Jak zrobić lody w 5 minut

4
2877
Moduł sprawdzania pisowni OrphusWidzisz błąd na stronie? Zaznacz i kliknij Ctrl+Enter
Jak szybko zrobić lody w warunkach domowych

Lody zasłużenie są uznawane za jeden z najznakomitszych smakołyków. Znamy ten smak z dzieciństwa. Kto powiedział, że musimy kupować lody w sklepie? Pokażemy wam, jak zrobić lody w warunkach domowych.

Jak zrobić lody w 5 minut

Jak zrobić lody w warunkach domowych

Potrzebne nam będą 2 (duża i mała) torebki strunowe z zamkiem, 3 kostki lub 1 tacka lodu, 6 łyżeczek soli, 1/2 kubka mleka, 1 łyżka cukru oraz 1/2 łyżki ekstraktu z wanilii. Można dodać kawałek czekolady, garść orzechów lub parę truskawek — ale to już kwestia gustu, zależy od tego, jaki smak mają mieć nasze lody.

Zobacz też:

Do pierwszego woreczka wrzucamy 3 kubki kostek lodu lub 1 tackę oraz sól, do drugiego — resztę składników.

Zamykamy ten z mlekiem, cukrem i ekstraktem, wsadzamy do tego z kostkami lodu, ten też zamykamy, energicznie majtamy przez 5-10 minut, trzymając oba woreczki za zamknięcia i voila!

[via]

 • Piotr

  Tekst jest trochę nieścisły i można z niego wywnioskować, że należy wrzucić wszystkie składniki do jednej torebki, a na ilustracji wyraźnie widać, że lód z solą do jednej (większej), a pozostałe składniki, które będziemy jeść, do drugiej (mniejszej), a następnie mniejsza w większa i wstrząsamy :)

  • Afka

   I więcej kostek lodu niż 3. No chyba, że do szklanki tylko tyle się mieści :)

   • Aleksandra Klimczak Sałaga

    Jezu, co za półmózg nie potrafi nawet z obrazka przetlumaczyc..
    Do Pierwszego woreczka wrzucamy 3KUBKI kostek lodu LUB 1 TACKĘ tychze kostek i sol, do DRUGIEGO reszte skladnikow. Zamykamy ten z mlekiem, cukrem i ekstraktem, wsadzamy do tego z kostkami lodu, ten tez zamykamy, energicznie majtamy trzymajac oba woreczki za zamkniecia i voila!

    • pl_lh

     Faktycznie autorowi uciekł fragment. Uzupełnione :)
     Pozdrowienia!