Jak udostępnić swój ekran bezpośrednio z GMaila

5
674
Moduł sprawdzania pisowni OrphusWidzisz błąd na stronie? Zaznacz i kliknij Ctrl+Enter

Nasi czytelnicy są z reguły nieźle obeznani z różnymi programami i wiedzą doskonale, że do zdalnego udostępniania pulpitu można użyć różnych darmowych programów, takich, jak choćby GoToPC, TeamViewer lub Join.me. Windows oferuje natywny Remote Desktop, ale zostawmy te wszystkie narzędzia bardziej zaawansowanym użytkownikom.
Załóżmy, że chcemy komuś wytłumaczyć, jak działa ta czy inna funkcja, ale mamy do czynienia z niedoświadczonymi użytkownikami. Mogą to być rodzice, którzy proszą o pomóc w rozwiązaniu jakiegoś problemu z komputerem. Skoro nie radzą sobie z podstawowymi funkcjami komputera, tym bardziej nie zrozumieją, jak otworzyć porty lub uruchomić dodatkową aplikację.
Zapoznamy was z aplikacją, która pozwala łatwo udostępniać ekran z poczty w usłudze GMail. Nie ma potrzeby instalowania czegokolwiek – wystarczy, że druga strona też ma konto na GMailu.

Jak udostępnić swój ekran bezpośrednio z GMaila

Po instalacji małej wtyczki do GMaila – Screenleap, odświeżamy stronę (wtyczka działa z większością przeglądarek). To wszystko.

Zaczynając od tego momentu będziemy mieli w oknie poczty dodatkową opcję. Najprościej jest kliknąć „Share screen” („Udostępnij ekran”) w oknie tworzenia wiadomości – w tym przypadku pojawi się tam odnośnik do sesji online. Wystarczy że odbiorca go kliknie i już możemy pomóc w rozwiązaniu problemu.

Jeżeli druga osoba jest online (widzimy zieloną lampkę obok nazwy kontaktu w Czacie Google), wystarczy kliknąć identyczny przycisk, a odnośnik zostanie wysłany bezpośrednio przez czata.

Pobierz ScreenLeap

 • A Google+Hangout nie jest prostszy? Wymagany dodatek to ten, dzięki któremu działa czat audio i video pod Gmailem, więc można założyć, że nie wymaga dodatków :)

  • pl_lh

   Hangout jest prosty, ale czy prostszy od Screenleap? ;) Wysyłasz linka i nawet laik wszystko wie ;)

   • A w G+H inaczej? Dajesz tylko delikwentowi link, pokazujesz co chcesz i nawet możesz zamienić kilka słów twarzą w twarz :)

    • pl_lh

     Jeszcze jedna rzecz – nie każdy niestety używa Google+

     Tylko bez przekonywania nas, bo już jesteśmy tam obecni :)

     • Jeżeli używają Gmaila to przejście na G+ to kwestia sekund – suma sumarum wyjdzie krócej bo nie trzeba nic instalować :D Ha!