10 ekstremalnych miejsc do zwiedzenia dla turystów o mocnych nerwach.

2
1299
Poznaj 10 ekstremalnych miejsc stworzonych dla turystów żądnych niezapomnianych wrażeń.
10 ekstremalnych miejsc dla turystów kochających adrenalinę!

 

Skorzystaj z szerokiej oferty ekstremalnych miejsc i przeżyj największą przygodę życia.

Wakacje to długo wyczekiwany czas odpoczynku zarówno dla starszych, jak i dla młodszych. Jedni decydują się na wczasy nad morzem, inni wyjeżdżają w góry. Są też tacy turyści, dla których wakacje all-inclusive to nuda. Poszukują oni mocniejszych wrażeń i niezapomnianych doświadczeń. Dla osób lubiących adrenalinę istnieje mnóstwo ekstremalnych miejsc w różnych strefach czasowych i na różnych kontynentach.

Zapoznaj się z listą niebezpiecznych destynacji, w których panują skrajne warunki, surowy klimat i arcytrudne atrakcje turystyczne i zaplanuj wakacje życia.

Hiszpańskie El Caminito Del Rey wśród ekstremalnych miejsc na świecie

Hiszpania na mapie najbardziej ekstremalnych miejsc na świecie.
Hiszpania to idealny kierunek dla każdego, odważnego turysty.

To na pozór zwykła kładka przymocowana do stromych ścian wąwozu Gaitanes, w Maladze. Niezwykłe jest to, że rozciąga się nad rzeką na wysokości 100 metrów. Ponadto, mierzy aż 3 kilometry długości i niecały metr szerokości. Z tego właśnie powodu miejsce to uznaje się za najniebezpieczniejszy chodnik na świecie. Ktoś chętny na spacer?

Villarrica – chilijska bestia na liście ekstremalnych miejsc na świecie

Chilijska Villarrica na liście ekstremalnych miejsc.
Chilijska Villarrica, jedno z wyjątkowo ekstremalnych miejsc dla spragnionych wrażeń turystów.

Jeżeli zwiedzanie wulkanów nie jest już żadną ciekawą atrakcją, to może wciąż aktywna Villarrica, dumnie wznosząca się w Chile, będzie kolejnym punktem na mapie podróży? Z pewnością doświadczysz tam czegoś, co jest tak samo ryzykowne, jak i absurdalne. Mam na myśli skok na bungee nad aktywnym wulkanem, mierzącym 2847 metrów. Po wykonaniu skoku dosłownie zwisasz z liny o długości 100 metrów. Co ciekawe, znajdujesz się nieco ponad 200 metrów nad rozżarzoną magmą. Do ostatniej erupcji doszło w 2015 roku i trwała ona miesiącami. Czyż nie jest to przerażająco-kusząca przygoda życia?

Singapur – jedno z ekstremalnych miejsc dla turystów

Singapur, jedno z najdroższych miejsc świata.
Singapur to jedno z najdroższych miejsc świata.

To azjatyckie miasto-państwo na południu Półwyspu Malajskiego, a ekstremalny w nim jest koszt takiej podróży. Zgodnie z przeprowadzonym w 2018 roku przez The Economist Intelligence Unit raportem, Singapur znalazł się w czołówce najdroższych destynacji turystycznych. Powodem tak wysokich kosztów jest rosnąca zamożność ludności oraz ogromny popyt na luksusowe mieszkania. Dla przykładu hotel Four Seasons oferuje elegancki apartament prezydencki w otoczeniu azjatyckich antyków w cenie ponad 30 000 PLN za noc. Aby nieco obniżyć koszty, można wybrać jednogwiazdkowy hotel [email protected], w którym dwie noce kosztują ponad 900 PLN, za pokój dla dwóch osób. Może i drogo, ale kto bogatemu zabroni?

Wenezuelski Salto Angel – must have wśród ekstremalnych miejsc dla pragnących mocnych wrażeń

Salto Angel w Wenezueli.
Wodospad Salto Angel w Wenezueli na liście ekstremalnych miejsc na świecie.

Zobacz na żywo najwyższy wodospad na świecie. Jego wysokość to ponad 900 metrów, a nieprzerwany spadek mierzy 806 metrów. Jest on trzykrotnie większy od wieży Eiffla. Wodospad wznosi się w parku narodowym Canaima i wypływa z kaskady Auyantepui, wprost do Diabelskiego Kanionu. Aby zwiedzić ten zakątek świata, można skorzystać z usług lokalnych przewodników, lub co bardziej niebezpieczne zorganizować pieszą wyprawę. Żeby było ciekawiej, jest tam także atrakcja w postaci skoku na bungee nad wodospadem. To jak szaleństwo w wyjątkowo pięknych okolicznościach przyrody.

Pustynia Lut – najgorętsze pośród ekstremalnych miejsc dla turystów

Pustynia Lut, najgorętsze miejsce na świecie.
Pustynia Lut to najgorętsze miejsce na świecie.

Malownicza kraina rozgrzanych piasków w Iranie, gdzie temperatura sięga nawet 70 stopni Celsjusza. Z tego właśnie powodu, pustynia Lut uznana została za najgorętsze miejsce na Ziemi. Jej nazwa Dash-e Lut w dosłownym znaczeniu brzmi „prażona pszenica”. Co więcej, jest ona związana z legendą o ładunku pszenicy pozostawionym na pustyni i spalonym przez Słońce. Klimat jest bardzo suchy, ale nie odstrasza on ryzykantów, podejmujących się wytrwania w tak okropnym upale. Noce natomiast są bardzo zimne. Podróż w takie miejsce to gwarancja gorących przeżyć.

San Pedro Sula w gronie ekstremalnych miejsc pod względem…przemocy

San Pedro Sula to wyjątkowo ekstremalne miejsce pod względem przemocy.
San Pedro Sula w Hondurasie to gwarancja prawdziwej adrenaliny.

Miasto mieszczące się w Hondurasie nieopodal Morza Karaibskiego, które znalazło się na szczycie niechlubnego zestawienia niebezpiecznych miejsc na świecie. Choć zamieszkuje je ponad 700 000 ludzi, to ginie w nim ponad 1000 osób rocznie. Rabunki i porwania to codzienność, a większość przestępstw wynika z handlu narkotykami. Mimo to wciąż znajdują się chętni, którzy czują się komfortowo, przemierzając ulice San Pedro Sula. Jednak czy spacer po mieście ciemną nocą jest dobrym pomysłem? Z pewnością tylko dla wytrwałych.

Tristan da Cunha – dla podróżników poszukujących najdalszych i ekstremalnych miejsc na świecie

Tristan da Cunha to najdalej położona wyspa na świecie.
Tristan da Cunha w południowej części Oceanu Atlantyckiego.

Jest to najbardziej oddalona, ale zamieszkała wyspa, jedna z sześciu części archipelagu na Oceanie Atlantyckim. Rozciąga się około 2400 kilometrów na zachód od Południowej Afryki. Stworzona w wyniku intensywnej aktywności wulkanicznej. Rezyduje na niej około 300 osób, w nazwanej na cześć księcia Alfreda osadzie, zwanej Edynburg. Liczba mieszkańców ulegała w przeszłości zmianie. W 1961 roku doszło do największej ewakuacji ludności z powodu wybuchu wulkanu. Obecnie wyspa ta mieści szpital, szkołę, pocztę, muzeum i fabrykę konserw z rakami. Jak na prawie bezludną wyspę, to całkiem dobry wynik.

Gansbaai – region ekstremalnych miejsc i zdradzieckich wód

Gansbaai to idealne miejsce dla odważnych turystów, którzy chcą przeżyć prawdziwe chwile grozy.
Gansbaai, miasto położone w Republice Południowej Afryki.

Miasto to jest częścią Republiki Południowej Afryki, pełną największej populacji żarłaczy białych. Dla turystów, którzy nie boja się stanąć oko w oko ze śmiercionośnymi rekinami zapewniona jest niebywała atrakcja. Wystarczy tylko skontaktować się z profesjonalną firmą, by zanurkować w specjalnej klatce w otoczeniu rekinów. Ponadto, każdy zainteresowany przechodzi specjalny instruktaż i otrzymuje niezbędny strój. Mniej odporni turyści też mogą znaleźć coś dla siebie. Przebywając na cudownych plażach Pearly Beach, można podziwiać przepływające stada wielorybów.

Oymyakon – kraina najzimniejszych i ekstremalnych miejsc do zwiedzania

Oymyakon to najziemniejsze miejsce na świecie.
Oymyakon, malownicza i ekstremalnie zimna wieś położona w Rosji.

Znajduje się w północno-wschodniej części Rosji i znana jest z wyjątkowo surowych warunków klimatycznych. Najniższa zarejestrowana dotąd temperatura wynosiła minus 67,7 stopni Celsjusza. Wszystko to z powodu rozciągającej się nad miastem góry, która przyczynia się do tak niskich temperatur w Oymyakon. Chociaż miejscowość ta nazywana jest Biegunem Zimna, to zamieszkuje ją lokalna ludność. Każdego roku, w marcu organizowany jest festiwal. Spotykają się na nim najbardziej zaprawieni podróżnicy, a także mieszkańcy. W czasie tego wydarzenia turyści mogą obejrzeć tradycyjne stroje, taniec czy wyścigi reniferów. Jeśli chcesz doświadczyć prawdziwej zimy, wybierz się do Oymyakon.

Góra Thor – królowa wśród przepaści i gratka dla miłośników ekstremalnych miejsc

Góra Thor wśród ekstremalnych miejsc świata.
Góra Thor położona w Kanadzie z najwyższym pionowym zboczem na świecie.

Położona na wyspie Baffin w Kanadzie, Góra Thor jest celem wielu nieustraszonych alpinistów. Faktem jest, że wysokie wzniesienia od dawna przyciągają śmiałków. Jednak ten granitowy kolos, mierzący około 1675 metrów ma najwyższe pionowe zbocze, liczące 1250 metrów. W dodatku sam stok góry ma tylko 105 stopni, dlatego wejście na niego jest bardzo niebezpieczne i skomplikowane. Nazwa góry pochodzi od nordyckiego boga Thora. Jak głosi legenda, jego siedziba znajdowała się na górskim szczycie. Wyjątkowo malownicze jest również otoczenie, pełne śnieżnobiałych fiordów i pól lodowych. Panujący w okolicy klimat jest bardzo surowy, co stanowi dodatkową przeszkodę w dotarciu na wierzchołek góry. Nawet tak trudne warunki nie zniechęcają wspinaczy. Wyprawa w takie miejsce to wyjątkowo szalony, ale jakże ekscytujący wyczyn.

Niektórych przeraża sam widok przedstawionych powyżej ekstremalnych miejsc. Jednakże wciąż wiele osób marzy o ich podbiciu. Nie straszny im klimat, zimno, upał, dzikie zwierzęta czy cena. Jeśli należysz do grona turystów żądnych przygód, to na pewno te kierunki dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń.

2 KOMENTARZE