konfliktu, bądź co gorsza, kłótnie zamieniają się w przemoc fizyczną. Nie oczekuj znowu na zniknięcie lub polepszenie tych problemów bez pewnego rodzaju interwencji, która nauczy Cię, jak poradzić sobie z konfliktem w nowy sposób.

Warto przeczytać:

7. Zwierzęta domowe. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważną może być to sprawą. Istnieją ludzie, którzy nie mogą wyobrazić sobie życia bez zwierzaka w ich domu. Inni wcale nie tolerują zwierząt domowych. Czasami te dwie osoby spotykają się i zakładają, że ta druga osoba zmieni swój punkt widzenia. Założenia są podstawą wielu nieudanych związków. Upewnij się, że wiesz, jak bardzo druga osoba kocha zwierzęta lub ich nienawidzi.
8. Wartości moralne. Co jest dobre a co złe? Nie każdy posiada tę samą listę. Posiadanie dużej różnicy w opiniach w tym obszarze utrudni dwóm osobom uzyskanie kompromisu.
9. Znajomi. Czy wszyscy macie tych samych znajomych lub czy istnieje podział pomiędzy „twoimi” przyjaciółmi a „moimi”. Czy któreś z Was czuje niechęć do grupy znajomych drugiej osoby. To kolejna przepaść, która z czasem poszerza się zamiast zwężać.
10. Wspólne zainteresowania. Co macie wspólnego, co w równym stopniu lubicie. Czy istnieje coś takiego? Zaskakująca jest liczba par, które biorą ślub i odkrywają potem, że nie ma rzeczy, którą oboje lubią robić. Można sobie z tym poradzić w związku, ale zawsze będzie on mocniejszy, jeśli macie co najmniej jedną czynność, do której jesteście entuzjastycznie nastawieni.
Nie bój się przyznać, że są obszary, w których oboje patrzycie na rzeczy w różny sposób. To normalne. Jednak ważne jest także to, aby poważnie rozważyć kontynuację związku, jeśli dzieli was zbyt wiele obszarów określonych powyżej.

[via]