Lifehacki przydatne podczas sprzątania domu

0
4 814 views
LIFEHACKER - sprawdzanie pisowniWidzisz błąd? Zaznacz go i naciśnij CTRL+Enter
Lifehacki przydatne podczas sprzątania domu

1 minuta

Sprzątanie domu nie jest Twoją mocną stroną? Poznaj sztuczki, dzięki którym będziesz ekspertem do trudnych zadań podczas domowych porządków. Przedstawiamy kilka lifehacków, które przydadzą się każdemu.

 

Zwierzęta i wszechobecna w domu sierść

Czworonożni pupile w domu to samo szczęście. Problem jednak pojawia się, kiedy na wszystkich dywanach gromadzi się całe mnóstwo sierści, a my nie możemy sobie z nią poradzić. Jest na to szybki i łatwy sposób – gumowa ściągaczka do mycia okien. Wystarczy, że przejedziemy nią po dywanie analogicznie do ruchów odkurzacza i pozbędziemy się całej sierści w kilka minut.

Plamy po wodzie

Zacieki z wody są zmorą wielu osób, a wystarczy zwykła cytryna, aby się ich pozbyć. Przeciętym w pół owocem przetrzyj miejsce, w którym występują plamy, a następnie przetrzyj ręcznikiem kuchennym do sucha. Po zaciekach nie będzie śladu.

Brud w mikrofalówce

Zaschnięty sos lub inne pozostałości jedzenie w kuchence mikrofalowej również można usunąć w bardzo prosty i szybki sposób. Do niewielkiej, szklanej miseczki należy nalać wodę i sok z cytryny lub dwie łyżki octu. Następnie wstawiamy miseczkę do środka i ustawiamy na 3-5 minut. Po wyłączeniu wycieramy kuchenkę do sucha, pozbywając się resztek brudu.

Drobinki jedzenia w klawiaturze komputera

Wiele osób uważa, że klawiatura komputera to przestrzeń wręcz niemożliwa do wyczyszczenia. Tymczasem wystarczy zwykła samoprzylepna karteczka, która doskonale zbierze wszystkie drobinki, a nawet kurz. Prosty i szybki sposób na czystą klawiaturę.

Pozbądź się tłuszczu i kurzu

Tłuszcz i kurz to dwaj przeciwnicy, z którymi ciężko sobie poradzić. W przypadku drewnianych szafek lepiej zrezygnować z mocnych detergentów, a zastąpić je mieszanką gorącej wody, płynu do naczyń i octu. Na tak wyczyszczonej powierzchni kurz będzie zbierał się w mniejszej ilości, a szafki będą błyszczały jak nowe.

Brzydki zapach w domu

Z brzydkimi zapachami najlepiej radzi sobie ocet – uniwersalny, najtańszy i najskuteczniejszy pomocnik w domu. Dodatkowo warto zastanowić się na domowymi odświeżaczami – mogą to być niewielkie sakiewki wypełnione cynamonem, kawą lub suszem kwiatowym, owocowym, w zależności od naszych upodobań zapachowych.

 

Stosuj w domu te sztuczki, a sprzątanie będzie skuteczniejsze, szybsze i przede wszystkim przyjemne. Czy próbowaliście, któregoś z przedstawionych sposobów? A może stosujecie swoje lifehacki podczas domowego sprzątania?

 

Zdjęcie:JDHancock/Flickr

 

         Zobacz również: 
 50 sposobów na użycie octu… kto by pomyślał?
         9 krzepiących porad jak zrobić porządek w mieszkaniu
         Porządkujemy cztery kąty: 13 hacków z paskami samoprzylepnymi i haczykami Command
         Lifehack: Jak zrobić popcorn w domu i bez mikrofali
         Probiotyczny dezodorant domowej roboty