Mobilne aplikacje wykorzystywane do pomiaru ciśnienia krwi

0
16
Zarządzaj swoim ciśnieniem dzięki aplikacjom.
Technolodzy oferują nam kolejne przydatne aplikacje, odpowiadające na nasze potrzeby.

Życie w ciągłym stresie i pośpiechu negatywnie wpływa na zdrowie, prowadząc między innymi do wahań ciśnienia krwi. Przecież prawidłowe ciśnienie tętnicze jest konieczne do utrzymania zdrowia. Zmusza ono naszą krew do przepływu w układzie krążenia, rozprowadzając tlen, a także substancje odżywcze do tkanek i narządów. Problem zaczyna się wtedy, gdy ciśnienie krwi staje się zbyt wysokie albo za niskie. Klasycznym narzędziem do wykonywania pomiarów jest ciśnieniomierz. Na rynku dostępnych jest mnóstwo przyrządów tego rodzaju. Rtęciowe aparaty stosowane przez naszych przodków, zbudowane były z gumowej opaski i mankietu pompowanego manualnie. Natomiast wynik odczytywano z tarczy analogowej. Dziś coraz częściej używa się elektronicznych aparatów do pomiaru ciśnienia tętniczego.

Najnowsze oprogramowanie do kontrolowania ciśnienia krwi.
Mobilny ciśnieniomierz na smartfona.

Czy wiesz, że współczesna technologia wyszła naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i stworzyła również aplikacje mobilne do monitorowania ciśnienia? Bez wątpienia stanowią one udogodnienie dla wszystkich ciśnieniowców.

Zobacz, z jakich aplikacji możesz skorzystać!

Bloodnote, polska aplikacja do kontrolowania ciśnienia krwi

Aplikacja zaprojektowana do codziennego notowania pomiarów. Prostota i funkcjonalny design są jedną z jej głównych zalet. Mamy tutaj też do dyspozycji trzy okręgi pokazujące tętno i ciśnienie. Wystarczy, że muśniemy je palcem, a wywołamy opcję zapisywania wartości. Właściwe wyniki oznaczone są ciemniejszym kolorem. Aplikacja zawiera także kalendarz, do którego wpisujemy nasze pomiary i sprawdzamy, kiedy przekroczyliśmy odpowiedni poziom. Dodatkowo istnieje możliwość edycji i blokowania wprowadzonych przez nas informacji. Z Bloodnote nie ma potrzeby zapisywania wyników na karteczkach, czy w notatnikach, które łatwo mogą się zawieruszyć. Wszystko to jest teraz w jednym miejscu, zapisane i uporządkowane. Co więcej, oprogramowanie stworzone na iOS-a skierowane jest do osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze. Mało skomplikowana graficzna umożliwia korzystanie z apki nawet tym, którzy nie mają na co dzień do czynienia z technologią. Koszt aplikacji to 1,59 €.

Kardiometr, narzędzie do mierzenia ciśnienia krwi i nie tylko

Przede wszystkim jest to darmowa aplikacja przydatna do kontrolowania ciśnienia, posiadająca wiele dodatkowych ustawień. Wyniki przedstawiane są za pomocą szczegółowego opisu z uwzględnieniem przyjmowanych medykamentów. Specjalnie opracowane wykresy pozwalają lepiej interpretować i przeglądać poprzednie pomiary, czy nawet wysyłać je prosto do lekarza. Co więcej, program bierze pod uwagę tętno oraz wskaźnik BMI w różnych odstępach czasu. Można również połączyć aplikację z ciśnieniomierzem i otrzymywać wyniki na telefonie tuż po przeprowadzeniu badania albo otrzymywać powiadomienia. Kardiometr sprawdza się na urządzeniach Androida, iOS-a czy WP 8. Szczęśliwi posiadacze Androida mają dodatkową atrakcję w postaci integracji apki z elektroniczną wagą. Pozwala to oszczędzać czas, ponieważ dane przesyłane są automatycznie z wagi na urządzenie mobilne. Zakładka „Aktywności” umożliwia mierzenie pokonanego dystansu i czasu trwania ćwiczeń. Aplikacja informuje nas również, jakie treningi są lżejsze, a które wymagają większego wysiłku.

Dziennik ciśnienia krwi, aplikacja stworzona z myślą o nadciśnieniu

Oprogramowanie zaprojektowane w celu monitorowania wysokiego ciśnienia. Jest bezpłatne i nie zawiera reklam. Posiada prostą w użyciu szatę graficzną. Umożliwia zapisywanie skurczowego i rozkurczowego ciśnienia tętniczego, wyliczanie stref ciśnienia takich jak niskie, normalne i wysokie ciśnienie. Dodatkowo ma wbudowane funkcje dodawania tagów, przeglądania danych, zgodnie z datą lub strefami ciśnienia. Dodatkowo można przeglądać wykresy graficznie prezentujące nasze pomiary dla lepszego zrozumienia wyników. Zabezpieczanie danych dzięki tworzeniu kopii zapasowych i wysyłanie pomiarów w pliku csv do lekarza to kolejne zalety aplikacji. Jedynym wymaganiem deweloperów jest posiadanie urządzenia na Androida. Można eksportować wyniki do Excela i przedstawić je swojemu lekarzowi w trakcie wizyty. Prostota, funkcjonalność i mobilność. Porzuć papierowy dzienniczek i przerzuć się na jego elektroniczną wersję dostępną na wyciągnięcie ręki.

AVAX Blood Pressure Log, sprawne nadzorowanie ciśnienia krwi

Kolejne ważne oprogramowanie stosowane do regularnego wykonywania pomiarów dla pacjentów doświadczających problemów związanych z ciśnieniem. Mobilny dziennik pozwala sprawnie wprowadzać wyniki wykazane przez ciśnieniomierz. Z tą aplikacją nie sposób zapomnieć o dokonaniu badania, dzięki funkcji przypominania. Można dodawać notatki do poszczególnych odczytów. Dostępne jest także zabezpieczanie wprowadzanych danych w formie kopii zapasowych i zapisywanie informacji w chmurze. Bezpłatne wysyłanie i udostępnianie plików csv. Praktyczny interfejs i dopasowanie kolorystyczne do nadciśnienia i niedociśnienia. Dużą zaletą aplikacji jest brak reklam i jej systematyczna aktualizacja. Dostępna na Androida i bez opłat w czterech językach: niemieckim, angielskim, francuskim i hiszpańskim. Twórcy tego narzędzia zapowiadają wprowadzenie kolejnych opcji. Możliwe wtedy będzie tworzenie plików w formacie PDF z podsumowaniem, wysyłanie lub pobieranie ich za pośrednictwem poczty elektronicznej. Kolejną zaplanowaną funkcją ma być logowanie przez Facebooka.

Utrzymanie prawidłowego ciśnienia w ryzach jest sztuką. Wie o tym każdy, kto doświadcza chorób układu krążeniowego. Powyższe propozycje aplikacji mogą ułatwić funkcjonowanie i dokonywanie pomiarów, by lepiej zadbać o swoje zdrowie.