Zbyt biedni znajomi na Facebooku? Przez nowy patent nie dostaniesz kredytu

2
2836
Zbyt biedni znajomi na Facebooku - Przez nowy patent nie dostaniesz kredytu

Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA (USPTO) opublikowało na swojej stronie ciekawą informację.
4 sierpnia firma Facebook opatentowała system umożliwiający automatyczne rozpoznawanie przez banki informacji o wypłacalności znajomych użytkownika sieci społecznościowej.

Na jej podstawie mogą być podejmowane decyzje o ewentualnym uruchomieniu kredytu. Nowy mechanizm opiera się na tzw. autoryzowanych węzłach (authorized nodes), do których będą miały dostęp banki.

Jak dotąd wydawało się, że Internet żyje własnym życiem, ale teraz najwyraźniej mamy wziąć do serca przysłowie „Z kim się zadajesz, takim się sam stajesz” i starannie filtrować tych, co wysyłają do nas zaproszenia na Facebooku.
Biedni znajomi rzeczywiście mogą nas ciągnąć do tyłu.

W przypadku, gdyby scoring kredytowy naszych znajomych był większy od wymaganego przez bank kredytu, społecznościówka informuje bank o możliwości uruchomienia procedury kredytowej. Inaczej bank może odprawić nas z kwitkiem.

Nie wszyscy znajomi na Facebooku są traktowani jednakowo. Duży wpływ ma „stopień zażyłości” i liczba wspólnych znajomych. Mimo że nowy patent dotyczy też innych kwestii, takich jak ochrona przed spamem i nietrafnej reklamy, nowy algorytm zmusza do myślenia.

Please Login to comment
2 Comment authors
mobiledisqus4midway Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
midway
Gość
midway

To nie jest tak, że to biedni znajomi mają problem z kredytami. Nawet częściej będą to osoby żyjące na wysokiej stopie, ale na kredyt.

mobiledisqus4
Gość
mobiledisqus4

Mnie się wydaje, że nie o tym mowa.
Ale banki to tak – strzelają sobie w stopę. Najwięcej problemów z całkiem amożnymi którzy żyją i pożyczają się ponad stan,