Cotygodniowy wybór redakcji: najlepsze rozszerzenia do przeglądarek

2
1232
Tygodniowy przegląd rozszerzeń do przeglądarek

Dzięki mozolnej pracy twórców twoja ulubiona przeglądarka z miesiąca staje się lepsza i obrasta w nowe funkcje. Nowe nie znaczy te, których potrzebujesz, ale na szczęście można to zmienić dzięki wtyczkom. Dzisiaj przyjrzymy się najlepszym rozszerzeniom do Firefoksa, Opery, Google Chrome oraz Safari.

Opera

Simple ToDo Manager

Simple ToDo Manager to bardzo prosta lista zadań napisana w HTML5. Informacje są przechowywane lokalnie, więc możemy jej używać nawet nie mając połączenia z Internetem.

To-Read sites

To-Read sites. Ten dodatek pozwala na dodawanie stron, które chcesz odwiedzić później, do poręcznej listy.

Google Chrome

Gmail offline

Gmail offline. Gmail offline sprawia, że korzystanie z poczty e-mail jest łatwiejsze i wydajniejsze. Gmail offline to zmodyfikowana wersja usługi Gmail, do której dostęp jest możliwy także bez połączenia z internetem.

PanicButton

PanicButton. PanicButtom ułatwia szybkie ukrycie wszystkich kart za pomocą jednego kliknięcia. Schowane w ten sposób strony będą przechowywane w zakładkach. Przycisk po użyciu zmienia kolor na zielony i wyświetla ilość ukrytych kart.

Type Fu

Type Fu. Type Fu to aplikacja, która pozwala ćwiczyć szybkie pisanie na klawiaturze. Jest to bardzo zaawansowana aplikacja, zawierająca różne poziomy zaawansowania, przysłowia i cytaty, wsparcie dla najróżniejszych układów klawiatury (Qwerty, Qwertz, Azerty, Dvorak, Colemak i Bépo).

Firefox

TrailsTrails. pozwala na tworzenie, edycje i drukowanie własnych mini-broszurek z treścią znalezioną w Internecie. Głównym zadaniem wtyczki jest zamiana tekstu i obrazków z różnych stron (często elementy nie współgrają i przez to brzydko wyglądają) w „drukowalną” postać.

Count Word Professional

Count Word Professional to doskonałe narzędzie – m.in. dla blogerów. Liczy w zaznaczonym tekście ilość słów, symbol, linii oraz spacji. Zaznaczamy tekst, następnie naciskamy Ctrl+C i Ctrl+E i widzimy statystykę jak w Microsoft Wordzie.

Lazarus- Form Recovery

Lazarus: Form Recovery. Tej wtyczki potrzebuje każdy z was. Przypadkowo zamknięta karta i tracimy wszystko co pisaliśmy. To mógł być długi komentarz do wpisu na blogu lub pisany przez ponad 30 minut mail do mamy.

Safari

Scroll To Top

Scroll To Top. Nie każda strona ma przycisk „do góry”. Mając tę wtyczkę do Safari, jesteście zupełnie niezależni od tego, jak wygląda jakaś strona WWW.
Bardzo dobrze się sprawdza zwłaszcza w takich serwisach jak Facebook czy Pinterest, które bez przerwy wczytują kolejne wiersze aktualizacji. Poza przewijaniem do góry wtyczka dodaje przewijanie w dół. Do tego możemy przewijać o jeden akapit. Spójrzcie na powyższy obrazek – tak wygląda Lifehacker w Safari po dodaniu rozszerzenia Scroll To Top.

Amazon Wishlist - Safari

Amazon Wish List. Surfując po stronach sklepu Amazon, możemy błyskawicznie dodać produkt do swojej listy wymarzonych prezentów, wrócić do niej później lub delikatnie podsunąć ją domownikom. Święta już wkrótce!

2 KOMENTARZE