Jak pozbyć się reklam z Kindle 4 with Special Offers

19
1108
Moduł sprawdzania pisowni OrphusWidzisz błąd na stronie? Zaznacz i kliknij Ctrl+Enter
Jak pozbyć się reklam z Kindle 4 with Special Offers

Amazon oferuje wysokiej jakości czytniki książek elektronicznych. Najtańszy można kupić za 109$, co jest ceną wręcz dumpingową. Jeżeli zgadzamy się na wyświetlanie reklam, to w ogóle dostaniemy ten czytnik za 79$.

Reklamy wcale nie są inwazyjne – nie wyświetlają się podczas czytania, lecz na stronie menu oraz podczas wyłączania Kindle.
Jeżeli jednak uznamy po zakupie, że chcemy tych reklam się pozbyć, wystarczy przelać na konto Amazona 30$ i de facto będziemy mieli wersję za 109$, czyli bez reklam.

A można też mieć to samo za free.
Oto jak usunąć reklamy w Kindle 4 with Special Offers.

Jak pozbyć się reklam z Kindle 4 with Special Offers
Okazuje się, że istnieje również inny sposób na łatwe usunięcie reklam w czytniku Kindle 4.

Kindle przechowuje reklamy w ukrytym folderze .assets. W sytuacji, gdy ma uprawnień do zapisu w tym folderze, zakłada, że połączenie bezprzewodowe jest niedostępne i wyświetla ekran domyślny.

Jak wyłączyć reklamy w Kindle 4

 1. W ustawieniach folderów w twoim systemie operacyjnym zaznacz wyświetlanie ukrytych plików.
 2. Podłącz Kindle do komputera przy pomocy kabla USB.
 3. Znajdź folder system, a w nim – ukryty folder .assets. Usuwasz cały folder .assets, a następnie tworzysz nowy o takiej samej nazwie.
 4. Utwórz nowy dokument pod nazwą New Text Document.txt.
 5. Trzymając przycisk Shift kliknij prawym przyciskiem myszy folder System i wybierz opcję Otwórz okno polecenia tutaj.
 6. Wpisz polecenie
  [stextbox id=”grey” caption=”Kod”]rename “New Text Document.txt” .assets.[/stextbox]

Pozostaje jedynie kwestia uczciwości.
Kupując Kindle 4, najtańszy na rynku czytnik książek elektronicznych, dostajesz 30$ rabat w zamian za wyświetlanie reklam, a teraz je wyłączasz.

Tak czy inaczej, decydujesz Ty.

Masz jakieś pytania? Napisz w komentarzach, a z pewnością uzyskasz pomoc.

[via]

 • classickindl

  Wystarczy napisać do Amazona, krótka rozmowa na czacie i po kłopocie. Właśnie zakończyłem rozmowę i nie mam reklam!

  Amazon:done here! I’ve unsubscribe your kindle from the special offers. I’ve sent you a confirmation email for that, can you please check to see if it got to you?

  Me:Ok,

  Wait a minute, please

 • Kamil

  Witam wszystkich. Szukałem i znalazłem na jakimś mądrym forum jak usuną reklamy bez zbędnego kombinowania i znalazłem. Wystarczy zalogować się na stronie Amazona, ustawić lokalizację urządzenia na Polskę i wejść w odnośnik do pomocy. Następnie należy przedstawić sytuację mailowo lub poprzez chata komuś z obsługi: jesteśmy z Polski, tutaj sklep Amazona nie działa, nie jesteśmy zainteresowani zakupem anglojęzycznych pozycji. Następnie włączamy WiFi. Osoba z obsługi coś tam wysyła na nasze urządzenie. Po 15 minutach nie miałem już reklam. Bez kombinowania. Prosty mail do obsługi i po sprawie.

 • Legalna i sprawdzona metoda na usunięcie reklam z czytników przez pomoc techniczną Amazona http://nolifestyle.com/paczka-od-lorda/

  • Paweł

   To naprawde działa:D

 • Mx

  Witam, po podłączeniu na 7 czytnika, wybraniu pokazuj ukryte pliki, foldery i dyski nie pokazuje folderu system… Jakieś sugestie? Dziękuję z góry. PS. @ Robert – nie pień się tak, bo zawału dostaniesz. Przestań bredzić bo przez takich jak ty świat jest jaki jest.

 • lamparcikiel

  Witam,
  Czy po usunięciu reklam zniknie również okienko (ramka) w którym się one pierwotnie znajdowały? Wtedy menu przesunie się do samego dołu. Chodzi mi o to czy nie zniknie jedynie treść a pozostanie pusta ramka?

  Pozdr.

 • lamparcikiel

  Witam,
  Czy po usunięciu reklam zniknie również okienko (ramka) w którym się one pierwotnie znajdowały? Wtedy menu przesunie się do samego dołu. Chodzi mi o to czy nie zniknie jedynie treść a pozostanie pusta ramka?

  Pozdr.

 • comentarz

  Tak, „rabat dostajesz”… Kindle 4 w sklepie amazonu kosztuje 69$ dla USA, czyli – jeśli mnie google nie myli, jakieś 220 zł. Nawet jak doliczyć koszty dostawy na Alaskę, to Amerykanie mają 50 zł taniej, niż najtańsza wersja dostępna na allegro. Czemu my w naszej republice bananowej z płacą 800 euro max., płacimy więcej niż oni? I nie ple ple, że uczciwość i honor Polaka, bo musimy cierpieć za narody, a w ogóle to nikt mi kupować nie każe, tylko to jest dyskryminacja do ciężkiej cholery i powiedzmy to otwarcie.
  Gdyby w wyniku obojętności amazona na ciężki los mniejszości etnicznych, Kindle dla Murzynów kosztowało 50 zł więcej, niż dla reszty świata, to by ich rozsmarowano, a amazon by za wszystko przeprosił i wysłał gratisowe Kindle do Afryki czarterem, w ramach „reconciliation”. Ale, że my jesteśmy jakimiś tam kolesiami z Europy, to nas stać i można oczekiwać, że będziemy ściągać ich czytniki ze Stanów i z wdzięczności będziemy oglądać ich reklamy AT&T (tak, na pewno skorzystam z usług amerykańskiej Tepsy).

  Drażni mnie to oczekiwanie jakiejś ideowości w imię dobra korporacji – ja mam swój interes, oni swój, albo spotkamy się w pół drogi, albo wcale.

 • karharot

  Jakie cwaniactwo. Kupując w Polsce Kindla np. w internecie z nikim nie podpisuję żadnej umowy. Po prostu kupuje urządzenie elektroniczne do czytania książek i już. Tak samo jakbym kupił laptopa, czy inny telewizor. Jest to jedynie umowa kupna – sprzedaży pomiędzy firmą sprzedającą, a mną. Z samym Amazonem nie wiąże mnie żaden stosunek prawny, ani żadne inne zobowiązanie. Jestem nabywcą Kindla z tzw. drugiej ręki – choć nieużywanego. A nie ma przecież żadnego zakazu odsprzedawania Kindla innym osobom, czy ich wywożenia poza USA. Zatem jako legalny nabywca urządzenia z drugiej ręki jestem jego właścicielem i mogę z nim zrobić co chcę. Nawet zniszczyć – nie mówiąc już o grzebaniu w sofcie. Amazon oferując Kindle w wolnej sprzedaży musi się przecież liczyć z takimi sytuacjami, iż ktoś Kindla odsprzeda, lub wywiezie poza USA. Może jedynie pozbawiać użytkowników modyfikujących swoje urządzenia pewnych usług z nim związanych, jak np. pozbawiać ich gwarancji. No ale coś za coś i każdy musi sam zadecydować co wybiera.

 • Wojtek Koprowski

  Można dodać jeszcze, że wykonanie procedury po wcześniejszym zalogowaniu się do Kindle 4 i ściągnięciu pierwszych reklam spowoduje pojawienie się w miejscu przeznaczonym na reklamy bannera z informacją żeby włączyć WiFi. Ale jeśli przywrócimy Kindla do ustawień fabrycznych i wykonamy ów sztuczkę przed logowaniem do sieci, banner również się nie pokaże, będziemy mieli Kindla w wersji identycznej jak ten bez Special Offers. A jeśli męczeni wyrzutami sumienia, będziemy chcieli jednak wrócić do reklam zawartych w umowie to wystarczy zrobić backup swoich danych, przywrócenie ustawień fabrycznych i znów mamy wszystko jak Amazon przykazał :) 

  P.S. Żeby zobaczyć folder „system” na Kindle również trzeba odzaznaczyć opcję „Ukryj chronione pliki systemowe (zalecane)” – przynajmniej u mnie na Windows 7

 • Anonim

  Witam
  W punkcie 4 jest napisane:
  Utwórz nowy dokument pod nazwą New Text Document.txt.

  Gdzie mam go otworzyć? W katalogu  .assets czy w system?

 • Szymon Kowalski

  Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna Kundelka, akurat wczoraj postanowiłem zamówić „czwórkę” – przyda się więc, dzięki.

  • Anonim

   Będzie miło, jeżeli kupisz swój czytnik przez ten link: http://bit.ly/Kindle4

   Cena pozostanie taka sama, ale symbolicznie wesprzesz w ten sposób LH.

 • Czy ten serwis to jest „lifehacking” czy polskie-cwaniactwo.pl?

  Jest umowa – amazon sprzedaje czytnik taniej w zamian za oglądanie reklam i jeśli komuś się to nie podoba, niech nie kupuje wersji z reklamami, tym bardziej że przeznaczona jest wyłącznie na rynek amerykański.

  • Anonim

   Spokojnie można ją nabyć w serwisach aukcyjnych.

   Wracając do głównego tematu, zachęcamy do kupowania Kundelka w wersji bez reklam, tym bardziej, że cena, jak na takie cacko, jest niewiarygodnie niska.Pozdrowienia,LH

 • Anonim

  @google-8c5c950616227cedb8f7a579a3af796d:disqus , dość dużo i ta liczba rośnie. Dzięki za komplement – tuningu LH ciąg dalszy ;)
  @google-5f07ad9d5fe6c7ecaff63ef73610291f:disqus , tracisz gwarancję nawet wgrywając spolszczenie (też wymaga jailbreaku). Rada: zrób kopię zapasową przed usunięciem/nadpisaniem.
  Kolejne artykuły o Kindle są w drodze – temat jest rozwojowy :)

 • Mariusz Feledyn

  ja jednak reklamy bym zostawił ;),  a tak z innej beczki ilu czytelników LH używa kindla?….. o i jaki śliczny napis obok logo :D

  • Przemysław D

   Niedługo dołączę do grona używających Kindle ;) Jako, że Amazon nie wysyła niektórych modeli do Polski, czekałem na odpowiednią ofertę na allegro… No i się doczekałem ;)
   Odnośnie usuwania reklam, jestem prawie pewien, że po ich usunięciu traci się gwarancje.

   • powrót do ustawien fabrycznych wszystko załatwia lub kopiujesz przed usunięciem owy plik a gdy chcesz przywrócić gwarancje wklejasz go na nowo. Cała filozofia ;p