Jak korzystać z Facebooka nie mając dostępu do Internetu

0
1072
Moduł sprawdzania pisowni OrphusWidzisz błąd na stronie? Zaznacz i kliknij Ctrl+Enter

Sieci społecznościowe stają się coraz ważniejszym kanałem dowiadywania się o tym, co dzieje się wokół nas. Odczuwamy również sporą potrzebę w informowaniu świata, co dzieje się z nami i często wykorzystujemy do tego Facebook. Ostatnie wydarzenia w USA uświadomiły nam, że w sytuacjach wyjątkowych (ale też przez banalne wyłączenie prądu) możemy stracić dostęp do Internetu. Istnieje pewna usługa, którą Facebook niespecjalnie reklamuje, a dzięki której będziemy mogli korzystać z tego serwisu społecznościowego nawet nie mając Internetu.

Usługa Facebook SMS pozwala korzystać z Facebooka za pośrednictwem wiadomości SMS ze swojego telefonu w każdej sytuacji za pomocą SMSa.

Jak korzystać z Facebooka nie mając dostępu do Internetu

Jak umożliwić korzystanie z Facebooka za pomocą SMSa

1. Logujemy się do konta na Facebooku i przechodzimy do zakładki Ustawienia konta>Facebook mobile

Zakładka Ustawienia mobilne pozwala na włączenie korzystania z Facebooka poprzez wiadomości SMS.

Facebook - Ustawienia mobilne

2. Następnie wybieramy kraj i operatora.

Z polskich sieci telefonii komórkowej na liście jako jedyny widnieje operator Plus GSM.

Aktywuj wiadomości SMS z Facebooka - Wybieramy kraj i operatora

Aby skorzystać z możliwości aktualizowania statusu, czatowania, przesyłania zdjęć i wideo na Facebooka, należy Wysłać SMSa z literą F na numer 2665, a po otrzymaniu kodu potwierdzającego wpisać go do specjalnego okienka, potwierdzając tym samym swój numer.
Można również zezwolić swoim znajomym na wysyłanie wiadomości SMS na Facebooku, choć należy dwa razy się zastanowić – w przeciwnym razie zbyt duża ilość wiadomości pogrzebie naszą prywatność.

Od tego momentu możemy korzystać z Facebooka, wysyłając SMSa (albo MMSa, jeżeli to jest foto) na numer 2665. Pełna lista dostępnych komend jest dostępna na stronie Facebook SMS.

(Zdjęcie: charlesdyer)